Soru | Elektrikli Uçaklarda Kanat Sistemleri

sbyrz

hiTech
Sa arkadaşlar. Benim birkaç sorum var. Başlayayım.
1- Servoların nasıl takıldığını bilmiyorum . Modelci arkadaşlar yakın fotoğraf çekip atabilirmisiniz.
2- Servolar kanatları nası yönetecek ? Yani flaplar ve elevatorlar nasıl hareket edecek ? sağ
Bir elevator bir flap ön -arka
mi yoksa
sağ - sol flap
3.Dc motor nasıl sabitlenecek açısı vb.. olayları varmı ? Teşekürler

Ynt: Soru | Elektrikli Uçaklarda Kanat Sistemleri

Servolari takican iste ya.deprona ise altina kontroplak yapistirarak tak.depron ucak yapma konulari var ordan bak bi zahmet.
Servo motoru yonetmez alici hepsini yonetir.esc aliciya guc verir.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yakınlarında bir modelci varsa yardım istemeni tavsiye ederim Serhat.

Erinç servo motoru nasıl yönetecek diye sormamışki arkadaş bunu nerden çıkardın ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Motor diyofu sanki yorgunluk:(

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Konuyu değiştirdim ;D de kanatlar nasıl hareket edecek onu bilmiyorum yani servoyu hangi kanatlara bağlayacağız :(

hafta sonu buluşmalarına gelirsen her türlü bilgiyi uçaklar üzerinde pratik olarak anlatırız

Sorun şu ki arada 800 Km 10 saat var :D Gelmeme imkan yok.Yokmu sivas ta kimse babamın arkadaşı THK da modelci 2 gün sonra o abi ile tanışacağım inş bilgisi vardır bu konularda :)p

Merhaba Serhat,

Yaklaşık 1 hafta önce benzer bir konuyu, yani ILK UCAK TOPLAMA ve TEMEL AYAR konusu hakkında Ömer abimizin anlatımı ile bir videolu eğitim konusu açalım ve paylaşalım diye konuştuk.

Forumumuzda heli ile ilgili epey detaylı video anlatımlı konular mevcut. Ama şu aşamada uçak tarafında ne yazık ki bu kısım biraz eksik :embarras: Inşallah en kısa süre içerisinde bu kısmı da tamamlamaya çalışacağız ;)

Saolun. o zaman sadece şu soruya cevap verirseniz sevinirim.
Uçağın dönmesi (Sağa sola) için flaplar mı yoksa elevatorlar mı hareket eder anlayamadım.
İniş ve kalkış ( Aşağı yukarı ) içinflaplar mı yoksa elevatorlar mı hareket eder.
Yani

Yaptığım uçak V-Tail model oluyor
Kalkış için 1 mi 2 mi hareket edecek ?
Dönüş için 1 mi 2 mi hareket edecek ?