SHT - İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

Çok güzel olmuş, elinize sağlık

Sümer Yamaner' Alıntı:
Vayy vayy vayyy fotoşop bile kullanan adam heliyi haydi haydi uçurur. :)
Fotoşop mu :eek: Kalbimi kırıyorsun Sümer abi, tamamen samimi talebime karşılık almıştım. ;D
Not: Peynt kullanılmıştır. :laugh:

Yine ilham geldi bak. :lollol: :lol: :lol:

U çaklarla uğraşırım
Ç ok çabuk havalanırım
A man bana sim söyleme
K ıra kıra zevk alırım
M adem kayıt olmak gerek
A kşam oldu inmek gerek
N erde bizim uçakçılar, muhabbete doymak gerek. ;D

AHAHAHA [emoji16][emoji16][emoji1] buyuk harfle guldum. Aksam oldu inmek gerek beni benden aldi [emoji16]

Türker abi sizin akrostiş helicilerin hoşuna gider ancak :D

U çaklarla uğraşırım
Ç ok güzel uçuş yaparım
A rada akrobasi yaparım
K endime hayran bırakırım
M (destek yapalım :D)
A rtık yeter inmek gerek
N erde bizim heliciler inişimi izlemeleri gerek

M harfine birşey uyduramadım șiir yazamayan birisi olarak bu kadar oldu :lollol: :lol:

Uçakçısın dediler
Çokda kız vermediler
Alçaktan uçarım
Kırmadan kaçarım
Marifetim kumandadan değil
Aileron verdimmi yatarım
Nasıda takla atarım.

Son gün haberim olmuştu kayıt işinden malum okuldayız quadro ile haşır neşir olamıyoruz. Yasaklama olayları üzdü beni açıkçası ama parası olan bazı kendini bilmezler yüzünden başımıza geldi bunlar hep. İnsanın kendi emeğini döktüğü bir aracı hava alanına göndermesi, kız yurdundan görüntü almaya çalışması, insanların üstünde tehlikeli bir biçimde sırf hava atmak için uçurması imkan dışıdır ki zaten kıyamazsınız, bir şey olur diye korkarsınız çünkü üstünde emeğiniz vardır. Ben 1,5 yıldan fazla bir süre boyunca araştıma yaptım mantığını öğrendim sorunları sizlerinde yardımıyla çözmeye çalıştım. Ama elin oğlu babasının kredi kartından 200-300 liralık oyuncakları alıp hiçbir araştırma sürecinden geçmeden evine koydu. İşin suyunu çıkardılar, yaş ve kuru aynı anda yandı. Bazı abilerim droncuları(bizleri :p ) suçlamışlar ama bunun heliman, uçakman veya droneman olmakla alakası yok bence çünkü benim zevk aldığım şey bu yolda yeni yeni bilgiler edinmekti, edindim halada edinmeye devam ediyorum. Yarın öbür gün o bahsettiğim oyuncakçı kesim sıkılıp bırakacak ama bizimkisi heves değil bilgi açlığı olduğundan biz hala işin içinde olmuş olacağız. İnşallah yakın zamanda da onlar ve bizler arasındaki ayrım yapılır ve yeni bir düzenleme gelir. Lütfen bu işe gönül vermiş arkadaşlarım, abilerim alınmasın. Bizler dediğim kesim; aklı başında, bu tür araçları, yeni adıyla ihaları, neden kullandıklarını bilenlerdir ve yukarda bahsettiğim kullanıcıların ise kimler olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Saygılar.

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
...Bazı abilerim droncuları(bizleri :p ) suçlamışlar ama bunun heliman, uçakman veya droneman olmakla alakası yok bence çünkü benim zevk aldığım şey bu yolda yeni yeni bilgiler edinmekti, edindim halada edinmeye devam ediyorum.

Özgür heliman'mış, uçakman'mış elbette bir önemi yok. Biz modelcilikle uğraşan hiç kimsenin neden keyif aldığını falan sorgulayıp bir ayrım yapmıyoruz, ki haddimize de değildir zaten.
Bazı şakalaşmalar oluyor ama onlar samimiyetin bir göstergesidir esasında. Yoksa modelci arkadaşımız uçakçıymış, heliciymiş, multiciymiş kim karışabilir...

Ama şuan dronculuk olarak tanımlanan faaliyetlerin modelcilik faaliyetleri içerisinde görülmesinden rahatsız oluyorum ben. Onlarla aynı kefeye konulmayı kabul edemiyorum. Her fırsattta " Ben modelciyim, droncu değilim ! " diyorum. :mad:

Multiyle uğraşan modelci arkadaşlarımın yerinde olsam " Ne uçuruyorsun ? "diye sorulduğunda quadro-kopter, multi-kopter vs. gibi tanımlamalar kullanırdım. Asla kendimi droncu olarak tanımlamazdım. Çünkü bana göre droncu olarak tanımlanan kullanıcılara getirilen yasaklamalar hiçte yersiz değildir, hatta gereklidir.

Bence bırakın droncular bizden farklı biryerde droncu olarak kalsınlar. Bu grubu hobinin içerisine katmak bana göre modelciliğin zararına olacaktır. Hatırlayan arkadaşlarımız mutlaka vardır 4 kanallı helilerin hobiye ne yaptığını. Forumlar kaybedildi bu yüzden...

Ben dronculara karşıyım; quadro-kopter, multi-kopter veya başka modeller uçuran modelci arkadaşlarıma değil. Sanırım anlatabilmişimdir...

Türker'ciğim yine katılıyorum sana. Hemen gidip tansiyonuma baktırıcam! :)

Selamlar,

14 Mayıs ta kayıt işlemimi tamamladım. Halen lisans nosu ile ilgili olarak herhangi bir cevap alamadım.
Şu anda sistemde bir farklılık mı var acaba.

Saygılarımla

Halen kayıtlar devam ediyor. Benim geçen hafta pilot ve iha no yu verdiler. 1 hafta sürdü. Hepi topu 3 arkadaş tüm bu kayıtları inceleyip onay veriyorlar haftaya kayıt onaylarınız gelir bence.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

S.a arkadaşlar ben 1 haftadan fazla oldu başvurdum hala lisans vermediler .Neden olabilir.

Uçuşa giderken yanınızda kayıt sayfanızın çıktısını da götürün diyorlardı ya. Yeni farkettim. Sayfaya bir "Çıktı Al" butonu eklenmiş ve makul boyutta bir lisans yazdırılabiliyor. Onu da PVC kaplattınız mı fıstıklar gibi bir SHGM lisansınız oluyor. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Uçuşa giderken yanınızda kayıt sayfanızın çıktısını da götürün diyorlardı ya. Yeni farkettim. Sayfaya bir "Çıktı Al" butonu eklenmiş ve makul boyutta bir lisans yazdırılabiliyor. Onu da PVC kaplattınız mı fıstıklar gibi bir SHGM lisansınız oluyor. :)
Valla ben fark etmemiştim, hemen bakıyorum abi %p :thumbup:

Ben o çıktıyı almıştım. Arabada tutuyorum ne olur ne olmaz

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile "Drone'lar ve Sivil Havacılık" üzerine sohbet

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol