Sıyıran Vidayı Çıkarma Problemi

Ne çektin sen bu motordan be güzel kardeşim ne çektin... Neyse vidayı sökmen güzel%p
Aynı motor değil mi?:)
Vallahi öyle oldu Ozan abi.Aynı motor, yerdeyken çalışmasında iğne ayarlarında problem yok ancak ne oluyorsa havada oluyor.Gerçi son değişiklikleri yaptıktan sonra test etme fırsatı bulamadım.Bakalım kısmet... :)

Gerçi son değişiklikleri yaptıktan sonra test etme fırsatı bulamadım.Bakalım kısmet... :)
Test etmeden o vidaya girişmen de, hiç sebepsiz kendi kendine dert yaratmana sebep olmuş... Bence gereksiz panik yapmasan daha iyi edersin:saygilar:
Bu arada benim durumum da aynı: son çalıştırmamda normal görünüyordu, ama mükemmel bir sonuç aldım da diyemiyorum. Lakin motorla ne uğraştım, ne de dert ettim. Havalar ısınsın sahada belli olacak zaten...

Test etmeden o vidaya girişmen de, hiç sebepsiz kendi kendine dert yaratmana sebep olmuş... Bence gereksiz panik yapmasan daha iyi edersin:saygilar:
Bu arada benim durumum da aynı: son çalıştırmamda normal görünüyordu, ama mükemmel bir sonuç aldım da diyemiyorum. Lakin motorla ne uğraştım, ne de dert ettim. Havalar ısınsın sahada belli olacak zaten...
Sanırım haklısınız Ozan abi.Bu arada sizin motorun durumu nedir? Sorun neydi tam olarak? Eğer benim durumum gibi değilse iğne ayarı ile çözülebilir diye düşünüyorum.

Sorun neydi tam olarak?
Ya sorma:rolleyes: Evin yakınında meskun mahal diyebileceğim "insansız görünen" bir bölgede motoru test ettim 2 kere... İlkinde LSN ayarını fazla kurcalayıp optimum seviyeyi aştığımdan sonuç alamamıştım. İkinci denememde biraz okuma ve dikkatli gözlem sayesinde sağlıklı bir çalışma elde ettim diyorken bütün hevesimi kaçıran bir nusubet yaşadım:( Motorun tüm kontrollere olumlu sonuç verdiği anda -şaka değil tam o anda-, bir grup sarhoş ve cahil yaratığın (insan görünümünde ama bence değil!) saldırısını savuşturmak zorunda kaldım :mad:O günden beri motoru çalıştırmakla ilgili bir girişimim olmadı. Sonucu pekiştiremedim o yüzden net bir şey söyleyemiyorum...
Velhasıl; ya motorun (rodajı bitmeden) yaklaşık 7 yıl yatmış bir motor olması yani mekanik bir sorun...ya da ayar konusunda biraz daha tecrübeye ihtiyacım olması... Her halükarda yakında uçuş sahamız kuruyacak ve cevabını öğreneceğim %p Merak etme aklımdasın, sana da haber vereceğim:D

İkinci denememde biraz okuma ve dikkatli gözlem sayesinde sağlıklı bir çalışma elde ettim diyorken bütün hevesimi kaçıran bir nusubet yaşadım:( Motorun tüm kontrollere olumlu sonuç verdiği anda -şaka değil tam o anda-, bir grup sarhoş ve cahil yaratığın (insan görünümünde ama bence değil!) saldırısını savuşturmak zorunda kaldım :mad:O günden beri motoru çalıştırmakla ilgili bir girişimim olmadı.
Özellikle günümüzde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan o kadar insan var ki :( Dikkatli olmak lazım, büyük geçmiş olsun:embarras:

Ya sorma:rolleyes: Evin yakınında meskun mahal diyebileceğim "insansız görünen" bir bölgede motoru test ettim 2 kere... İlkinde LSN ayarını fazla kurcalayıp optimum seviyeyi aştığımdan sonuç alamamıştım. İkinci denememde biraz okuma ve dikkatli gözlem sayesinde sağlıklı bir çalışma elde ettim diyorken bütün hevesimi kaçıran bir nusubet yaşadım:( Motorun tüm kontrollere olumlu sonuç verdiği anda -şaka değil tam o anda-, bir grup sarhoş ve cahil yaratığın (insan görünümünde ama bence değil!) saldırısını savuşturmak zorunda kaldım :mad:O günden beri motoru çalıştırmakla ilgili bir girişimim olmadı. Sonucu pekiştiremedim o yüzden net bir şey söyleyemiyorum...
Velhasıl; ya motorun (rodajı bitmeden) yaklaşık 7 yıl yatmış bir motor olması yani mekanik bir sorun...ya da ayar konusunda biraz daha tecrübeye ihtiyacım olması... Her halükarda yakında uçuş sahamız kuruyacak ve cevabını öğreneceğim %p Merak etme aklımdasın, sana da haber vereceğim:D
Geçmiş olsun Ozan abi.Gelişmeleri bekliyorum merakla.:)
Geçmiş olsun. Bu tarz durumlardan bende çok çekiniyorum. Tek uçmaya gitmek tedirginlik yaratıyor. Model havadayken çok savunmasız hissediyor insan.
Katılıyorum Ali hocam.Ben de uçuşa yalnız gitmiyorum sebebi ise: birincisi modeli hazırlarken birinin yardımının gerekmesi, ikincisi ise herhangi bir yaralanma durumunda yardımcı olacak kişinin bulunmasının gerekmesi.
vidaya bir başka bir vidayı kaynatın tamam en kolayı
Bu da alternatif olarak düşünebilir ancak vidaları söktüğüm için gerek kalmadı.Yine de iyi fikir, teşekkürler.:)