SHGM Yetkilendirilmiş İHA uçuş okulları listesini yayınladı.

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar,

Sivil Havacılık genel müdürlüğü 11 temmuz 2016 itibariyle, İha0- ve İha1 sınıfı hava araçları için, Ticari faaliyetlerde bulunan kullanıcılar için zorunlu tutulan Eğitimler için, eğitim verecek "eğitim merkezi" listesini açıklamıştır.

Eğitim merkezleri;

- AEROTECH SAV. HVCLK. MÜH. TEK. GELİŞİRME ELEKTRONİK YAZ. DAN. SAN.TİC.LTD.ŞTİ. / ESKİŞEHİR

- AYJET ANADOLU YILDIZLARI HAVA TAŞ. VE UÇUŞ EĞİTİMİ HİZ.A.Ş. / İSTANBUL

- KAPADOKYA MESLEK YÜKSEKOKULU İLKE EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI / NEVŞEHİR

- TARGEM HACETTEPE TEKNOLOJİ AR&GE MERKEZİ / ANKARA

Yada aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

SHGM İHA Talimatı'nın geçici 3. maddesi kapsamında, 01 Ağustos 2016 tarihinden itibaren ticari uçuş gerçekleştirecek İHA0 ve İHA1 sınıfı pilotların eğitim alması zorunlu oluyor.

GEÇİCİ MADDE 3 � (1) Ticari uçuş gerçekleştirecek İHA0 ve İHA1 sınıfı pilotlar EK-3�de belirtilen eğitimleri 01/08/2016 tarihine kadar alır. Bu tarihten sonra eğitim almamış kişi ticari İHA uçuşu gerçekleştiremez.

NOT: Hobi amaçlı İHA kullanan kişiler için bu eğitimin alınması zorunlu değildir.

Bilgilendirme için teşekkürler Ercan. Çok şükür hobi amaçlı kullanımlar için eğitim olayını şart koşmadılar da bizler bu durumdan etkilenmedik..

Ben bir de eğitim fiyatlarını merak ediyorum, bakalım ne tutacak ??

Universitleri anlayabilsem de AYJETin ne isi var bu listede onu merak ediyorum. Kac kisi IHA ustune akademik kariyer yapmis da hoca olup birseyler ogretecek.
Mahalledeki surucu kursunun Astronot programi acmasi gibi birsey olmus bu.
Ya da sark kulturu; bizim akrabanin ucus okulu var onlari da koysak listeye olur mu? Hem akrabaya yardim sevapdir....