Video SIMPLE CUP ilk uçuş deneyimim

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamunaleyküm değerli üstadlar arkadaşlar.Modeli bitirdim canımız sıkıldı koronaydı moronaydı derken hanıma dedim torunları da alalım haydin gidelim biraz açık alana.Yağmur yağıyordu dinmesini bekledik.Dedim hep güzel havada uçulmaz birazda bulutlu rüzgarlı havada tecrübe sahibi olayım.Attık kendimizi malum tarladan piste.Buna da şükür tabiki.Yakında belkide buralarda kalmayacak:cry:.Videonun başında sizlere süpriz yaptık ama video bir kaç saniye geç başlayınca sesimizi almamış.Orada RCKOLİK diye slogan atıp modeli gösteriyoruz:):):)ama kısmet değlmiş.Şimdi edindiğim tecrübemi sizinle paylaşayım.Videonun sonunda inişimi zaten göreceksiniz çalılara yumşak bir dokunuşla kırımsız indim.Ama bu modelde piste daha uzun mesafeden süzülerek gelmem gerktiğini anladım.Öyle kısa mesafede modelden gazı kesince model sanki yığılıp kalıyor.Gazı kesme derken tamamen değil tabiki.Normal gazla baya bir alan süzülmek gerek hissini verdi.Tabii lütfen üstadlarım yanlışlarımı düzeltsinler.Yada eksiklerimi sizler benden büyüksünüz modelcilik yolunda.İkincisi modelin kanat açıklığı 98 cm boy 74 cm diğer modellerime görek daha bir küçük havada biraz daha oynak diyeyim.Burda tecrübeli bir abimiz üstten kanat aslında ilk eğitim uçağı değildir inişite yığılıp kalır zordur diye bir not okumuştum doğruymuş.Neyse bu modelide sağsağlim uçurdum iniş tecrübesini dahada iyi hale getirmem lazım.Videoda tam iniş yaparken modelin arkasında kalan yüksek gerilim telindende uzaklaşmam lazım buda ayrıca bir tecürbe oldu.Hepinize iyi günler diliyorum allaha emanet olun inşallah
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence gayet de başarılı bir uçuş olmuş. Ama hem gözü, hem de eli doğru alıştırmak için, bir iki hususa dikkat çekmek istedim:
Uçak havalandıktan sonra kendi etrafınızda döndürmeyiniz, vücudunuzu döndürmeden uçağı önünüzde, başlangıç için güvenli bir irtifada yatay sekizler çizerek uçurmaya kendinizi alıştırırsanız kas hafızasını da geliştirmiş olursunuz ve çok çeşitli etkenlere bağlı olan oryantasyon kayıplarının önüne geçmiş olursunuz. İnişe gelmeden önce de, yüksekteyken, hızınızı kademeli olarak azaltıp uçağın tepkilerini ölçerseniz gerisini çok kolay halledeceksiniz.
Keyifli bir video. Hayırlı olsun.

Bence gayet de başarılı bir uçuş olmuş. Ama hem gözü, hem de eli doğru alıştırmak için, bir iki hususa dikkat çekmek istedim:
Uçak havalandıktan sonra kendi etrafınızda döndürmeyiniz, vücudunuzu döndürmeden uçağı önünüzde, başlangıç için güvenli bir irtifada yatay sekizler çizerek uçurmaya kendinizi alıştırırsanız kas hafızasını da geliştirmiş olursunuz ve çok çeşitli etkenlere bağlı olan oryantasyon kayıplarının önüne geçmiş olursunuz. İnişe gelmeden önce de, yüksekteyken, hızınızı kademeli olarak azaltıp uçağın tepkilerini ölçerseniz gerisini çok kolay halledeceksiniz.
Keyifli bir video. Hayırlı olsun.
Çok teşekkür ediyorum Deniz bey.Inşallah bu uyarılarınızı uygulayacağım.Havadayken ne oluyor bende anlamıyorum Aslında hep modeli önümde tutayım diyorum ya bana doğru süzülüşü hoşuma gidiyor yada dönüşü tam kestiremem çakılırım korkusu oluyor bende başımın üstünden arka tarafa geçiriyorum.Ama kesinlikle dediğiniz çok doğru Bunu inşallah bundan sonraki uçuşlarımda uygulamaya çalışacağım

Son düzenleme:
Erdoğan bey ellerinize sağlık çok güzel bir uçuş olmuş.Deniz abinin önerilerini de uygularsanız geriye birşey kalmıyor.Kırımsız uçuşlar.:)

Erdoğan Bey ellerinize sağlık. Model gayet formunda gözüküyor. :bravo: :bravo:

Videonun başındaki jestiniz içinde ayrıca teşekkür ederiz. :RCKolik:

Hazır coronada varken açık havada ailecek piknik ve bol bol uçuş çok iyi olacaktır. :heartxf:

Erdoğan Bey ellerinize sağlık. Model gayet formunda gözüküyor. :bravo: :bravo:

Videonun başındaki jestiniz içinde ayrıca teşekkür ederiz. :RCKolik:

Hazır coronada varken açık havada ailecek piknik ve bol bol uçuş çok iyi olacaktır. :heartxf:
Türker bey çok teşekkür ederim.Video bir kaç saniye geç başlayınca sesimizi almamış.Gönüller bir olsun?

Videonun başında sizlere süpriz yaptık ama video bir kaç saniye geç başlayınca sesimizi almamış.Orada RCKOLİK diye slogan atıp modeli gösteriyoruz:):):)ama kısmet değlmiş
Düşünüp, yapmanız bile bizler için çok değerli, teşekkür ederiz Erdoğan bey :thumbup::RCKolik:

Abi ve kardeşler gerekli yönlendirmeleri zaten yapmışlar. Bana sadece yeni modelle kırımsız uçuşlar demek kalmış :)

Düşünüp, yapmanız bile bizler için çok değerli, teşekkür ederiz Erdoğan bey :thumbup::RCKolik:

Abi ve kardeşler gerekli yönlendirmeleri zaten yapmışlar. Bana sadece yeni modelle kırımsız uçuşlar demek kalmış :)
Çok teşekkür ediyorum Mehmet abim.Işiniz rast gitsin

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari