Sim Çalışmaları M.A.

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
3 4 ay aradan sonra tekrar sim çalışmaya başladım :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sim Çalışmaları M.A.

Hover aradım videoda yok :(p :D Güzel sim uçuşu olmuş :thumbup:

Ynt: Sim Çalışmaları M.A.

Süper uçuş üstad Tebrikler [emoji122]

Tesekkur ederim arkadaslar :) Hover cok basit geldigi icin vidyoda yapmadim :D ama pazarteei isyerinde yeni bitane ceker yayinlarim :)

yarin bu hareketleri gercekte yapip cekicez :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sim Çalışmaları M.A.

elinize sağlık süper uçuş! Gün yarın olsun, ben sabırsızlandım : D

:D D buna en yakin gercekte yaptigimda su var :)

simdeki yere paralel , vidyodaki ise yanal olarak yaptigim hareket ikiside temelde ayni.hareketler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sim Çalışmaları M.A.

şimdi rudderlı uçak yaptırtıp kırdırtıcan bana hocam : D şu dönüşler rastgele benim uçğın başına gelse yere düşmeden kumandayı bırakır ağıt yakmaya başlarım :D

Sim Çalışmaları M.A.

Simulasyon çalışması başlığını görünce Mesut üstad heliye geri dönüş yaptı demiştim ama meğer uçakmış :laugh: Uçak için sim mi gerekiyormuş allah allah :lollol: :lol:

Neyse şaka bir yana sim çalışması da başladı ise, bizlere görsel showlar geliyor demektir :bravo:

Sim Çalışmaları M.A.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Simulasyon çalışması başlığını görünce Mesut üstad heliye geri dönüş yaptı demiştim ama meğer uçakmış :laugh: Uçak için sim mi gerekiyormuş allah allah :lollol: :lol:

Neyse şaka bir yana sim çalışması da başladı ise, bizlere görsel showlar geliyor demektir :bravo:

:lollol: :lol: :lol: :lol:

Sim Çalışmaları M.A.

:saygilar:
Üstadım sorularım olacaktı.
1- Bu hareketlerde gyro varmı?
2- Gerçek uçakta kumanda kalitesinin önemi?
3- Uçağımız pitts olsaydı bunlar olabilirmiydi ?
4- Sıfırdan akrobasi eğitimi ile ilgili döküman video vs varmıdır?
5- İnternette yabancı videolarda arttech pitts ile akrobasiler vardı izledinizmi bilmem ama orjinal kumandasıylamı acaba?

hakan bakır' Alıntı:
şimdi rudderlı uçak yaptırtıp kırdırtıcan bana hocam : D şu dönüşler rastgele benim uçğın başına gelse yere düşmeden kumandayı bırakır ağıt yakmaya başlarım :D

:D :D alanda yapinca aramiza yeni katilanlar ne oldu ucak dusuyormu diyen oluyor arada :) biraz sim calismayla bunlari yaparsiniz

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Saka bi yana aklsinda abi :p hem ucak hem heli kasiyorum valla ama ayni gunde ikisinide calisinca beynim sulanmiyor degil :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:

Hakan abiiiiii yapma sunu uyma mehmet abiye sen ucak yapmis adamsin ya sen bari yapma :D

mehmet çağlar' Alıntı:
:saygilar:
Üstadım sorularım olacaktı.
1- Bu hareketlerde gyro varmı?
2- Gerçek uçakta kumanda kalitesinin önemi?
3- Uçağımız pitts olsaydı bunlar olabilirmiydi ?
4- Sıfırdan akrobasi eğitimi ile ilgili döküman video vs varmıdır?
5- İnternette yabancı videolarda arttech pitts ile akrobasiler vardı izledinizmi bilmem ama orjinal kumandasıylamı acaba?

Mehmet bey selamlar

sorulara cevap verecek olursak

1- Gyro yok tamamen el becerisi refleks

2- Kumanda kalitesi %100 etkili cunku bu hareketleri yaparken kumandada ince ayar kullanmak gerekiyor , kontrol yuzeylerinin kac derece aci alacagi ! expo kullanimi , bagzi kisiler mix te kullanir aileron ve elevatoru mixlerler mesela bagzi hareketleri tam net yapabilmek icin ama ben hic kullanmam bu mixleri

3- Pitts kopuk.ucak sonucta , bu hareketleri yapar ama benzinli ucak gibi oturakli olmaz , yaramaz cocuk gibi :)

4- akrobasi egitimi ancak youtubta unlu pilotlarin simde ders olarak verdikleri hareket vidyolarina ulasabilirsiniz

5- pitsin vidyosundaki hareketleri kendi kumandasi yapar ama kumanda su fotograftaki FrySky 9 kanal kumanda ise tabi :D ucaga cok ince bir sekilde kontrol yuzeylerinin acilari, agirlik merkezi vs ayar cekilmeli

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1412976288471.jpg
    uploadfromtaptalk1412976288471.jpg
    55.1 KB · Görülme: 25