Skywalker x8 ilk uçuş

Skywalker x8 ilk uçuş

Kar üstünde cay ve Ateş :bravo: Daha ne olsun :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skywalker x8 ilk uçuş

Skywalker x8 ile ilgili detaylı bir çalışma dökümanı.

https://brage.bibsys.no/xmlui/bitstream/handle/11250/2352405/12676_FULLTEXT.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Skywalker x8 ilk uçuş

Arkadaşlar son bir kaç gün içinde yaptığımız kalkış ve iniş videolarını paylaşmak istiyorum.
Ankara'da havalar çok soğuk. Uçuş yapmaya çalıştığımız free pist bölgesinde soğuktan, rüzgardan ve helikopterlerden pek fırsat olmuyor.

Uçağın arka kısmına üçgen şeklinde bir parça ilave etmiştik. İlk atışta elden fırlatırken pervaneye temas etmemek ,iniş esnasında da pervane ve motora zarar vermemek için. Aslında çok da güzel olmuştu ama bir sorun çıktı. Stabilize ve fbwa modlarında uçuş yaparken sorun yok ama Auto mode ile belirli bir hat üzerinde uçarken yan rüzgar ile birlikte Side slip çok fazla oluyor uçak hattı takip ediyor ama 45-50 derece burun dönmüş şekilde . Şahsen tanıştığım bazı arkadaşlar bunun sebebinin otomatik pilotun Cross tracking algoritmasından , bazıları ise arkaya ilave ettiğim parçadan kaynaklandığını söylediler. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Skywalker x8 ilk uçuş

Her ne kadar videolar karda çekilmiş olsa da, izlerken insanın içini ısıtıyor Ertuğrul Bey :bravo:

Gerçekten helal olsun. Kar kıs demeden çalışmalara son gaz devam ediyorsunuz :bravo:

Sorunu da insallah en kısa süre içerisinde çözümlersiniz :)

Skywalker x8 ilk uçuş

Sağolun Mehmet bey, inşallah bir çözüm buluruz .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[Video]: Skywalker x8 ilk uçuş

Bu uçuş denemelerinde uçak %50 gazda irtifa kaybediyordu.
Bir gün sonra ki uçuşumuzda sebebi ortaya çıktı . havadayken motor durdu. Kazasız belasız uçağı indirdik. Sorun esc den kaynaklanmış motora güç gitmiyor ama bec devresi çalışıymaya devam ettiği için indirme şansımız oldu. Her şey çok ani olduğu için video çekmeye fırsat olmadı. :( otomatik pilotun dışında alıcı beslemesi şart oldu. Esc nin bec devreside gitseydi yapacak hiç bir şey yoktu.

Skywalker x8 ilk uçuş

Öncelikle geçmiş olsun Ertuğrul. Şükür ki bir Kırım yasamadan inmeyi başarmışsınız :bravo:

Bu tur durumlar icin en basit cozum helilerde backup guard dediğimiz yedek güç üniteleri kullanıyoruz. Forumda aratırsan detaylı anlatımları bulabilirsin. Cepten yazınca su an link veremiyorum ne yazık ki.

Ya da ayrı bir BEC ve belki de ayrı bir alici pilde kullanabilirsin. Zaten yedek ünitelerde benzer bir yapıya sahip. Sadece daha profesyonel ve küçük bir paket halinde kolay montaj imkanı sunuyor.

Videoların henüz bakamadım yarın bakacağım insallah ama paylaşım ve emeğin icin tesekkur ederiz :RCKolik:

Skywalker x8 ilk uçuş

Çok teşekkürler Mehmet bey.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Skywalker x8 ilk uçuş

Ertuğrul hocam bir dahaki uçuş testine bende katılabilir miyim.

Skywalker x8 ilk uçuş

tabiki mehmet bey ,telefonunuzu mail atarsanız gidecegim zaman bilgi veririm.

Skywalker x8 ilk uçuş

Mehmet bey bu arada bir tanışma konusu açarsanız çok iyi olur ben ve forumdaki diğer arkadaşlarımız sizi daha yakından tanımış oluruz.

https://www.rckolik.com/tanisma-konusu-neden-onemli-t3020.0.html

Skywalker x8 ilk uçuş

ertugrul hocam 545 8476012. tahminen nezaman gidersiniz? sabırsızlıkla bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

Skywalker x8 ilk uçuş

Paylaşım için teşekkürler.

Üstad bir türlü o pistte uçmak nasip olmadı. Yazın sonlarına doğru gittik bekçi/görevli "kapalı kardaş" diyerek bizi kovmuştu. İzin falan almak mı gerekiyor. Ya da topluca mı gidilmeli bilemedim.