Seagull Edge 540 V2 180 : Sizce Alınır mı ?

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 2,645
L

l3ycerkez

Guest
Bu uçak için ne düşünüyorsunuz, sizce alınır mı ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Seagull Edge 540 120-180 V2 ARF
• Kanat: 77.5ins (197cm)
• Kanat alanı: 1023 sq.ins (66 sq.dm)
• Gövde: 71.0ins (179.0cm)
• Uçuş ağırlığı: 10.6-13lb (4.8-5.8kg)
• Uygun radyo: 4-6 kanal, 6 servo
• Oracover film kaplı

•Gerekli Motor: 1.20 -1.60 2-zaman veya 1.80-2.00 4-zaman veya 30-40cc Petrol
•Gerekli Radyo: 6 kanal, 6 servo
•Uygun Servo (Sport-Akrobasi kullanım için): Gaz için Hitec HS-325HB veya HS-6635HB, diğer kontroller için Hitec HS-645MG veya Hitec HS-985MG veya Muadili

•Uygun Servo (İleri Seviye Akrobasi için): Gaz için Hitec HS-5485HB veya HS-635HB, Diğer kontroller için Hitec HS-7985MG veya HS-7954SH veya Muadili
•Uygun high voltaj servolar: Gaz için Hitec HS-5495BH, diğer kontroller için HS-5585MH veya HS-7954SH veya 7950TH veya muadili

•Servo dağılımı: 1 x gaz, 2 x aileron, 2 x elevator, 1 x rudder
•Gerekli olanlar: 6 servo, 4-5 kanal kumanda, motor, yakıt, pervane

•Seviye: Orta ve ileri

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: BU UÇAK İÇİN NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ SİZCE ALINIRMI ?

Yavuz, uçağın uçuş karakteristiği konusunda bir şey söyliyemem ama videolardan izlediğim kadarı ile hem spor hem de kısmen 3D uçuşlarına uygun. Şimdiye kadar Seagull'un modellerinden toplamadım ama başkalarında gördüğüm kadarı ile malzeme ve işçilik kalitesi oldukça iyi. Motor konusunda ise bu modeli alkol motoru ile uçurmayı düşünüyorsan 1,60'lık motor yakıt konusunda ocağına incir ağacı diker. Bence buna 35cc'lik benzin motoru yakışır.

Ynt: Ynt: BU UÇAK İÇİN NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ SİZCE ALINIRMI ?

Omer Erkan' Alıntı:
Yavuz, uçağın uçuş karakteristiği konusunda bir şey söyliyemem ama videolardan izlediğim kadarı ile hem spor hem de kısmen 3D uçuşlarına uygun. Şimdiye kadar Seagull'un modellerinden toplamadım ama başkalarında gördüğüm kadarı ile malzeme ve işçilik kalitesi oldukça iyi. Motor konusunda ise bu modeli alkol motoru ile uçurmayı düşünüyorsan 1,60'lık motor yakıt konusunda ocağına incir ağacı diker. Bence buna 35cc'lik benzin motoru yakışır.

Aynen abim bende Tecno dan sipariş ettiğim 55 cc den vazcayarak 35 cc RA DLE motor alayım diyorum daha büyük ölçekler için taşıma sıkıntım olacaktır.

Ynt: Ynt: Ynt: BU UÇAK İÇİN NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ SİZCE ALINIRMI ?

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Omer Erkan' Alıntı:

Aynen abim bende Tecno dan sipariş ettiğim 55 cc den vazcayarak 35 cc RA DLE motor alayım diyorum daha büyük ölçekler için taşıma sıkıntım olacaktır.
Çok iyi bir karar vermişsin bence. 33 cc çok ideal.
Hem uçağında hazır o zaman bende sıfır edge 540 var kutusunda. :laugh:

Ynt: Seagull Edge 540 V2 180 : Sizce Alınır mı ?

görüntü çok şık ; gerisini bilemem ama

Bu da Türker'in bahsettiği kit, kuzu kuzu benim evde yatıyor su an :lollol:

NOT: Video zamanında satış amaclı çekildiği için buram buram reklam kokuyor, baştan söylemesi ;D

EDGE 540 Sıfır, kutusunda bos kit.

Ozel CNC üretim. Gövde tasıyıcıları karbon destekli, ultra hafif
Kanat Aralığı: 1.90 cm Gövde Uzunlugu: 1.60 cm
Kanat Ağırlık : 396 gr Gövde Ağırlık: 959 gr

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yavuz bey selamlar, bu uçağı hiç kullanmadım en azından Seagull versiyonunu ama 1.5 metrelik olan modelini kullandım akrobasi için ideal bir uçak, çok stabil bir uçuşa sahip, Seagull firmasının bugüne kadar 5 6 tane uçağını aldım elektrikli yakıtlı olmak üzere bikaç modelini topladım hepsinde malzeme kalitesi ve işçilik oldukça iyi seviyede idi, sorun yaşayacağınızı yada hayal kırıklığına uğrayacağınızı sanmıyorum, şimdiden hayırlı olsun kırımsız uçuşlar.

Seagull Edge 540 V2 180 : Sizce Alınır mı ?

Ucagin Karakterine gelince iyi ayar ister ,cok hasas Ucak Edge 540 genelde havada Extra gibi sabit degil en ufak hatayi kabl etmez 1,8 metrelik Edge ler bizde hic tutulmadi.Acro icin en azindan methanol yerine Benzin Motoru keseye uygundur derim. Normal acro icin 35 den yukari 3D icin en azinda 45 lik motor derim hatta 55 DLE gibi.Benim 2,4 metrelik Edge cim var bunda ben 80 ccm lik koydum yoksa havada muzurluk cikariyor.62 ccm normal ucucus icin iyidi ama 3D de hic birseye yaramadi.
Tip Ucak ne kadar büyük ve hafif olursa o kadar rahat ve kolay ucar.Negativ yani pahali.Onun icin benim tavsiyem Acro ucaklari en azinda 2 metre eninde asagisi hic ise yaramiyor. En ufak bir rüzgarda sagi solu belli olmuyor. Ama bu sadece bir Tavsiye :) Tabiki isteyen istedigini alir.