SJ4000 almayı düşünenler Sahtesine Dikkat

sj4000 yerine xiaomi yi düşünün aynı fiyata üst düzey bir kameradır.

Xiaomi yi hakkında hiç bilgim yok nedense kendimi sjcam olarak şartlamışım. Daha yaygın ve ful aksesuarlı olmasından dolayı sanırım. Kalite olarak sjcam den üstünlüğü çok mudur? Hexacoptere takmak için almayı düşünüyorum.

Sjcam 4000 alacaksanız
Orjinal mi değilmi kare barkod ile sorgulayabiliyormuşsunuz

sjcam 4000 arkadaşımın vardı kameradan fpv ye görüntüyü hdmi out ile yapabilmesi güzel, kullandım gayet güzel

Ben Eken h9 4k aldım türkçe menüsü var onu kullanıyorum gayet güzel
Türkçe menü
Onunda yeni versiyonları çıkmış genel bilgi amacıyla paylaşıyorum Eken H3 4K Kamera

Eken 4K kamera ile çekilmiş (yavaş çekim)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hüseyin Alkan' Alıntı:
Xiaomi yi hakkında hiç bilgim yok nedense kendimi sjcam olarak şartlamışım. Daha yaygın ve ful aksesuarlı olmasından dolayı sanırım. Kalite olarak sjcam den üstünlüğü çok mudur? Hexacoptere takmak için almayı düşünüyorum.

Aksesuarları orijinal kutusunda gelmiyor ekstradan alıyorsunuz ama mesela su kabı 10$ civarında. Xiaomi firması Çin'in Apple'ı dır. Ürünlere sürekli güncelleme gelip sizi telefon applikasyonu ile güncel tutar. Bu kameranın da wifi özelliği çok iyi çalışmakta, gopro kameraları ile kıyaslanan bir kameradır. Videolarına youtube'dan bakabilirsiniz. hatta sj ile karşılaştırma videoları da vardır. inceleyebilrisinz

Sjcam ile karşılaştırmalarını izledim Xiaomi yi daha gerçekli ve keskin görüntüler vermiş. Xiaomi yi daha mantıklı sjcam'den. Birde bu Xiaomi yi'nin iki modeli var bunların arasındaki fark nedir biliyor musunuz ?

ve

İkinci linkteki Z23 versiyonlu xiaomi yani en son versiyon, diger linkteki Z22 yada Z23, kutudan ne cikacagi belli olmaz. Ne farki var dersen benim arastirdigim kadari ile Z23 versiyonun odaklamasi ayarlanmis olarak geliyor, digerinde kendin birazcik ugrasip odaklamasini ayarliyorsun.

Bende xiaomi yi ile sj5000x elite arasinda kaldim. Karar verip hala siparis gecebilmis degilim :laugh:

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
İkinci linkteki Z23 versiyonlu xiaomi yani en son versiyon, diger linkteki Z22 yada Z23, kutudan ne cikacagi belli olmaz. Ne farki var dersen benim arastirdigim kadari ile Z23 versiyonun odaklamasi ayarlanmis olarak geliyor, digerinde kendin birazcik ugrasip odaklamasini ayarliyorsun.

Bende xiaomi yi ile sj5000x elite arasinda kaldim. Karar verip hala siparis gecebilmis degilim :laugh:

Valla o mu bu mu diye düşünüp durmaktan sıkıldım xioami yi sipariş verdim ben irdelemekten ürün sahibi olamıyoruz :) Sj5000x elite'yi bende çok düşündüm ama arasında 2 katı fiyat var. :laugh:

SJ5000X siparişi verdim, bakalım geldiğinde göreceğiz nasıl çekimler çıkacak. SJ5000X kullanan var mı acaba?

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Ercan ÇINAR' Alıntı:
SJ5000X siparişi verdim, bakalım geldiğinde göreceğiz nasıl çekimler çıkacak. SJ5000X kullanan var mı acaba?

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Bu arada Durusu gölünde yaptığım uçuşta kullandığım kamera sjcam5000X tir.

Ercan ÇINAR' Alıntı:

Fiyat / Performans olarak süper bir ürün %p

Ercan ÇINAR' Alıntı:

Ercan abi 5000x'den memnun musun? Bende almayı düşünüyorum hazır banggoodda indirimi varken. Kamera açısını 170-70 derece arasında ayarlayabilme avantajı olduğundan almak istiyorum. Sony lens olduğunu söylüyorlar. Kararsız kaldım, sen ne diyorsun alayım mı ? :D

Doğukan Ocak' Alıntı:
Ercan abi 5000x'den memnun musun? Bende almayı düşünüyorum hazır banggoodda indirimi varken. Kamera açısını 170-70 derece arasında ayarlayabilme avantajı olduğundan almak istiyorum. Sony lens olduğunu söylüyorlar. Kararsız kaldım, sen ne diyorsun alayım mı ? :D

Ben bundan önce sjcam4000 kullandım, farklı bir kameram da olmadı, ama bir hobici için sjcam5000 den fazlası gereksiz.

Biraz eski bir konuyu hortlatmak olacak ama, madem sözü geçiyor ayrı bir konu yerine buradan sorayım dedim. Elimde olan SJ4000 kameranın mikro USB girişinin dibi soketi biraz sorlayınca bozuldu. Kamerayı açtım, ancak değişimi de pek mümkün görünmüyor. Bu durumda yeni bir kamera almak gereği hasıl oldu ve SJ5000 en makulü görünüyor. Ancak bunun mikro USB çıkışından görüntü (web cam) alınabiliyor mu? bu konuda bir bilgi bulamadım. Bir de pil ölçüleri SJ4000 ile aynı mıdır? Böylece SJ4000'nin pilini de değerlendirmiş olurum diye düşünüyorum.
Veya makul başka bir kamera öneriniz olabilir mi?

Sj5000x modelini kullanıyorum usb ile bağlayınca ilk seçenek olarak webcam çıkıyor ama doğrusu hiç denemedim ama olmasa menüye koymazlardı sanırım. Sjcam dan ben çok memnunum maddi imkânınız varsa sj7 çok başarılı yorumları okumuştum ama deneme şansım olmadı

Ben de bi ara sj6 legend düşündüm, sonra çok kullanmıyorum deyip vazgeçtim. Canon kameramla mutluyum şimdilik :)