Seagull Yak 54 Kurulum.

Ynt: Seagull Yak 54 Kurulum.

model.benim degil arkadaslar :) teknik servise geldi :) bakim , eksiklerini giderme ve kumanda ayari ve test ucusu icin :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
model.benim degil arkadaslar :) teknik servise geldi :) bakim , eksiklerini giderme ve kumanda ayari ve test ucusu icin :)
İşte bende onu soruyorum zaten üstad niye senin değil. :laugh: Bence hemen sat o uçağı bunu al. :evil:

scale heli ve ucakla isim olmaz :D

Mesut AKIN' Alıntı:
scale heli ve ucakla isim olmaz :D

Hadi uçağı anladık da :p scale heli ile neden işin olmaz be Mesut ustam....Sen hepsini de pek ala uçurursun :evil:....

Mesut AKIN' Alıntı:

İniş takımı iyiymiş kolay kolay kırılmaz gibi :D

ucurmada sikinti yok abi ama :) sikici iste duz git gel hep ayni :)

Seagull Yak 54 Kurulum.

vaybee konu 13 sayfa olmuş :D ne uğraşmışım modelle :D 100cc toplasam bukadar sürmezdi heralde :D

şaka bir yana gelelim smoke sistemimizin montajına, HK nın 26 dolarlık smoke pompası ve 330cc depo ile montajı tamamladım, sistemin yanında 550cc depo geliyor ama benim uçak ufak olduğu için bu depo hiçbiryere sığmadı :D

öncelikle egzoza nipel deliği açıp nipelimizi takıyoruz kılavuz diş açıp ve etrafına garanti olsun diye 404 Metal macunu uyguladım, daha sonrada pompa montajına geçtim, pompayı gövde içinde monte edecek biryer yoktu bende covling içine monte etmeye karar verdim, ancak orasıda dardı ve bende firewell in kenarına kaçak 2 kat çıkıp mopntajı buraya yaptım hemde depoyu koyacağım yere göre ağırlık merkezinide tamamlamış olacaktım, pompatın vida ayaklarına hem önüğne hem arkasına yakıt hortumu koyarak titreşimden korumayı hedefledim, daha sonrada yakıt deposunu gövdedeki ağırlık merkezinin hemen gerisine konumlandırdım bunun içinde eski bir kitten kalma elektrikli fireweli keserek buraya yapıştırdım ve depoyu üstüne konumlandırdım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seagull Yak 54 Kurulum.

Valla ne diyeyim helal olsun. İşte bir uçakçı yaratıcılığı!!! :lol: Ama o depo az gelecek smoke için. Bir de smoke açınca gaz açmayı unutma. Yoksa motor stop edebilir.

Seagull Yak 54 Kurulum.

Mesut AKIN' Alıntı:
vaybee konu 13 sayfa olmuş :D ne uğraşmışım modelle :D 100cc toplasam bukadar sürmezdi heralde :D

şaka bir yana gelelim smoke sistemimizin montajına, HK nın 26 dolarlık smoke pompası ve 330cc depo ile montajı tamamladım, sistemin yanında 550cc depo geliyor ama benim uçak ufak olduğu için bu depo hiçbiryere sığmadı :D
............
Şahsım adına söyleyeyim, ben 13 sayfaı hiç sıkılmadan zevkle takip ettim :thumbup: her ne kadar uçakcı olmasam da :lollol:

Modelimiz zaten şahane idi, smoke ile harika oldu :thumbup: Gelsin dumanlı uçuşlar :halay:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Valla ne diyeyim helal olsun. İşte bir uçakçı yaratıcılığı!!! :lol: Ama o depo az gelecek smoke için. Bir de smoke açınca gaz açmayı unutma. Yoksa motor stop edebilir.

Sumer abi tesekkurler , smoke deposu az gelecek biliyorum ama bunun disinda depo yok elimde ucaga sigacak , elimde 2 tane 330cc birtanede 120cc depo vardi . ucagin ici ufak oldugu icin ancak bu sigdi :) smoke sismtemi acinca dedigin gibi devir susuyor ama ben smoke once yavas pozisyonda acicam kumandadaki yan potanslarsan deviri ayarlanabikiyor , bu sekilde en kisikta acip deniycem :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şahsım adına söyleyeyim, ben 13 sayfaı hiç sıkılmadan zevkle takip ettim :thumbup: her ne kadar uçakcı olmasam da :lollol:

Modelimiz zaten şahane idi, smoke ile harika oldu :thumbup: Gelsin dumanlı uçuşlar :halay:

tesekkurler Mehmet abi , bende bu 13 sayfayi zevkle okudum takip ettim :D saka bir yaba yarin insallah 50cc yak55 maideni ve benim smoke sistemi testini sikintisiz atlaticaz :)

detaylar yarin alandan canli yayinda :D

Hayırlı olsun üstad

Tesekkurler Akan abi , senin trojanida deneyemedik ya :( pazar ucacakmisin ?

Inşallah uçucam üstad pazar alandayım bi mani olmazsa