SHT - İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

en son duyduğuma göre sosyal medyada bu olaylarla ilgili paylaşım yapıp karşı çıkanların başvuruları onaylanmıcakmış :)

Volkan Güneş' Alıntı:
en son duyduğuma göre sosyal medyada bu olaylarla ilgili paylaşım yapıp karşı çıkanların başvuruları onaylanmıcakmış :)
Evet oylemis ve baslamislar bile Volkan :-\

Ben yaptırmadım kaydım kuydum yok. Yaptırana hayırlı olsun.

Ben kaydımı felan yaptırdım modelide ekledim aldık artık başımıza belayı bakalım ne gösterecek zaman.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Berkay sizin grubun üyelerinin ismini yazsalarmış tam olacakmış[emoji35]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yakında o da olur abi [emoji35]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Korka korka ucmaktansa mecburen kayıt olup model ekledik bakalım
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Korkunun ecele faydası yok arkadaşlar , ben 3 modelimi de ekledim ve 3'ü de aynı gün onay almış...Bu hobiyi her ne pahasına olursa olsun çok seviyorum , benim için , biraz ilgilenirim , ileride başka bir hobi bulursam bırakırım durumları falan yok , sağlığım ve ömrüm elverdiği ölçüde az ya da çok , aktif ya da pasif olarak mutlaka hobimi icra etmeye çabalayacağım , hatta evladıma da aktarmayı planladığımdan, bir yandan da yasal sınırlar içinde olmanın verdiği rahatlıkla uçuşlarımı yapmak istiyorum.

Bende kaydımı yaptım. Yasal bir şekilde uçuşumuzu gerçekleştirelim en iyisi böyle.

Hiç polisten bu konuda uyarı alan var mı acaba ?

Bugün yarın mini quadroyu uçuracağım. Hep uçurduğum, evime yakın, işlek bölgeler arasında ağaçlarla çevrili boş bir alan var. Yaya geçmiyor o bölgeden ama yandaki yoldan bolca devriye arabası geçiyor. Normalde denk geldiklerinde gelip izleyip fiyat falan soruyorlardı. Şimdi gelip ceza mı kesecekler ?

Quadcopter kayıtlı ama fpv olduğu için asıl eğlence görüş alanından çıkınca başlıyor ;D

Bir de fikir danışmak istiyorum sizlere. Ben mini quadroyu, üniversitede uçurmak istiyorum. Bolca boş alan, stadyum falan var. Okulda güvenliklerin karışacağını sanmıyorum. Bolca arkadaş da olduğu ve güvenli bir ortam olduğu için şehir içindeki gibi tedirgin olmaya da gerek yok. Ama şöyle bir durum var, giderken iki metro hattı değiştiriyorum. Şu aralar ikisinin de girişlerinde, özellikle Yenikapı metro da çok fazla arama yapıyorlar. Yapsınlar ama çantanın içinde mini quadcopter, kumanda, bolca pil görünce sorun çıkarırlar mı kararsız kaldım. Siz ne dersiniz ? Sorun olmazsa haftada 1-2 defa yanımda götürmeyi düşünüyorum.

Özgür Kılınç' Alıntı:
Bir de fikir danışmak istiyorum sizlere. Ben mini quadroyu, üniversitede uçurmak istiyorum. Bolca boş alan, stadyum falan var. Okulda güvenliklerin karışacağını sanmıyorum. Bolca arkadaş da olduğu ve güvenli bir ortam olduğu için şehir içindeki gibi tedirgin olmaya da gerek yok. Ama şöyle bir durum var, giderken iki metro hattı değiştiriyorum. Şu aralar ikisinin de girişlerinde, özellikle Yenikapı metro da çok fazla arama yapıyorlar. Yapsınlar ama çantanın içinde mini quadcopter, kumanda, bolca pil görünce sorun çıkarırlar mı kararsız kaldım. Siz ne dersiniz ? Sorun olmazsa haftada 1-2 defa yanımda götürmeyi düşünüyorum.
Benzer durum en son Eskisehir ziyaretimde de benim de başına geldi. Rahat rahat gittiğim hızlı trende bu sefer girişte epey detaylı bir inceleme yaptılar. Ama şükür ki sorun olmadan aldılar sonra.

Yerinde olsam en azından 1 kere denerdim. Alırlarsa üniversite içerisinde uçmak en mantıklısı. Diğer nokta netice de şehir içi diye geçiyor. Olmaz olmaz bir aksilik, bir terslik olur sonra uğraşmak zorunda kalırsın ;)

Simdi benim modelinde onaylanmıs plaka vermisler fakat modelde bunu yapistircak bi yer yok ben bu mailin ve uyelik onay belgemin ciktisini alip yanimda tasisam polis geldiginde gostersem bir sorun olur mu ?

Berkay Eğmür' Alıntı:
Simdi benim modelinde onaylanmıs plaka vermisler fakat modelde bunu yapistircak bi yer yok ben bu mailin ve uyelik onay belgemin ciktisini alip yanimda tasisam polis geldiginde gostersem bir sorun olur mu ?

Bence bu sorunun cevabını kimse bilnez. Çünkü henüz yeni bir uygulama ve hiç bir tecrübe edinilmemiş.

Berkay Eğmür' Alıntı:

Plakayı hem modele yapıştırmak lazimmis hemde shgm sayfasında kendi kaydının ve modelin kaydının çıktısını yanında taşımak lazimmis.
Berkay tail boom, canopy vs küçük de olsa biryere yapıştır da garanti olsun. Bide belgelerin çıktısını yanında bulundur

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Korkunun ecele faydası yok arkadaşlar , ben 3 modelimi de ekledim ve 3'ü de aynı gün onay almış...Bu hobiyi her ne pahasına olursa olsun çok seviyorum , benim için , biraz ilgilenirim , ileride başka bir hobi bulursam bırakırım durumları falan yok , sağlığım ve ömrüm elverdiği ölçüde az ya da çok , aktif ya da pasif olarak mutlaka hobimi icra etmeye çabalayacağım , hatta evladıma da aktarmayı planladığımdan, bir yandan da yasal sınırlar içinde olmanın verdiği rahatlıkla uçuşlarımı yapmak istiyorum.

aynen...oğlum 7 yaşında ben ona şimdiden başlattım sim çalışıyor...hatta geçen gün dedim ki oğlum bu heli yi ters çevirip 2-3 saniye tutarsan sana ödül dedim...3-4 denemesinde felan başardı ...
uçak heli quad hepsini seviyor...

Kadir Kurt' Alıntı:
Plakayı hem modele yapıştırmak lazimmis hemde shgm sayfasında kendi kaydının ve modelin kaydının çıktısını yanında taşımak lazimmis.
Berkay tail boom, canopy vs küçük de olsa biryere yapıştır da garanti olsun. Bide belgelerin çıktısını yanında bulundur
Eyw Kadir ayarlıcaz bi şekilde o zaman