Video Sim Çalışmalarım (RF8,Phoenix)

Taha KOÇAK

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,
Evde otururken aklıma geldi. Madem Hitec Flash 7 bende neden sim çalışmıyorum diyerek pc başına otrudum. Benim için iyi değildi bu çalışma ama idare eder diye düşünüyorum. Bir yerde hover çalışıyordum dalmışım invertte ard arda kırımlar yaşadım. Meğer idle-up switch kapalıymış :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bayadır güncellemiyorum. Malum yeni kumandam ile eskisinin stick pozisyonları ve sertlikleri farklı olduğu için kontrol tam bende olmadığını hissediyorum ve tabii ki hissetmekte kalmayıp simulasyonda da net bir şekilde görülüyor. Neyse yine çok konuştum. Yorumlarınızı bekliyorum...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet Taha’ cım, çok net bir şekilde gördüm ben de ?? ne var ki fistik gibi uçmuşsun işte. Ama arka arkaya çok pis çakılmışsın ??

baya baya artistik hareketler yapmaya başlamışsın, daha ne olsun.

Evet Taha’ cım, çok net bir şekilde gördüm ben de ?? ne var ki fistik gibi uçmuşsun işte. Ama arka arkaya çok pis çakılmışsın ??

baya baya artistik hareketler yapmaya başlamışsın, daha ne olsun.
Teşekkür ederim abim, orda çakılma sebebim ise odaya kuzenimin gelmesi dikkatimi dağıttı. :)
Abi hareketler istediğim gibi çıkmıyor. Flash 7 ile daha hızlı uçabiliyorum ama at9s ile olmuyor. :lol:

Son düzenleme:
Taha Allah'tan hızlı uçmak marifet değil. Marifet Türker abi gibi ne yaptığını bilmekten ve hareketi istikrarlı bir şekilde aklındaki çizgi üzerinde sürdürmekden geçiyor.
Yanlış mıyım üstadım @Türker Akgün :D

Ama gelişme olduğu bariz belli. Çalışmaların faydasını görüyorsun. Aynen devam...
Çakılmaları beğenmedim. Başarısızlar... Daha yukarıdan ve daha sert olmalı. Yoksa zevk vermiyor :D

Taha Allah'tan hızlı uçmak marifet değil. Marifet Türker abi gibi ne yaptığını bilmekten ve hareketi istikrarlı bir şekilde aklındaki çizgi üzerinde sürdürmekden geçiyor.

Ama gelişme olduğu bariz belli. Çalışmaların faydasını görüyorsun. Aynen devam...
Çakılmaları beğenmedim. Başarısızlar... Daha yukarıdan ve daha sert olmalı. Yoksa zevk vermiyor :D
Teşekkür ederim abi, ben de artık zaten zart zurt hareket yapmayı sevmiyorum. Soft uçmak daha zevkli geliyor. :)

Yorumlarınızı bekliyorum...
Yönler iyice oturmaya başlamış, aynen devam kardeşim :thumbup::heartxf:
Kesinlikle @Ali Haydar GÖK %p Bir hareketi yavaş yapmak, hızlı yapmaktan çok daha zor. Ama bu elbette çok çalışma ve zamanla oturan bir şey ;)

Yönler iyice oturmaya başlamış, aynen devam kardeşim :thumbup::heartxf:
Teşekkür ederim abim, gerekli çalışmaları yapıyorum. Videoda yapmamışım ama pirohover çalışmalarına başladım hatta gerçek modelde de yapıyorum. Çalışmalar başarıya götürmeye başladı. :):saygilar::yuppi:

Örnek olarak gösterdiğin için teşekkür ederim @Ali Haydar GÖK kardeşim. :) Çok farklı bir yerde değilim, hepimiz gibi kendimi geliştirmeye ve keyif almaya çalışıyorum sadece. Bitmeyecek bir yolculuk bu...

Uçuş hızlı veya yavaş olabilir. Çok farklı karakteristiklerde uçulabilir, tamamen zevk meselesi olarak görüyorum. Benim üzerinde durduğum nokta " kontrol " . Kontrol tam anlamıyla bizde olduğu sürece her şey yolunda demektir. %p

Helikopterlerimiz maalesef tehlikeli makineler, iyi vakit geçirirken güvenliğimizi de sağlamalıyız. Şov amaçlı modelin bilerek ve isteyerek riske sokulması belki kabul edilebilir fakat bizler hiçbir zaman gereksiz yere risk altında olmamalıyız. Her zaman elimizde değil :embarras: maalesef istenmeyen kazalar olabiliyor, yapabileceğimiz hiçbir şey olmuyor. :rolleyes: Fakat modelimizi kontrol bizdeyken güvenle uçurmak ise bizim elimizde. Bu konuda işi şansa bırakmamalıyız diye düşünüyorum. İşin güzel tarafı bunu yapmaya çalışmakta zaten çok eğlenceli ve pilotajı inanılmaz geliştiriyor.:coolxf: Ben yaptığım hareketleri kontrolün bende olduğunu hissettiğim derecede hızlandırıyorum, genel prensibim bu şekilde. Çünkü bir yerden sonra biz modeli değil model bizi uçurmaya başlıyorsa ona dur demek gerekiyor. :laugh: Özetle zihnimizde uçtuğumuzla modelin uçtuğu aynı olmalı. :lollol:

Taha kardeşim çok güzel ilerliyorsun, tebrik ederim. :bravo: :bravo: :bravo:

Son düzenleme:
Örnek olarak gösterdiğin için teşekkür ederim @Ali Haydar GÖK kardeşim. :) Çok farklı bir yerde değilim, hepimiz gibi kendimi geliştirmeye ve keyif almaya çalışıyorum sadece. Bitmeyecek bir yolculuk bu...

Uçuş hızlı veya yavaş olabilir. Çok farklı karakteristiklerde uçulabilir, tamamen zevk meselesi olarak görüyorum. Benim üzerinde durduğum nokta " kontrol " . Kontrol tam anlamıyla bizde olduğu sürece her şey yolunda demektir. %p

Helikopterlerimiz maalesef tehlikeli makineler, iyi vakit geçirirken güvenliğimizi de sağlamalıyız. Şov amaçlı modelin bilerek ve isteyerek riske sokulması belki kabul edilebilir fakat bizler hiçbir zaman gereksiz yere risk altında olmamalıyız. Her zaman elimizde de değil maalesef istenmeyen kazalar olabiliyor, yapabileceğimiz hiçbir şey olmuyor. :rolleyes: Fakat modelimizi kontrol bizdeyken güvenle uçurmak bizim elimizde. Bu konuda işi şansa bırakmamalıyız diye düşünüyorum. İşin güzel tarafı bunu yapmaya çalışmakta zaten çok eğlenceli ve pilotajı inanılmaz geliştiriyor, Ben yaptığım hareketleri kontrolün bende olduğunu hissettiğim derecede hızlandırıyorum, genel prensibim bu şekilde. Çünkü bir yerden sonra biz modeli değil model bizi uçurmaya başlıyorsa ona dur demek gerekiyor. :lollol:

Taha kardeşim çok güzel ilerliyorsun, tebrik ederim. :bravo: :bravo: :bravo:
Abim güzel açıklamalar için ben teşekkür ederim, aslında kimsenin fark etmediği bir kontrol kaybını ben sim'de hissedebiliyorum. Bundan ötürüde o kumanda ile uçuşa çıkmıyorum çünkü havada ne olursa olsun ben risk alamam. Dediğin gibi abim bu makinalar şakayı veya yanlışı kaldıramıyor. Havalarda İstanbul'da kötüyken sim biçilmiş kaftan bu iş için bence. :yuppi:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün