Spirit Governor Kullanimda Castle ESC kalibrasyon Sorunu

Bu arada ''Throttle Frequency'' ne işe yarıyor onuda buldum, bilgi amaçlı bulunsun diye yazıyorum.

Nitrolu modellerde gaz servosunun frekansını buraya girmemiz gerekiyormuş. Elektrikli modellerde ise en hızlı governer reaksiyonu için artırmamız gerekiyormuş ama ESC'nin özelleklerine göre değişiyormuş. Genelde esc'ler 200hz de çalışıyormuş ama ünitede 60hz ayarlı bırakılmış. Ben 333hz yaparak Castle 160hv esc'mi denedim, herhangi bir sıkıntı olmadı. :saygilar:

bu kalibrasyon sorununu bende yasıyorum. daha çözüm bulamadım. Futaba alıcı ve beastx plus unite ile kullanıyorum. Sadece alıcı bağlı iken de kalibre edemedim. fbl unite bağlıykende olmadı. kumandadan gov. menu aktif değil. (ucak modunda auto kalibre ile oldu ve motor dondu) yani motor ve esc sağlam. ama bana heli modu lazım tabi.

sonunda futaba alıcı ile ESC yi kalibre edebildim. sanırım benim yaptığım hata. Helikopter modunda fixed-endponit secmem. (YEniden ayarlamamda olabilir) ecs yi fabrika ayarlarına getirip helikopter governor modunda tekrardan ayarlamam ile kalibre oldu. thr. travel limiti 50 den başlattığımda 140-106 gibi kalibre oldu. bu değeri 0 dan başlattıgımda 114-102 gibi kalibre oldu.

bendeki sorunun neden kaynaklandığını buldum :) Other bölümünde Link live enable kısmını enable seçmemden kalibrasyon yapmıyormusum. bu seçeneği castlenin yeni çıkrttığı telemetri ile ilgili olduğunu düsünmüştüm.

Spiritte kalibrasyona gerek yok ki :halay:

Throttle settings kısmında frekans olarak max ve min noktaları belirlemek mümkün ( sbus modunda kullanıyorum )

Kumanda endpointlerine gerek kalmıyor diye biliyorum,

Selamlar..

Kağan Kazancı' Alıntı:
Spiritte kalibrasyona gerek yok ki :halay:

Throttle settings kısmında frekans olarak max ve min noktaları belirlemek mümkün ( sbus modunda kullanıyorum )

Kumanda endpointlerine gerek kalmıyor diye biliyorum,

Selamlar..
Ben beasx Plus fbl ve futaba sbus alıcı ile kullanacağım. Esc ayarında takılmıstım. Sorunun kaynağını buldum deminler

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi