Servo Değişimi Sonrası Kalibrasyon ve Guvenlik

950 yi önerirmisnz bende 4 kanal v911 kullanıyordum ama artık model deyişmek istiyorum aklımda 950var
Ben yeni başladım bu hobiye. Henüz bir şeyleri kıyaslayıp tavsiye verecek tecrübede değilim. Ama şunu söyleyebilirim, ben bu modelin başlangıç icin uygun olduğunu düşündüğüm icin bunu aldım. Pişman da değilim ?
Ben yeni başladım bu hobiye. Henüz bir şeyleri kıyaslayıp tavsiye verecek tecrübede değilim. Ama şunu söyleyebilirim, ben bu modelin başlangıç icin uygun olduğunu düşündüğüm icin bunu aldım. Pişman da değilim ?
950den sonra trex 300 düşünüyorum doğru yoldamıyım

Yok değilsin. 4 kanal helikopter tecrübesi olmayan yoktur belki ama yeniler için yol göstermekte görevimiz burada, 4 kanala para harcamak yerine bir sim kumandası ve programı çok daha faydalı olacaktır. 4 kanallılarla 6 kanal arasındaki farkı kullandığın zaman anlayabilirsin ve 4 kanalda ben hiç uçurmamışımki dersin. Bence sen hiç yeni 4 kanalla uğraşma bir simülasyon kumandası ve programı ( forumda sim konuları mevcut ordan ulaşabilirsin) edin, sonrası daha güzel olacaktır emin ol:saygilar:.

V950 düşük bütçe ile ( tabi bu ülkemiz şartlarında göreceli bir durum ) 6 kanal başlangıç deneyimi için gayet iyi, fakat ardından alınacak model Trex 300 olmamalı bence yada direk bir tane Trex 300 alıp ve tabi bir tane kumanda cihazı ve avadanlıklar vs.. öyle başlamak daha akıllıca olacaktır diye düşünüyorum. Tabi burada ayrılacak bütçe de önemli ve belirleyici etken, zira V950 yaklaşık 1000 - 1200 TL. bütçe gerektirirken ki buna pil - kumanda - şarj cihazı ve modelin kendisi dahil iken yine aynı şartlara sahip Trex 300X süper combo, yaklaşık olarak ülkemize maliyeti 4500 - 5000 TL. civarı olacaktır. (Bu günkü döviz kurları ile tabi..)
Trex'in süper combosu Align A10 (10 kanal) kumanda cihazı ve yine 500 lük modellere kadar kullanılabilen bir FBL ünitesi " MiniGRS "
ve S-Bus alıcı ile beraber geliyor, hani bunlara demirbaş gözüyle bakarsak eh fena değil diyeceğim ama ben olsam yine tercih etmem.
O paraları verdikten sonra, çok daha fazla fiyat/performans gözeterek seçim yaparım. Yani o bütçe ile 300 lük model almak hedef olmamalı bence.
Tabiii bunların hepsi benceee...:saygilar:

Son düzenleme:
Benim tavsiyem 2. El bir 450den yana :D aslında bir basamak olarak görüp hedef 550 olmalı diye düşünüyorum. V950 ile 300x arasında Levent abimin dediği gibi 'bencee' yeni öğrenen biri için fark yok. Maddi anlamdada ikinci el bi 450 daha az yorar. Manevi anlamda çok çok fazla yorabilir ama çok şeyde öğretir.
Aslında v950yi iyice parçaladıktan sonra 550 model; hem ilerisi için sağlam bir adım olacak hemde dikkatli olunduğu sürece güzel bir ünite ile maddi anlamda ilk zamanlar yorsada daha sonra mutlu edecektir.

Tabi birde biriktirdiğin parayla almayı düşündüğün pili bir yıl sonra alabileceğin bir online satış sitesi bulabilirsen . :lol:

Tabi bir de bir yıl sonra bulabileceğin online satış sitesindeki fiyatlar hakkında kur yüzünden büyük bir sürpriz ile karşılaşmazsan ???