Sıfırdan İlk uçuşa - Bir Nitro Cahilinin Anıları

Sıfırdan İlk uçuşa - Bir Nitro Cahilinin Anıları (Taslak)

Hakan abi nitro dışardan daha zevkli :laugh: İçine girince her anından o kadar da keyif almıyor insan ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hakan abi nitro dışardan daha zevkli :laugh: İçine girince her anından o kadar da keyif almıyor insan ;D

:D :D :D :D :D

Şimdi arkadaşlar şöyle ki bu konudan sonra nitro severler artacak diye düşünüyorum. :bravo:

Emre istedikten sonra hepimizden iyi nitrocu olacak bunu zaten biliyoruz. :laugh: Ama daha güzeli nitronun yaşaması için ihtiyacı olan dev transferde gerçekleşmiş oldu. :hoppa: :hoppa:

Nitronun sahalarda kalması gereken önemli bir renk olduğunu düşünüyorum. :coolxf: :thumbup:

Eline sağlık Emre, süpersin. :halay: Konunun devamını heyecanla bekliyoruz. :RCKolik:

Arkadaşlar, abiler, sizler sağ olun :) Ben sadece ordan burdan ve en çok da sizlerden edindiğim bilgileri burada özetlemeye çalışıyorum. :)

Bu arada ilk kısım bitti, konu güncellendi. İkinci ve üçüncü mesajda da rodaj ve iğne ayarı konularına değineceğim.

Emre super bir anlatımla olayı aydınlatmışsın.Eline sağlık, ben bilgi ve düşüncelerimi böyle güzel yazıya dökemiyorum. Nitro bir modelci olarak her ikisininde yeri ayrı.Kısaca nitro ile zevk elektrik li ile sow yapılır,zira dışardan gelen izleyicinin ilk bakacak olduğu patlar motorlu helicopteri.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gün batımında dumanlı bir uçuşun tadı farklı tabi. :)

Emre abi eline sağlık harika bir konu olmuş.Tekrar kırımsız,keyifli uçuşlar dilerim.

Emre Kaman' Alıntı:
Bu arada ilk kısım bitti, konu güncellendi. İkinci ve üçüncü mesajda da rodaj ve iğne ayarı konularına değineceğim.
Yakit, hortum ve diger elemanlarin da ilavesi ile konu 4x4 oldu :halay: Emegine saglik Emre, Harikasin :RCKolik:

Ellerine,emeklerine sağlık Emre. Çok detaylı ve bol görselli bir çalışma olmuş .Bol dumanlı,kırımsız uçuşlar. :saygilar:

İkinci mesajımıza rodaj işlemi eklenmiştir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, hatam varsa affola :RCKolik:

Emre Kaman' Alıntı:
İkinci mesajımıza rodaj işlemi eklenmiştir. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, hatam varsa affola :RCKolik:
Hemen bakalim neler paylaşılmış :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi mükemmel bir kaynak olmuş :bravo:
Emeğine sağlık :saygilar:

Kocaeli buluşması cebelleşme ile geçti... Sonrasında havalandırma çalışmaları da bayağı dengesizdi, model şükür ki tek parça kaldı ;D

Rodajın sıkıntılı süreçlerinden sonra, model sakin sakin de havalanabilmeye başladı sonunda :) Videoda görüldüğü üzere...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre Kaman' Alıntı:

Nitro modellerin en sıkıntılı dönemi için nitro severleri rahatlatacak bir konu olmuş Emre, eline sağlık :bravo:

İlk nitro modelimizse rodaj sırasında duyacağımız göreceğimiz geçici olumsuzlukların motivasyonumuzu bozmasına izin vermememiz gerekir. Hiç yokmuş gibi davranıp yolumuza bir süre daha devam etmeliyiz. ;)

Nedir bu olumsuzluklar derseniz :

- Motorumuz son derece kararsız ve gaz komutlarına anlamsız tepkiler vercek şekilde çalışabilecektir,
- Üstümüz başımış, modelimiz her yer yağdan geçilmeyecektir,
- Modelimiz üzerinde normal seviyenin çok üzerinde vibrasyon olacağından ünitemiz son derece mutsuz olacak, anlamsız komutlar verebilecektir,
- Orası burası sallanacak, kuyruk kafasına göre gezinebilecektir.

Ama unutulmamalıdır ki bu durum geçici olup bu şikayetlerimizin hepsi rodaj döneminin bitip biz optimum ayarlara yaklaştıkça kaybolacaktır. :thumbup:

Sonuçta istediğimiz noktaya geldiğimizde alacağınız keyif ise anlatılamaz ancak yaşanabilir. :hoppa: :halay: :halay: