SkySun Extra 330SC Profile Montajı

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, tedirgin ediyorsa, birilerine rica eder, modele bir kaç kurşun sıktırırız!... :lol:
Abi gece gece beni güldürdün ya, Allah da seni güldürsün inşallah :) :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: SkySun Extra 330SC Profile Montajı

Basarili bir maiden :) ve cok begendim bu modeli asik oldum resmen :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun abi bu uçakta uçtu :thumbup: Güzel uçuyor çok kıvrak ;D 28. sn de bir şey düştü muhabbeti olmuş. Tekrar izledim de birden sağdan geldi uçaktan bir parça değil. Yada sizin dediğiniz başka videoda gözükmüyor. Smoke sistemi için yer varsa bu uçağa smoke sistemi çok güzel olur. :evil:

bisey dustu muhabbeti komik :) sagdan kus geldi bencede zaten soyluyorum ama arkadaar yok yaprak gibi hafif bisey diye tutturdu :D ucagi indirince baktim herseyi yerinde eksik parcasi yoktu :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Güle güle kullan üstad, sonuç beklediğimiz gibi olmuş ama canlı canlı izlemek başka tabi. :bravo:

Bende kaç kez girip çıktım foruma maiden vardı ne oldu acaba diye, son bir bakayim deyince gördüm konuyu. :halay: :yuppi:

Tadından yenmez bir model olmuş. :thumbup:

Tesekkur ederim Turker , sizi bi haftasonu buralarda orhanlida agirlayabilsek keske ozaman gorebilirsiniz :) mehmet abi 1 kere geldi bidahada gelmedi ,.sanki cok uzaktayiz :D

model cok keyifli ve istedigim hart hurt ucmayi super yapiyor :D

İyi ki bugün uğramışım sahaya. Fazla kalamasam da uzun zamandır Mesut ile görüşememiştik, iyi oldu. Böylece modeli ben de yakından gördüm ve çok beğendim gerçekten. İşçilik kalitesi ve yanında gelen donanım oldukça iyi. %p Hatta profil gövdeli bu tür uçaklara pek ilgim olmamasına rağmen gördükten sonra fikrim değişir gibi oldu. :-\ Ayrıca fiyat olarak ta güzel. Elimde uygun motor olsa düşünürdüm doğrusu! Neyse, kırımsız, keyifli uçuşlar Mesut!

Hadi gözün aydın üstad, artık aradığın modeli buldun :thumbup: Bol keyifli, kırımsız 3D ler :halay: Model gerçekten de çok güzel :)

Omer abi gelmen cok iyi oldu :) ne dedikodu yaptik ama :p ahaha saka bir yana gercekten guzel bir gundu , senin guzel P51 de yakindan gorduk , ucusunu izledik , kaplamasini cok guzel yapmissin abi :) bayildim :) fotograflardan cok daha canli ve guzel :)

Mehmet abi sukur sorunsuz ve birazda hard bi maiden yaptik :) arkasindan 6 depo uctum :) 6 depo kisa gibi gelebilir ama her depo 10dk ucus suresi sagliyor :D modelede bayildim gercekten bekledigim performansi tamamanini karsiliyor fazlasi bile var :) knife edge ve invert alan turu , hover , loop , tono , yaprak hepsini yaptim performansi benim pilotajinin cok uzerinde keratanin :) artik sim kasip degisik hareketlere gorme zamani :) ekşın yapalim birazda :p

Mesut AKIN' Alıntı:
.....Mehmet abi sukur sorunsuz ve birazda hard bi maiden yaptik :) arkasindan 6 depo uctum :) 6 depo kisa gibi gelebilir ama her depo 10dk ucus suresi sagliyor :D modelede bayildim gercekten bekledigim performansi tamamanini karsiliyor fazlasi bile var :) knife edge ve invert alan turu , hover , loop , tono , yaprak hepsini yaptim performansi benim pilotajinin cok uzerinde keratanin :) artik sim kasip degisik hareketlere gorme zamani :) ekşın yapalim birazda :p

Süper artık model tamam diyorsun :halay: :bravo: Senden ekşin görmeyi de özlemeye başlamıştık ;) Artık sim çalışmaları sonrası güzel hareketleri bekliyoruz üstad :yuppi:

Uzun zamandır bu tarz bi model düşünüyordum Mesut bey... Bu konu merhem gibi geldi... Ve de kafamdaki fikirleri tamamen değiştirdi. Bence kanat bağlantı alüminyumlarına da bi boya atın. Pek hoş gözükmüyor.
Bir iki sorum da var şimdi aklıma gelen.Gerisini aklıma geldikçe sorarım.

Öncelikle motor nedir modeldeki? Zira uçaktan önce ucuz yollu haşlamalık motor bulmam lazım diye düşünüyorum. Çünkü benzinlide yeniyim. Kurcalıycam biraz.

İkinci olarak elektroniğiniz nedir. Fiyat performans oranı iyi olan servo bakıyorum... Senelerce hitec kullandım. Şimdi kullandığım turnigyden bi farkı yokmuş.... Ki hitec bile havada dişli sıyırdı.

Bi de kanat pil yuvasının kaplamasını siz mi kestiniz?

Mesut AKIN' Alıntı:
Omer abi gelmen cok iyi oldu :) ne dedikodu yaptik ama :p ahaha saka bir yana gercekten guzel bir gundu , senin guzel P51 de yakindan gorduk , ucusunu izledik , kaplamasini cok guzel yapmissin abi :) bayildim :) fotograflardan cok daha canli ve guzel :)
...

Valla iyi oldu Mesut, biraz arkalarından konuştuk ama, boşver, meydan geniş nasıl olsa!... :laugh: Sağol, ama P51 ile bir uçuş yapabildim ancak. Bulutlu havada kaplama da gri olunca görmesi zor oluyor. Aslında bugün olsaydın iyiydi, Aydın'ın Wing Dragon ile it dalaşı bile yaptık!

Mesut AKIN' Alıntı:
...
artik sim kasip degisik hareketlere gorme zamani :) ekşın yapalim birazda :p

Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile süper olur gerçekten! :halay:

Mesut AKIN' Alıntı:
Omer abi gelmen cok iyi oldu :) ne dedikodu yaptik ama :p ahaha saka bir yana gercekten guzel bir gundu

Omer Erkan' Alıntı:
Valla iyi oldu Mesut, biraz arkalarından konuştuk ama, boşver, meydan geniş nasıl olsa!... :laugh: Sağol, ama P51 ile bir uçuş yapabildim ancak. Bulutlu havada kaplama da gri olunca görmesi zor oluyor. Aslında bugün olsaydın iyiydi, Aydın'ın Wing Dragon ile it dalaşı bile yaptık!
Ben de hanıma cumartesi cumartesi neden kulakları çınlıyor diye sormuştum abi :lollol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Süper artık model tamam diyorsun :halay: :bravo: Senden ekşin görmeyi de özlemeye başlamıştık ;) Artık sim çalışmaları sonrası güzel hareketleri bekliyoruz üstad :yuppi:

model tamadir abi :) artik sim calismalari ve ekşınlar gelsin :D

Mustafa Güney' Alıntı:
Uzun zamandır bu tarz bi model düşünüyordum Mesut bey... Bu konu merhem gibi geldi... Ve de kafamdaki fikirleri tamamen değiştirdi. Bence kanat bağlantı alüminyumlarına da bi boya atın. Pek hoş gözükmüyor.
Bir iki sorum da var şimdi aklıma gelen.Gerisini aklıma geldikçe sorarım.

Öncelikle motor nedir modeldeki? Zira uçaktan önce ucuz yollu haşlamalık motor bulmam lazım diye düşünüyorum. Çünkü benzinlide yeniyim. Kurcalıycam biraz.

İkinci olarak elektroniğiniz nedir. Fiyat performans oranı iyi olan servo bakıyorum... Senelerce hitec kullandım. Şimdi kullandığım turnigyden bi farkı yokmuş.... Ki hitec bile havada dişli sıyırdı.

Bi de kanat pil yuvasının kaplamasını siz mi kestiniz?

Mustafa bey kanat aluminyumlari gorunsuz beni rahatsiz etmiyor , zaten bunlar birini rahatsiz edecekse profil govdeli ucaga hic bulasmasin :)

motorum CRRC Pro GP26R

servolarim Corona DS 558HV

ucakta regulator falan yok servolar high voltaj oldugu icin aliciyi direk 2S ile besledim , motorun ateslemeside DLA marka oda direk 2S ile calisiyor , birden 2 li acma kapama anahtari kullandim

rexcell kill switch kullandim birde

pervane xoar marka 19x8

Alici pili Turnigy 2200 mah 20c 2S

atesleme pili Turnigy 1800mah 20c 2S

Benzin 95 oktan ve 35/1 oraninda mineral 2T yag ile karisik :)

Omer Erkan' Alıntı:

Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile süper olur gerçekten! :halay:

Omer abi aynilarini onlarda bize yapiyir :p keske pazar gelebilseydim ama dedigim gibi evde kalip cocukla ilgilenmem gerekiyordu :) birdahaki bulusmada daha iyi bir hava yakalariz insallah :)