Servo tester anketi

Hangi servo testeri kullanmak istersiniz?

• Analog potansiyometreli OLED ekranlı

Oy: 5 23.8%
  • Rotary encoderli ekransız

Oy: 0 0.0%
  • Rotary encoderli, OLED ekranlı

Oy: 14 66.7%
  • Rotary encoderli, 7 segment LED ekranlı

Oy: 1 4.8%
  • Rotary encoderli, 7 segment LED ekranlı, reverse'li

Oy: 1 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    21
  • Anket kapatılmış .
Meraktan çatlıycam! Benimki daha elime ulaşmadı. Mehmet, ilk fırsatta bir çayını içmeye gelicem!

Sümer bey, şimdiden çok teşekkürler! Eline, emeğine sağlık!
Abi senin cihaz bende :) Sümer abiye Türker, benim ve seninkini tek kargo ile gönder demiştim ama sana söylemeyi unuttum galiba ;)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Arkadaşlar, servo tester kullanım kılavuzunu buraya atamadım. Dosya büyük geldi! Halbuki 700 kB bişii. Neyse ben de Dropbox üzerinden paylaşıyorum.

Abi harika bir manual olmuş, ellerine sağlık :thumbup:

Tüm arkadaşlar zaten okur ama besleme kısmı ile ilgili şu kısım çok kritik. Bu yüzden özellikle burada da paylaşayım dedim.

Sol yan kenarda ise pil bağlantısı görülmektedir. Buraya standart servo konnektörü uçlu 4 veya 5 hücreli NiCd / NiMh piller bağlanabildiği gibi 2S LiPo piller de bağlanabilmektedir.

Soket her iki şekilde de takılabilir. Orta daima artı, bir kenar da eksi uçtur. Buradan bağlanacak pilin geriliminin servolara doğrudan iletileceğini ve kullanılacak pilin test edilecek servo ile uyumunu kontrol etmeniz gerekeceğini lütfen daima hatırlayın.

Bakın burada da Mesut Sübakan Hoca'dan öğrendiğim servo hız testinin bir demosunu paylaşıyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burada kullandığım servonun aslında çok da iyi merkezlemediği hemen görülebiliyor. Bir tam sapmadan merkeze dönüşü ile diğer tam sapmadan merkeze dönüşü aynı değil.
Hız testinde de en son hızdayken oluşan hareket genliği doğrudan servo hızı ile orantılı. Örneğin bu servoyu son hızda sweep yaparken bir kalem ile maksimum sapmayı işaretleyip, başka bir servo takıp onunla karşılaştırmak mümkün.

Sümer abi bu testleri %100 performansla geçebilen bir servo var mı merak ettim doğrusu ?

Elimdeki bütün servoları atmak zorunda kalmayayim :lollol:

Manuelimi de indirip diğer manuellerimin arasına koydum :)

Sümer abi yanlış anlamazsan (korsan üretim yapmayacağıma söz veriyorum :D ) kapakların stl dosyalarını da paylaşır mısın? Ne olur ne olmaz, kırılırsa falan yenisini basabilmek için :)

Manuelimi de indirip diğer manuellerimin arasına koydum :)

Sümer abi yanlış anlamazsan (korsan üretim yapmayacağıma söz veriyorum :D ) kapakların stl dosyalarını da paylaşır mısın? Ne olur ne olmaz, kırılırsa falan yenisini basabilmek için :)
Bende olsa seve seve paylaşırım. Yapan arkadaşımdan rica edeceğim...

Evet abi bu servolar standart hızlarda çalışmıyor malef.

Bide ben meraklıyım, cihazın içini açtım :laugh: işçilik efsane, baskılı devre kartındaki imzan da gözümden kaçmadı. :RCKolik::saygilar:
Amanınnn. Garanti dışı kaldıııı! :D :p :D :p