Sıvı Elektrik Bandı

irfan

Çalışkan Uye
Özellikle ağırlığın önemli olduğu micro modellerde ya da uygulama olarak makaron kullanamadığımız yerlerde izolasyon olarak bize büyük kolaylık sağlayan "Sıvı Elektrik Bandı" hakkında paylaşımda bulunayım dedim ;)

Urun bu ben 9.25$+freeshipping almistim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kullanim alani cok genis. Ornegin board kameranizi bile kaplayabiliyorsunuz. Bende kapladim ama bu resim bana ait degil.

Bu konu Yönetim tarafından aşağıdaki konudaki mesaj kopyalanarak oluşturulmuştur

Sıvı Elektrik Bandı

Türkiyede "plasti dip" diye geçen ürün yaygın bu tür uygulamalarda kolayca bulunabiliyor. Sanırım 1 şişesini 1 yıl önce 40 liraya almıştım. Şuan 30 civarı satılıyor.

Sıvı Elektrik Bandı

Kesinlikle modelci çantasında olması gereken güzel bir malzeme :thumbup: Paylaşım için teşekkürler Irfan :RCKolik:

Sıvı Elektrik Bandı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İyi seyirler...

Sıvı Elektrik Bandı

Harun Küçükler' Alıntı:
Modelleri hazırlayın arkadaşlar, artık yağmur falan bizi durduramaz üzerine bir sprey tamamdır. :)

Nasıl birşeydir bu, çok ilginç... İnansam mı bilemedim, deneyen var mı :laugh:

Sıvı Elektrik Bandı

Abi iyi hoş bunu sıkıyor da , o alıcının diğer kanalları sonsuza kadar kapalı:D

ben çok da yararlı bulmadım, silikonun hızlı kuruyanı resmen, eğer temizlemek için bir formülü varsa o zaman hakikaten efsane olur.

Sıvı Elektrik Bandı

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi iyi hoş bunu sıkıyor da , o alıcının diğer kanalları sonsuza kadar kapalı:D

ben çok da yararlı bulmadım, silikonun hızlı kuruyanı resmen, eğer temizlemek için bir formülü varsa o zaman hakikaten efsane olur.

Çok rahat bir şekilde temizleniyor. Aletin üstünü zar gibi kaplıyor. Tamamını soymak çok kolay. Ayrıca servo soketini takarken pinin üzerini sıyırarak geçtiği için sıkıntı çıkmıyor...

Sıvı Elektrik Bandı

Elimizle soyarakmı çıkartıyoruz tam anlamadım [emoji53]

Sıvı Elektrik Bandı

lisedeyken (elektronik) kullanırdık biz, elektronikçilerde bu ürünlerden var,

Sıvı Elektrik Bandı

Yurtiçi sitelerde nereye baksam bu ürün var.

Bu "Star Brite" markasını hiç kullanan var mıdır ?

Sıvı Elektrik Bandı

Kendi soruma kendim cevap vereyim.

Bu "Star Brite" isimli sıvı elektrik bandı, yoğun kıvamlı bir kaplayıcı. Kullanmadan önce iyice karıştırmak gerekiyor. İnce işçilik gerektiren yerlerde, yoğun kıvamı nedeni ile kullanımı zor olsa da sonuçta bir kaplayıcı olduğundan çok da problem değil. İlk kuruması(ikinci katman atabilmek için v.b.) 5 dakika sonra, tam kuruması 24 saat sonra gerçekleşiyor.

Ayrıca şu kaplayıcı spreyi de denedim.

Bu ise çok ince bir katman oluşturuyor. İşe yaraması için bir kaç defa uygulamak gerekiyor. Ama gene de hiç faydalı gibi gözükmedi gözüme. Sprey olduğu için noktasal işler için pek uygun da değil.

Fırça ile sürülebilecek bir formatta satılan "Plastidip" ise bulamadım.

Sıvı Elektrik Bandı

Bu durumda Irfan kardesimizin onerisini almak daha mi mantikli Zafer bey, yoksa sizin buldugunuz ile ayni ozellige mi sahip ?

Bu arada ben sizin soylediginiz urunun yurtici linkini Google bir turlu bulamadim, ilk paylasmaniz mumkun mu?

Bazen bana da lazim oluyor henuz siparis etmedim, alirsam hangisini alayim diye dusunuyorum ;)

Sıvı Elektrik Bandı

Ben n11'den almıştım ama bulabildiğim diğer linkler de bunlar.

İlk denememi bugün yaptım. Biraz kuruduktan sonra elde edilen sonuç iyi. Makaronları parçalanmış ve silikonlarında yer yer kesik olan eski bir ESC'ye uyguladım. Kesikler, üzeri kaplandığı için belli bile olmuyor ve oluşan tabaka sert değil gayet esnek ve yumuşak bir tabaka. Hoş daha 24 saat geçmedi ama hiç de sertleşecekmiş gibi durmuyor. 5 dakika aralıklı olarak 2 tabaka uyguladım ve aşağıdaki gibi oldu.

Ben siyah istemiştim ama şeffaf göndermişler. Şeffaf malzemenin, yüzeyi tam kaplayıp kaplamadığı ayırdedilemiyor. O sebeple siyah renk almakta fayda var.

Diğer malzemeyi kullanmadığım için kıyaslama yapamam ama bu "Star Brite" ihtiyaç olan durumlarda kullanılabilecek kalitede bir malzeme.

Sıvı Elektrik Bandı

Linkler icin tesekkurler Zafer Bey :thumbup: Sizin de belirttiginiz gibi siyah renk sart :)

Sıvı Elektrik Bandı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol