Sony Effio Kamera yardım

abilerim uzun zamandır quadcopterim için ufak çaplı bir fpv sistemi kurmak istoyrum.henüz bir kare görüntü alabilmiş değilim.5.8 ghz alıcı verici sistemi aldım kamera olarak Hdwing kamera aldım alıcının bağlantılarını yanlış yaptım yaktım kamerayı :) bangooddan 2. bir cmos kamera aldım onuda yaktım :) 1 kare görüntü bile alamadım şimdi yeni bir kamera aldım Sony effio 700tvl bu linkteki kamera gündür uğraşıyorum görüntü alamıyorum lcd ekranım yok fakat tv ye takıyorum sadece kamerayı çalışmıyor ,alıcı verici ile takıyorum yine çalışmıyor pc ye bağlıyorum easycap aparatıyla yine çalıştıramadım bağlantıları da belirtildiği şekilde yapıyorum olmuyor.Birşeyleri yanlışmı yapıyorum acaba yada sistemi yine yaktım mı :) akşam bağlantıların resimlerini de atacam hatam varmı bakarsınız.

Sony Effio Kamera yardım

Yanan kameralarin icin su forumda yardim isteyebilirsin. Benim alici kirilmisti ordan ogrenerek tamir etmistim.
!!!&s=f650fddba45ebbd0dbe6ff6b68871fe7

Kamerayi nereden ve kac voltla besliyorsun

Sony Effio Kamera yardım

yanan kameraları gönderdim birilerine yedek parça olarak.Yeni aldığım bu kamera sağlam ama çalıştıramadım.Bağlantıları şu şekilde yapıyorum vericiye 12 v lipo bağlıyorum sonra vericiden çıkan sarı siyah kırmızı kabloları kameradaki sarı siyah kırmızıya bağlıyorum kameradan burdan besleniyor kamera için harici bir besleme yapmıyorum.Kamerayı 12 v ile besledim vericiden bağımsız olarak direk tv ye ve pc ye bağladım çalışmadı yine :)birde kameranın osd kablosu var onuda bağlıyorum.Linkteki kameraya bakarsanız birde orda dıy kablosu var neye yarıyor bilmiyorum.

Sony Effio Kamera yardım

irfan abi Erzurumda mısın ?Eğer Erzurumdaysan bana yakınsın fpv hakkında bilgin varsa rica etsem bütün ekipmanı toplayıp sana göndersem bir baksan arızalı mı değilmi test etsen olurmu ?

Sony Effio Kamera yardım

Verdigin linkteki kamera 12 voltla calisiyor. Video vericisinin cikisi 5v olabilirmi. Bendeki 5volt cunku. Elimde hem 5v ile hem 12 volt ile calisan kameralar var ikisini farkli farkli bagliyorum. Sen fpv ekipmanini komple gonder ben bakar hepsini test ederim. Bu arada kullandigin video vericisi-alicisininda marka ve modellerini soylersen buradanda yardimci olmaya calisirim

Sony Effio Kamera yardım

irfan buzdağlı' Alıntı:
...... Sen fpv ekipmanini komple gonder ben bakar hepsini test ederim. Bu arada kullandigin video vericisi-alicisininda marka ve modellerini soylersen buradanda yardimci olmaya calisirim
Iste yardımlaşma budur :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sony Effio Kamera yardım

irfan buzdağlı' Alıntı:
Verdigin linkteki kamera 12 voltla calisiyor. Video vericisinin cikisi 5v olabilirmi. Bendeki 5volt cunku. Elimde hem 5v ile hem 12 volt ile calisan kameralar var ikisini farkli farkli bagliyorum. Sen fpv ekipmanini komple gonder ben bakar hepsini test ederim. Bu arada kullandigin video vericisi-alicisininda marka ve modellerini soylersen buradanda yardimci olmaya calisirim
evet irfan abi kamera 12 v ile çalışıyor vericide 12 v veriyor 2. yaktığım kamera 5v ile çalışyor bende vericinin 5v verdiğini sanmıştım direk bağladım yaktım ben birde harici olarak senin dediğin gibi 12 beslemeyi ayrı yapayım sadece kameranın sarı video kablosunu vericiye bağlayacam deneyecme yine olmazsa gönderirim sana abi.Alıcı verici setim 1000mw vardı kullanamadım sattım şimdi 200mw lık linkteki sistemi aldım

Sony Effio Kamera yardım

Tamam kardesim sen o sekilde bir dene bakalim. Sonucunu bekliyorum. İstedigin zamanda gonderebilirsin

Sony Effio Kamera yardım

irfan abi uğraştım olmadı tahminimce yine birşeyler yakmış olabilir:)Biraz önce kargoya verdim yarın sana ulaşır müsait bir zamanında bakarsın.Yine birşeyleri yakmışsam bundna sonra 2. el kullanılmış hazır halde fpv sistemi alacam :)

Sony Effio Kamera yardım

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
irfan abi uğraştım olmadı tahminimce yine birşeyler yakmış olabilir:)Biraz önce kargoya verdim yarın sana ulaşır müsait bir zamanında bakarsın.Yine birşeyleri yakmışsam bundna sonra 2. el kullanılmış hazır halde fpv sistemi alacam :)
Yunus kardesim kargo geldi bugun ugrastim biraz. Kamerayi kendi sistemime bagladim ne yazikki calismadi.
Kendi calisan kamerami disardan senin vericiden ayri besleyerek goruntu almaya calistim ancak ne yazikki vericinde calismadi. Aliciyi tam olarak deneyemedim cunku elimde ayni frekansta calisan verici yok ne yazikki. Ama aliciyi dogrudan gozluge baglayinca siyah ekran yerine karincali goruntu aliyorum buda demek oluyorki alici calisiyor ama dedigim gibi tam olarak test edemedim. Yarin bi arkadasa goturucem onun elinde belki ayni frekansta calisan verici varsa o sekildede bir test yapma sansimiz olur insallah

Sony Effio Kamera yardım

Yanliz dikkatimi ceken birsey oldu sanki sen yaptigin denemelerde alici ve vericide farkli kanallari kullanmis gibisin. Kargo geldiginde aletlerin manuallerinden kontrol ettigimde alici ve verici kanallari farkli farkliydi.

Sony Effio Kamera yardım

irfan buzdağlı' Alıntı:
Yanliz dikkatimi ceken birsey oldu sanki sen yaptigin denemelerde alici ve vericide farkli kanallari kullanmis gibisin. Kargo geldiginde aletlerin manuallerinden kontrol ettigimde alici ve verici kanallari farkli farkliydi.
Irfan sonucu Ben de merak ettim dogrusu, insallah saglamlardir da sadece problem kanallarin uyusmamasindan kaynaklaniyordur :)

Sony Effio Kamera yardım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Irfan sonucu Ben de merak ettim dogrusu, insallah saglamlardir da sadece problem kanallarin uyusmamasindan kaynaklaniyordur :)
Yok abi kamera kesin :( ve video verici ucmus gorunuyor. Kanallari manuallere bakarak ayarlayip denedim.
Kanallarin uyusmamaaini sundan dolayi soyledim
Muhtemelen hepsi gelsiginde calisiyordu fakat kanal uyusmazligi nedeneiyle yunus kardesim calismiyor zannedip ugrastikca yakti diye bi tahminde bulundum. Yoksa sifir alinmis cihazlar neden calismasinki.

Sony Effio Kamera yardım

sistemi incelediğin için çok sağol abi.Alıcı ile verici ilk geldiğinde channellere baktım tutmuyordu birbirini bende channel frekanslarına göre ayarladım alıcıyıda vericiyide herhalde bundna önce yaktığım kamera vericiye zarar vermiş.Fakat bu yeni aldığım kamera neden çalışmadı onu anlamadım :) Sonuç olarak bir kamera ve verici yine gitti bir Gopro parasını göyle boşa harcadım .İrfan abi tekrar çok teşekkür ederim ilgilendiğin için daha fazla meşgul etmiyeyim seni boşver uğraşma :)Ben şimdi ikinci el bir fpv sistemi bakayım türkiyeden yoksa 1 kare görüntü almayı beceremeyecez