Simulatör Dersleri - RC Helikopter Inverted Flight (Ters Uçuş)

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
RC Heli / Helikopter modelciliğin olmazsa olmazlarından Simulatör / Simulasyon kullanımıyla ilgili bu zamana kadar edindiğim tecrübelerimi video anlatımlı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum. :)

Bu sebeple görsel olarak nasıl bir yol izlediğimi anlattığım kısa videoları parça parça sizlerle paylaşacağım.

Bu konumuz model helikopterimizle yapacağımız Invertet Flight (Ters Uçuş) manevrasıyla ilgili çalışmaları içerecektir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Inverted Flight Tüyolar:

-- Ters uçuş çalışırken kuyruk yönünde zorluk çekmemek için " Kuyruk yönü tüyosu " videosunu izlemeniz faydalı olur.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Inverted Flight.jpg
    Inverted Flight.jpg
    32.7 KB · Görülme: 565
Ynt: Simulatör Dersleri - RC Helikopter Inverted Flight (Ters Uçuş)

Teşekkürler yararlı bir konu :)

Türker Akgün' Alıntı:
RC Heli / Helikopter modelciliğin olmazsa olmazlarından Simulatör / Simulasyon kullanımıyla ilgili bu zamana kadar edindiğim tecrübelerimi video anlatımlı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum. :)

Bu sebeple görsel olarak nasıl bir yol izlediğimi anlattığım kısa videoları parça parça sizlerle paylaşacağım.

Bu konumuz model helikopterimizle yapacağımız Invertet Flight (Ters Uçuş) manevrasıyla ilgili çalışmaları içerecektir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Inverted Flight Tüyolar:

-- Ters uçuş çalışırken kuyruk yönünde zorluk çekmemek için " Kuyruk yönü tüyosu " videosunu izlemeniz faydalı olur.

[attachimg=1]
oncelikle tesekkurler Turker bey,Mehmet bey bugune kadar yardimlarinizdan cok faydalandim.forumda baktim phoenix ayarlamalar falan dogrudur.ama inverted flight icin idle up konfigurasyonu lazim onu kumandadanmi yapicam yoksa programdanmi?bide idle up thotle curve nasil olucak?pitch curve nasil olucak?simdi kendi modelimizde pitch gauge -dan kullanip dereceyi biliyorduk ona uygunda pitch degerleri giriyorduk.phoenix -de bu asamalari nasil yapicaz?sadece degerler girilicek?tesekkurler

Simülasyon bağlantısında kumanda olarak ne kullanıyorsunuz Subhi Bey ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Simülasyon bağlantısında kumanda olarak ne kullanıyorsunuz Subhi Bey ??

Sent from my iPhone using Tapatalk
FS-TH9X Turnigy 9x cinsi.simulator Phoenix

subhi taghiyev' Alıntı:
FS-TH9X Turnigy 9x cinsi.simulator Phoenix
Subhi Bey birebir aynı olmasa da aşağıdaki paylaşımlar size yol gösterecektir. Kumandalar farklı olsa da mantık aynı mantık ;) Real Flight kullandığım için bireber yardımcı olamıyorum ne yazık ki :embarras: