Sjcam SJ360 İnceleme ve Geliştirme [360 VİDEOLAR EKLENDİ]

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba drone hava sahasının bu haftaki videosunda aslında modası geçmiş sayılabilecek bir 360 kameranın incelemesini yapmaya çalıştım. Normalde hexa serisine devam edecektim ama bu kamera ile ilişkili videoları hızlıca çekip paylaşmaya çalıştım çünkü kamera 2 hafta kadar önce 199TL ye satılıyordu, yurtdışı fiyatı kameranın 100$ yani Türkiye'de ciddi bir indirime girdi. Benimde 360 kameralara ilgim merakım olmasına rağmen pek deneyimim yoktu bir tane alarak deneme yapmaya karar verdim. Eksileri artıları olmakla birlikte güzel görüntüler elde edilebilir diye düşündüm. Toplamda 2 hafta sürecek ama 4 video olacak bir inceleme serisi çektim. (2 video kameranın incelenmesi 1 video motorla çekime giderken yaptığım 360 çekim 1 tane de drone ile uçuş sırasında yaptığım 360 çekim) Son olarakta video yayınlanmadan önce gördüğüm kadarıyla fiyatı 240 lira civarına yükselmiş yine meraklısı için denenebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum. Artık incelemeye geçebiliriz :) Umarım beğenirsiniz.:halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
YOLCULUK SIRASINDA 360 ÇEKİMİ

HEKZAKOPTER İLE TEST UÇUŞUM

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ahmet ATICI
Fiyat olarak gerçekten güzel bir indirim yapmışlar, meraklı arkadaslar icin güzel fırsat.

Bu arada detaylı inceleme icin teşekkür ederiz :thumbup:
Çok teşekkür ederim valla ben özellikle panaromik görüntü meraklısı olarak fiyatı beni çok memnun etti. Videoda unuttuğum bir eklemeyi de yapayım, anti titreşim özelliği yok ama 360 çekim yaptığı için titreşim sorunuda oluşturmuyor :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Herkese merhaba bu haftaki videomda incelemesine başladığım SJ360 kameranın incelemesini bitirmiş oldum. Bu hafta 3 farklı video paylaşıyorum. Bunun ilkinde kamera kullanımı ve çektiği videonun 360 formatına çevrilmesi ile ilgili kısa bir anlatım. Diğer iki video ise araç kamerası kullanıma örnek olması için uçuşa giderkenki yolculuğum ve hekzakopter ile birlikte yaptığım çekimin 360 formatında çekimlerini paylaştım. 360 videolar için ekranı hareket ettirmeyi unutmayın :hoppa:

KAMERANIN KULLANIMI

YOLCULUK SIRASINDA 360 ÇEKİMİ

HEKZAKOPTER İLE TEST UÇUŞUM

hekzakopter ile birlikte yaptığım çekimin 360 formatında çekimlerini paylaştım. 360 videolar için ekranı hareket ettirmeyi unutmayın :hoppa:
Detaylı anlatım için teşekkürler :thumbup: Fakat mobil ve iPad izlerken daha önceki 360 videolardan farklı olarak görüntü tam ekrandı ve hareket ettirsem de ekran görüntüsü değişmedi :rolleyes:

Detaylı anlatım için teşekkürler :thumbup: Fakat mobil ve iPad izlerken daha önceki 360 videolardan farklı olarak görüntü tam ekrandı ve hareket ettirsem de ekran görüntüsü değişmedi :rolleyes:
Allah Allah ben bir çok farklı sistemde denedim halbuki tam ekranda direk telefonu çevirince dönüyor küçük ekranda ise elle tutarak çevriliyor olmalı. Hangi video da sorun oldu acaba yoksa her ikisi de mi? Bir de bu kamera yarım 360 olarak çalışıyor yani yani hekzanın çekiminde üst taraf yok acaba öyle bir sorun mu oldu?

Her iki videoda da iPhone düzgün çalışmadı ne yazık ki :( Videolar su şekilde oynuyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Acaba doğrudan site üzerinden mi oynatıyorsunuz o yüzden olabilir sanırım internetten baktığım kadarıyla safari ile açılınca iphone da sorun yaşayanlar olmuş. Bir de doğrudan youtube uygulaması üzerinden deneyebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Acaba doğrudan site üzerinden mi oynatıyorsunuz o yüzden olabilir sanırım internetten baktığım kadarıyla safari ile açılınca iphone da sorun yaşayanlar olmuş. Bir de doğrudan youtube uygulaması üzerinden deneyebilir misiniz?
Aynen öyleymiş :D Videoyu forum üzerinden değil de YouTube uygulamasından acınca 360 görüntü düzgün çalıştı :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu