Duyuru Sertifika Güvenlik Sorunu Hakkında

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Süresi dolan forum "Güvenlik sertifikamız" yenilenmiştir.

Kullandığınız web tarayıcısının geçmişini lütfen temizleyiniz. Yine de bazı kullanıcılar "Güvenlik Hatası" almaya devam edebilmektedir.

Bu duruma dikkate almayın lütfen. Güncelleme işlemi bazı kullanıcılarda biraz daha uzun zaman alabilmektedir.

Bilgilerinize arkadaşlar.

RCKOLIK Yönetimi

Selamlar,
Sertifika hatasına bağlı olarak bağlantınız güvenli değil uyarı veriyor. Daha önceden yoktu.
Genel bir hata mı var acaba, yoksa benden mi kaynaklanıyor bilemedim. Hafta başında problem yoktu, eminim.
Hatayı Chrome'da aldım. Edge'le siteye girdiğimde problem yok.
Güncelleme: Site çerezlerini kaldırıp siteye tekrar giriş yapınca çözüldü. Benden kaynaklanıyormuş :)

Ayrıca fotoğraf da yükleyemiyorum.
Resim ekle seçeneğiyle JPG formatında fotoğraf yüklemek istediğim izin verilen formatlar zip, pdf, vs... diye bir uyarı alıyorum.
Aşağıdaki resim yükle kısmında sorun yok.
Acaba bu aşağıda kırmızı ile işaretlediğim buton pdf,zip, txt gibi döküman yüklemek için mi sadece? Öyleyse butonun görseli ve ismi yanıltıcı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hatayı Chrome'da aldım. Edge'le siteye girdiğimde problem yok.
Güncelleme: Site çerezlerini kaldırıp siteye tekrar giriş yapınca çözüldü. Benden kaynaklanıyormuş :)
Hocam çok ilginç bir şekilde geçen hafta ve bu hafta 1-2 defa bende de benzer hatayı sadece chrome kullanırken verdi. Bendeki sertifika hatası biraz farklı bir hata idi. Sistem tarafını kontrol ettim, bir sorun yoktu. Aynen ben de çerezleri temizleyince düzeldi. Sadece Chrome veriyor olması gerçekten de tuhaf.:rolleyes:
Resim ekle seçeneğiyle JPG formatında fotoğraf yüklemek istediğim izin verilen formatlar zip, pdf, vs... diye bir uyarı alıyorum.
Bu resim ekleme özelliği Xenforo ile gelen default resim yükleme sistemini. Biz ayrı 2 adet resim server kurunca bu sistemde resim formatlarını iptal ettik , o yüzden resim formatları yüklenemiyor.
Acaba bu aşağıda kırmızı ile işaretlediğim buton pdf,zip, txt gibi döküman yüklemek için mi sadece? Öyleyse butonun görseli ve ismi yanıltıcı.
Butonun görselli değiştirmek ve EKLENTI olarak revize etmek en doğrusu olacak gibi. Biraz araştırıp, en kısa süre içerisinde bu şekilde revize edeyim.

Tespit ve bilgilendirme için teşekkürler hocam. :saygilar:

Ayrıca fotoğraf da yükleyemiyorum.
Gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Açıklama kısmı "Resim URL Ekle" olarak değiştirilmiştir. SARI işaretli kısımdan sadece resim URL ile mesaj içine resim ilavesi yapılabilmektedir. Kafa karışıklığına neden olan ve çalışmayan "Resim Ekle" kısmı kaldırılmıştır. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Bu sertifika ile ilgili zamanında sıkıntı olmuştu... Ben de yerini bulup silmiştim, yeniden doğrusunu çeker diye... O işler öyle olmuyormuş, artık hiç giremez oldum foruma evdeki masaüstü pc den. Zenmate vpn yapınca sanıyorum giriyordu.

Laptoptan veya iş yerinden bir sıkıntı yok :thumbup:

Masaüstünde ise format sonrası sanıyorum düzelecek fakat format öyle saniyede yapacağım bişey değil. Bilgisayara iyice kök salıyorum :D Normalde windows tarafı yarım saatte halledilir de, geri kalan herşeyi aynı noktaya getirmek kolay değil :)

Neyse sıkıntı yok laptop, işyeri şeklinde devam ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari