Scorpion'un Rezilliği,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Scorpion'un Rezilliği,

Emre Kaman' Alıntı:
Hayır izin gerekmiyor, ancak münferit bir olayın bütün markanın adını lekelemesine karşın benim de söyleyeceklerim var, o anlama geliyor. Hepimizin başından benzer durumlar geçiyor, kızıyoruz, sinirleniyoruz. Sen de başından geçeni anlattın, üzüldük, geçmiş olsun dedik. Ama bu marka şöyle böyle, bunu alırken düşünmek gerek falan dediğin zaman, insanların algısında kötü yer etmiş oluyorsun ve ben de bunun olmasına izin vermiyorum. Ben de karşı argümanımı sunuyorum.

Sebebini de daha açık anlatayım, zamanında Gaui'nin gömülmesine ses çıkarmadık, gömen arkadaş daha sonra ikinci Gauisini de aldı, ikisini de arkadaşlarına sattı. Ne o modellerde, ne benim kendi modelimde, ne de başka bir X7'de en ufak sorun çıkmadı. Ama geçenlerde bir arkadaşım "abi X7'nin kuyruğu şeydi dimi" deyince bende jeton düştü. İşte bu kötü algıdır. Hayır arkadaş, X7'nin kuyruğu şey mey değildir. O kuyruğu "patlayan" X7'nin ta kendisi ile yapıyor Doğukan o overspeedleri, çünkü o aldı o modeli, çünkü anlıyor dilinden, çünkü model güzel model.

Hayır arkadaş, Scorpion kötü marka değildir. En kalitelilerden biridir. Senin başından bir şanssızlık geçmiş, anladık, ama oluyor böyle şeyler binlerce ürünün arasında bir tane. Hepimizin böyle bir anısı var, ama hiçbirimiz bu kadar yaygara çıkarmıyoruz. Sen kendince derdini anlatıyorsun, ama bizim yıllarca severek kullandığımız ürünler karalanınca, bizim de canımız acıyor.

Ben diyeceğimi dedim, daha fazla uzatmayı düşünmüyorum. Bence sen de aynını yap.

Üzüldüm, izin vermiyorum, etmiyorum, avukat, şöyle iyi böyle iyi, gaui, x7- bir de uzatmıyorsun. Hocam iletilerde başlıkta senden bahsetmedim bile.
Scorpion şirketinden aldım ürünü senden değil, yukarıda da yazmışım olanı yazdım diye. Kimseye sormuyorum ne düşünüyorsun diye bu kadar alınmana gerek yok.
Madem üzüldün madem bu kadar seviyorsun, scorpiona yazabilirsin böyle bir müşteriniz var bu durumları yaşamış yakışmıyor sizin şirkete diye.

Scorpion'un Rezilliği,

Emre hepimiz yasadigimiz sorunlari elbette forum ortaminda paylasiyoruz. Ama mesele burada yasadigimiz bir olaydan dolayi yillarin firmalarini kotulememek.

Mesela asagidaki konuda helikopterimdeki FBL Unite Mikadonun unitesi ve ucus sirasinda birden sapitti.

Bunun sonucunda $300 bir masraf cikti. Firma ile iletisime gectim ve firma dogal olarak sadece uniteyi degistirmeyi onerdi.

Simdi senin yaklasimla gitsem ben de "MIKADO soyle kotu firma, VBAR untesi rezalet" falan yazmam gerekiyor.

Oysa gerek firma gerekse unitenin dunya uzerinde binlerce memnun musteri var.

Burada hic birimiz bir firmanin avukati degiliz. Kaldi ki modelci bir arkadasimizin bir sorun yasamasi ve sonrasinda uzuntu duymasi bizi daha fazla ilgilendiriyor.]

Ama hakkaniyet adina munferit bir iki olaydan dolayi da urunun ya da markanin kotulenmesine bir yere kadar duyarsiz kalabiliyoruz.

Sen bunlari dogal olarak bilmedigin icin sanki sahsine bir sey yaziliyor olarak anlamis olabilirsin, degil. Lutfen olaylara bir de bu cepheden bakmaya calis :saygilar:

Scorpion'un Rezilliği,

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre hepimiz yasadigimiz sorunlari elbette forum ortaminda paylasiyoruz. Ama mesele burada yasadigimiz bir olaydan dolayi yillarin firmalarini kotulememek.

Mesela asagidaki konuda helikopterimdeki FBL Unite Mikadonun unitesi ve ucus sirasinda birden sapitti.

Bunun sonucunda $300 bir masraf cikti. Firma ile iletisime gectim ve firma dogal olarak sadece uniteyi degistirmeyi onerdi.

Simdi senin yaklasimla gitsem ben de "MIKADO soyle kotu firma, VBAR untesi rezalet" falan yazmam gerekiyor.

Oysa gerek firma gerekse unitenin dunya uzerinde binlerce memnun musteri var.

Burada hic birimiz bir firmanin avukati degiliz. Kaldi ki modelci bir arkadasimizin bir sorun yasamasi ve sonrasinda uzuntu duymasi bizi daha fazla ilgilendiriyor.]

Ama hakkaniyet adina munferit bir iki olaydan dolayi da urunun ya da markanin kotulenmesine bir yere kadar duyarsiz kalabiliyoruz.

Sen bunlari dogal olarak bilmedigin icin sanki sahsine bir sey yaziliyor olarak anlamis olabilirsin, degil. Lutfen olaylara bir de bu cepheden bakmaya calis :saygilar:

:saygilar:

Scorpion'un Rezilliği,

Emre Bey geçmiş olsun.Ben konunun faydalı olduğunu düşünüyorum. En azından sıfır alınan bec'i ölçü aleti ile ölçeceğiz artık.

Dolaylı mesajlardan sonra direkt mesajla karşılaştım.Konu farklı bir noktaya gelmiş sizinde bu açıdan biraz kafanız karışmış.

Gaui satmıyormuş,algı oluşmuş oralara kadar cevap vermezdim. Fakat aldı,sattı kısmı yanlış birşey yapmışım gibi lanse edilmiş o yüzden cevap vermek istedim,

- İlk modeli arkadaşa hurda fiyatına sattım.Neyse ki kendisinde modeli, bir-iki günde toplayamaya yetecek kadar yedeğe sahipmiş kısa süre içinde uçuşlara başladı.Arkadaşımızın bu etik davranışının ardından, kendimce bir ders aldım.Ve bu arkadas sosyal medyadan "patladı" baslıgı altinda koymus oldugu alaycı videoları ile saygısızlıgınıda sürdürdü..Utanmadan kalkmıs bana laf sokmaya calısıyor birde.

Herneyse! bende hobiye ara verdiğim ve elimdeki herşeyi sattığım, uygun fiyatlı olduğu icin tekrar X7 aldım.Trex700'de olsaydı onu alırdım.Bayılarak almadım ama modelin çöp bir model olduğunu düşünsem tekrar almazdım.Modelin bir kaç kritik noktası var o.

Daha sonra modeli sevdiğim bir kardeşime aramızda para lafı olmaksızın verdim. Şimdi benim marka vs. gömdüğüm filan söyleniyor ben sadece tecrübelerimi aktardım veya paylaştım.Forum ortamı bunun için yok mu ? Kötü bir marka demedim, kötü yönetiliyor dedim.Gerisi insanların taktiri olmuş.

Emre bey, konunuzun farklı yönlere gittiğinden dolayı kendi adıma özür diliyorum ama böyle mesajdan sonra cevap vermezsem olmazdı sanırım. :saygilar:

Benim cevabım direkt Arda Bey'e... Arkadaşın bahsettiği etik davranışlarda bulunan o arkadaş direkt ben oluyorum. Bilmeyenler içinde açıklamış olayım :)

1.
Şimdi, o ''hurda'' olarak sattığın model hakkında biraz açıklama yapayım ki insanlar beni adı yerinde ''ölücü'' olarak nitelendirmesin.

O hurda olarak aldığım model, benim şuan kullandığım X7 modeli doğru mudur? Doğrudur. Sen bu modeli kırdıktan sonra, hatta onun siniriyle canopysini bile ayaklarınla ezdikten sonra; Doğukan ben daha X7 ile devam etmeyeceğim, bir süre modelciliğe ara vereceğim. Sen Gaui kullanıyorsun, bu modeli böyle almak istersen al ister topla istersen yedek olarak kullan yabancıya gitmesin dedin mi? Evet dedin... Keşke konuşmalar dursaydı onları da gösterebilseydim. Sende duruyorsa fotoğraflarını buraya koyabilirsin. Bende senden bunun üzerine fiyat istedim, hatta fiyatları da burada açıklayayım forumda yabancı yok herkes bilsin hurda modeli ne kadara aldığımı.

- Modelin bana ne şekilde geldiğini, hangi parçalar olduğunu yazıyorum, yorumu size ait. Bu ürünler için toplam 1.200 TL para ödedim.
- Gaui X7 bana sadece sağ sol frame- rulman blokları- ana rotor-kuyruk rotoru - modelin kutusu yani kaba taslak sadece frame parçaları geldi. Pal, kuyruk borusu, torque tube, push rod, boom support yoktu Canopy bile yoktu modelde. Bunlar için 700 TL,
- Scorpion 130A ESC içinde 500 TL para ödedim. Ki bu fiyatlar SENİN istediğin fiyatlardı, benim yaptığım teklif değildi. Eğer bu teklifi ben yapmış olsaydım amenna sonuna kadar haklısın''ölücü'' gibi davranmış olabilirdim. Ki bana kalırsa ESC'nin fiyatı gayet normal, X7nin o hali de aman aman düşük bir fiyat değildi.. Elimde yedek parçam vardı evet ama bunlarda bedava gelmedi bana sonuçta, toplamak için 2 katı daha masraf yaptım. Sadece canopy şuanda 500 TL'den aşağı değil. Pal fiyatlarını da bilen biliyor zaten...

O zamanlar samimiyet-dostluk var zannediyordum, meğersem öyle değilmiş. Ayrıca modeli aldıktan sonra ister toplar, ister yedek niyetine kullanırım. Senin paran ödendi mi, ödendi. Ticaret bitti mi bitti. Ki ben ticaret gözüyle bile bakmıyordum o zamanlar samimi olduğumuz için. İstersem üstüne basar sinirle kırarım, o konu seni ilgilendirmez.

2.
Diğer konu, madem bu fiyatlar için bana etik değilsin diyebiliyorsun, Kemal Katırcı'dan (adı geçtiği için kendisinden özür diliyorum, umarım anlayışla karşılar) X7'yi ne kadara aldığını sen söyle bizde bilelim. Sen de savunmanı, onun istediği fiyat buydu diye söyleyebilirsin. Madem öyle empati de kurabilirsin o zaman... Benim senden aldığım fiyatı birde ondan aldığın komple hazır helikopterin fiyatını karşılaştır, sonra etik mi değil mi tekrar düşün...

3.
PATLADI!
İnan ben öyle bir video paylaşırken aklımın ucunda bile yoktun, buna ister inan ister inanma. Bu saatten sonra sana yalan söyleyecek değilim. Hatta videoyu paylaşırken de demiştim, eskiden böyle muhabbetler dönerdi, Aligncılar, goblinciler vs.. diye. Bu muhabbetlere şaka olsun diye öyle yazmıştım. Demek ki yaran varmış sen üstüne alınmışsın. Alaycı bir tavrım olduysa forum halkından özür diliyorum. İnsanların kafasındaki tabuları yıkmak istemiştim, illa gaui, align,goblin diye değil çoğu helikopterin böyle noktalardan sağlam çıkabileceğini anlatmaya çalışmıştım. Senin modelin diye değil, hangi model olursa olsun elimde kullanırım benim için problem yok.

Senin X7 macerana gelirsek, yeri gelmişken söyleyeyim.. Kuyruğunun patlamasında ki hata tamamen senden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Hiç bir model de seninkine benzer bir ses görmemiş, duymamıştık. O sesin sebebi de kuyruk rotorunun yanlış toplanmasından kaynaklıydı. (Fazla veya eksik pul ya da pal tutucudaki boşluk) Hatta Emre abi sana uçmadan önce de söylemiş, sen önemsememişsin. Ama sen suçu parçaya attın, kesinlikle yanlış.
Ayrıca bunu kimse bilmiyor ama ben açıklamak istiyorum, senin olayından sonra Andrew (Gauinin satış sorumlusu) bana özelden yazarak senin probleminin senden kaynaklı olduğunu, o sesin normal olmadığını söyledi. Ama yine de tedarik parçalar için indirim yaptığını söyledi. Bende yardımcı olduğu için senin adına teşekkür etmiştim kendisine, Gaui ekibi Türkiyeyi sevdikleri için böyle bir şey yaptıklarını da söylemişti. Hatta Gaui firması Pilottr ile anlaşabilirse bize de çok güzel güzellikleri olacaktı ama olmadı. Ben arada kalmamak için bahsetmemiştim. Çünkü sen konuya çok kötü girince müdahele etmek istemedim.

4.
Saygısızlığın, tavırların...
Seninle yaptığımız son alışverişten sonra bana karşı aldığın o tavırları anlatmama gerek yok sanırım. Forumda çoğu kişi biliyor, bununla ilgili kaç kişi bana yazdı ne oldu diye.. Ben bu zamana kadar sana karşı ağzımı açmadım, terslemedim. Ama bunları yazıyorsam sanırım son noktadır. Bu forumda, aile ortamında hiç kimseye karşı tek kelime söz kullandığımı, tartıştığımı hatırlamıyorum. Yaptıysam da özür dilerim, forum ortamında yaşı küçük olanlardan birisi benimdir, saygısızlık etmek istemem kimseye... Senin hatana gelince, ben ne türlü konu açsam beni terslemeye, dediklerimi çürütmeye çalıştın. Doğru burası bir tartışma, konuşma platformu ama konuşmalarının normal olmadığını forum halkının dışında kız arkadaşım bile anlayıp bana sormuştu ne oldu diye... Kendin de artık neye karşı yenildiysen onu bana püskürtüyordun...

5.
Forum halkından, forum yöneticilerimizden böyle bir polemiğe girdiğim için özür diliyorum. Bunlar olmaması gereken şeyler ama Arda Bey'in bu konuşmalarına karşı kaç sefer tepkisiz kaldığımı bilen biliyor. Gerekirse konuşmalar silinebilir, gerekirse kalabilir.

Emre beyden de ayrıca özür diliyorum konusunun başka yerlere saptığı için, size de tekrar geçmiş olsun :saygilar:

Scorpion'un Rezilliği,

Simdi olayin biraz daha detayina girelim de, bilmeyenler, merak edenler ic yuzunu ogrensin. Merak etmeyenler yokmus gibi davransin.

Bu durumun daha ilginc yanlari da var. Onlari da ben anlatayim. Arda modeli kirdiktan sonra bir hafta falan ses soluk cikmadi. Ne zaman ki Gaui'den Dogukan'a tisort-sapka vs geldi, yada geleceginin haberi geldi, tam hatirlamiyorum, hemen malum x7 hayal kirikligi konusu acildi. O noktadan sonra butun hal ve tavir degisti zaten. Kendi aramizdaki grubumuzda yazilanlar cizilenler, kucuk hesaplar basladi. Hatta bir gun o kadar sinirlendim ki, yasca da buyuk olmanin da rahatligiyla Ardaya kizdim, laf soyledim. Ama buna cok bozuldu, kirildi, ben daha fazla uzuldum, yasa basa bakmadim, actim ozur diledim, tatliya bagladim.

Aradan cok gecmeden Dogukan'a Halo'dan pal geldi. Bu da son nokta oldu. Arda gruptan cikti, telefonlara bakmaz oldu, her buldugu firsatta bir yerlerden bir laf carpmaya basladi. Simdiye kadar umursamadim, ama artik sıkıldım. İnceldigi yerden kopar. Zamaninda cok sevdigimiz bir arkadasimizdi, ne yaptiysa kendine yapti. Once sirt cevirdi, sonra laf gecirdi, sonra da arkadasliklar kirginliklar falan filan diye edebiyat yapti her firsatta. Bizim arkadasliklarimiz, dostluklarimiz hala devam ediyor, Turkiye'nin her sehrinde en az bir kapimiz var.

Bunlar bilinsin de, ne oldu da bu kadar laf soyleniyor diye sasirmasin kimse.

Scorpion'un Rezilliği,

Bu konuyu burada kilitliyorum dermişim ama moderatör degilim[emoji16] [emoji16]
Bence yeterince bilgilendik daha uzatmaya ve birbirimizi kırmaya gerek yok.Önümüze bakalım.[emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scorpion'un Rezilliği,

X7 konusunda gaui ye laf söylediğim için pişman oldum. Trex 500 de aynı sorunu yaşadığım için biraz içlenmiştim açıkçası.

Doğukan,

Sen eski modelci olmadığın için etik olmayan durumuda yanlış anlamışsın. Ama eski modelci abi ve arkadaşlarım benim ne demek istediğimi gayet iyi anladıklarını düşünüyorum.Gerçek modelci elindeki yedekleri bir fırsata çevirmez.Bu konuda çok kişinin arkasından atmış olsanda sende aynı yoldasın.Bunu kapatmak için bu insanlara daha çok sallıyorsun.

Sana modeli, o paralara opsiyon sağlayarak verdiğim doğrudur. Madem bu kadar detaya indin,Sana söylediğim sözü hatırlıyorsun değil mi ? Sana model filan satmıyorum dedim. Şöyle abi,böyle abi dedin.. Neden öyle dediğimi düşündün mü ? Bana tamamdır abi modeli ben aldım diyorsun.Ben modeli sana forumda rezerve ediyorum.Gidiyorsun başka modelle pazarlık yapıyorsun.

Gelelim diğer konuya,

Madem öyle Andrew'e selamımı söylersin.Bak adamı tiye almadın ama zararlı sen çıktın de. :D Hiç sıfır X7'in olmadığı için bilmiyorsun.Tail case toplanmış ve kırmızı locktiteli bir şekilde geliyor. Ama objektif olmayan insanlar ile bu konuları tartışmak imkansız.

İşte bu adamların hepsi, model toplamayı bilmiyordu onlarda benimle aynı sorunu yaşadı. Ben ısrarla kuyruk upgradeli olduğu zaman problem çıkmıyor dedim. Siz hayır efendim, eski hublarda sorun çıkmıyor.Bizim çılgın pilotlarımız uçuyor,sen modeli toplayamadın dediniz ! Eee kardeşim sen bu adamı her sıkıştığında abi diye aramadın mı ? Mesaj atmadın mı ? Ankaraya kadar gelmedin mi ?

Hakkımdaki asılsız yapmış olduğunuz diğer iddalara verilecek cevabım yoktur.Konuları hangi noktalara çekeceğinizi şaşırmışsınız.Beni tanıyan kişilerin hakkımda düşünceleri değişmeyecektir.

Forum içinde konu açmamdan,paylaşım yapmamdan rahatsız olduğunuz için bu konuyu buralara kadar getirdiniz.Ama ben kendime yakışanı yapıp, cevap hakkı doğduğu için sizin kadar fazla detaya inmeden anlattım.Vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.Daha fazla bir cevap yazmayacağım.

Scorpion'un Rezilliği,

ben zamanında iphone aldım dünyanın en cok tutulan telefonu kamerası bozuk cıktı şimdi buda apple firmasının rezilliği mi oluyor? Fabrikalarda insan yapımı insanda mükemmel değildir hata olması normaldir, kimisi anlayışla karşılar kimi firmaya söylenir ama bunun bilincinde olan ona göre konuşur dikkat eder.

Scorpion'un Rezilliği,

Sevgili arkadaşlar birbirinizi bu şekilde kırmayın. Az önce ameliyathanede 20'li yaşlarda bir delikanlı beyin tümörü nedeniyle ameliyat oluyordu. Değmez!!!
Deniz, iphone örneği çok uygun değil bence. Kamera bozuk çıkınca Apple muhtemelen değiştirmiştir telefonu. Ekstrem bir örnek olacak ama diyelim ki kamera bozuk olduğu için çok önemli bir fotoğrafı çekemedin ve 2000 TL zarara girdin. Apple bunu karşılamazdı. Çünkü muhtemelen garanti belgesinin 3 punto yazıları arasında bu da vardır. Ama sen muhtemelen Apple için daha farklı düşünürdün.
Bence biraz empati gerekir. Emre firmadan birazcık ilgi görmüş olsa daha farklı yazardı mutlaka. Ama yanan otopilota karşılık şapka önerisi biraz laubalice olmuş.
Ayrıca...
Bir düşünün...
Bugüne kadar sayısız ameliyatı mükemmel yaptım. Mesleğimde bir marka oldum. Sonra Allah korusun birinizin bir yakınının ameliyatında saçma sapan bir hata yaptım. Ne diyeceksiniz? Yaa olsun canım Sümer çok iyidir olur böyle hatalar mı???
Bu konudaki teknik sorun bence kabul edilebilir değil. Firma akıllı olsa tüm zararı karşılardı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scorpion'un Rezilliği,

Sümer abinin mesajından sonra YENI ve BAMBASKA bir konu ile ilgili yazılan mesajlar, forum kuralları gereği SILINMEK zorunda kalmıştır.

Arkadaşlar burası bilgi paylaşımın esas olduğu bir platform. Kimseyi yargılamak ve karar verme gibi bir lüksümüz yok. Lütfen şu ana kadar olduğu gibi buna uygun şekilde mesajlarımızı yazalım.

Bu durumda konuyu şu aşamada KILITLEMEK zorunda kaldık ne yazık ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...