Speed 400 Pylon Racer

Halil İbrahim

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Geçen yıl başladığım modeli uzun bir aradan sonra ilk uçuşa hazırlamaya karar verdim.

Uçağı genel olarak linkteki çizimden uyarladım. Motor bağlantı bölümünü değiştirdim ve iniş takımı ekledim. Birkaç küçük yenilikle bu hale geldi.

Toplam uçuş ağırlığı 380g
Kanat açıklığı 72cm
Gövde uzunluğu 58cm

DYS BE1806 2300kv motora Emax SimonK 12a esc ve 950mah 2s bir lipo eşlik ediyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Şimdilik motor yeterli gücü üretecek gibi ama gerçekten bir racer olması için ikinci bir gövde daha yaptım.

Bu konuda kafamda bazı soru işaretleri var. Bu modelden sonra bir de warbird yapmak istiyorum ve sağlam bir motor edinmem gerek.

Motor olarak Emax gt2215, Sunnysky 2216 gibi modellerini listeye ekledim. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Esc tarafında yine Emax almayı düşünüyorum ama Aliexpresste daha ucuza escler motorlar var, set olarak satılıyor görmüşsünüzdür.

Güç paketinin emax olarak alınca maliyet iki katına çıkıyor. Mantıklı olan hangisi?

Marka anlamında deneyimim yok denecek kadar az, denemeden bilinmiyor.

Paylaşım için teşekkürler Halil İbrahim. Benim de sormak istediğim bir soru olacaktı. Bu model öncesi daha önce hangi modeller ile uçuş yaptın ?
Bu ilk uçurduğum model olacak. Yaklaşık 6 aydır da simülasyon çalışıyorum. Model üstten kanatlı olsa da biraz agresif uçuyor gibi videolarda.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkürler.

Videodaki gibi uçarsa ilk model için pek uygun değilmiş :D Biraz daha sakin uçuşu olan modellere bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Halil İbrahim
Bu ilk uçurduğum model olacak. Yaklaşık 6 aydır da simülasyon çalışıyorum. Model üstten kanatlı olsa da biraz agresif uçuyor gibi videolarda.
Bu cevabı verme ihtimaliniz olduğu için özellikle sormuştum :)

Her üsttern kanatlı model, eğitim modeli değildir. Biraz kaba olacak ama tıpki "Her sakallı adam dedemiz olmadı gibi" ;D

Neyse şaka bir yana modelin ismi zaten "Pylon Racer". Bu tür modeller yapıları gereği hızlı uçması lazım. O yüzden siz bu modeli hiç ziyan etmeden bir kenara koyun, uçmayı iyice öğrendikten sonra uçurursunuz :saygilar:

Videodan da belli zaten. Bu tür modeller havada kurşun gibi giderler. Deneyimsiz birinin elinde İlk uçuşta ağzım yüzüm demeden yeri bulur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bu videoda biraz daha sakin uçuyor gibi

Yahu bu uçağın en sakin uçuşları sizin paylaştığımız görüntülerdeki uçuşlar . Yazmayayım dedim ama dayanamadım adı üstünde zaten pylon racing için yapılmış modeller bunlar . Ben bu modelle ilgili daha evvel bir video paylaşmıştım . İllede heyecan dolu ilk uçuşlarım olsun diyorsanız bu model aklınızı bile alır .

O zaman kaprondan bir trainer yapmaya başlayayım. ?

Buraya bir bak derim. ;) Hoş resimler uçmuş ama..:(

Son düzenleme:
Uçağın kübik kanat yüklemesi 4,4 çıktı (oldukça düşük). Bir yandan da simülasyonda denedim pylon racer'lar bir hayli zor kontrol ediliyor. Sonuç olarak bu model uçmak için bir süre daha bekleyecek.
Ondan önce sırada trainer modeli var.

Yahu bu uçağın en sakin uçuşları sizin paylaştığımız görüntülerdeki uçuşlar . Yazmayayım dedim ama dayanamadım adı üstünde zaten pylon racing için yapılmış modeller bunlar . Ben bu modelle ilgili daha evvel bir video paylaşmıştım . İllede heyecan dolu ilk uçuşlarım olsun diyorsanız bu model aklınızı bile alır .

Videonun ortalarında uçak stratosfere değip geri geldi galiba:lol::lol::lol: Bu nedir yahu?
Bir de dikkatimi çekti. Uçuşu takip eden kamera insan işi olamaz gibime geldi... O kadar hızlı bir cismi takip etmek :rolleyes: Bir sistem mi kullanıyor acep?