Spirit'ten Yeni Ünite : Spirit 2 ve Spirit GT

Selamlar Yıldıray
Evet geolinkten bahsediyordum. Motor susunca benim gibi birinin aklına auto rescue özelliğini pasif hale getirme tuşu gelene kadar, model çoktan yere inmiş olur heralde :)

Bende ilk çıktığı zamanlar çok araştırmıştım ve hatta almayı bile ciddi ciddi düşünmüştüm. Şimdi tekrardan şöyle bir baktım YouTubedeki videolara. Fakat eski videolar harici yeni video yok bu auto rescue ile alakalı. Eski videolarda çalıştığını net bir şekilde gösteriyorlar fakat heliciler tarafından çok tutulmuşa benzemiyor. Yada farklı etkenler olabilir. Her zaman doğru çalışmama veya yükseklik hassasiyeti ile alakalı. Yada bir ihtimal herşey sorunsuz çalışıyor olsa bile insanlar tercih etmemiş olabilir?

Düzenleme:
Açıkçası merak ettim. Bu konuyu araştırdım. İnsanlar alt sınırın doğru çalışmadığından şikayetçi. Kimisi alt sınırın hiç çalışmadığını hatta sistem açık halde ve 5m alt sınır ayarladığı halde iniş yapabildiğini söyleyenler var. Kimisi çalıştığını iddia ediyor ve videolar var. Fakat videolarda 20 metre havada uçuyor adamlar. Model 5 metreye falan gelince rescue devreye giriyor. Ve bunu yavaş bir şekilde yapıyorlar :lol::lol: E bende ister istemez şunu merak ediyorum. Ne faydası var alt sınırın. Zaten o kadar yavaş inecekse model ben 5 metre değil 3 metredede rescue çekebilirim. Yani kesinlikle güvenilir bir halde değil şuan. Tabi normal rescue konusunda bir problem yok.

En iyisi rescuesiz bir ünite ile uçuş yapmak. Ben hem rescueli hem rescuesiz ünite ile uçuş yaptım. En zevkli olanı rescuesiz ünite ile yaptığım uçuşlar :D Çünkü ne yapıyorsan kendin yapıyorsun ve arkada seni koruyan birşey yok. Yani paracıkların her an buhar olacağı hissiyatı ile uçmak gibisi yok :laugh:

Rescueli ünite olunca bir havaya giriyor insan. Her türlü hareketi deniyor. Uçmaktan zevk alamadan pil bitiyor ;D;D Ve bu döngü böyle devam ediyor :D
Katılıyorum :)

Oto rescue için bir takım geliştirmelere ihtiyaç var bence de. Buna ek olarak sanki rescue,kırımdan kurtarsa da pilotajı bir miktar köreltiyor gibi :)

Bu arada ilan etmek için şahsen çok geç kaldım ancak ; meraklısına faydası olur diye paylaşmak istiyorum,

Spirit'in JETI marka radyolarla çalışmasını sağlayan dahili alıcılı Spirit RS adlı FBL ünitesi de bulunmaktadır. JETI (Duplex) kumanda kullanıcıları direkt,harici alıcı kullanmadan alıcı+fbl üniteyi Futaba 760R - Vbar Vlink tarzı mantık ile tek ürün halinde kullanabilmektedir.

Sistematik olarak Spirit 2'nin tasarım ve özelliklerini barındırmaktadır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni Spirit GT ; "189,40 USD" fiyat ile Pre-Order (Ön Sipariş) olarak satışa sunuldu.

Ürüne dahil edilen 1'er Pascal Hassasiyetli "Basınç Sensörü" , gelecek yazılım güncellemeleri ile "auto rescue" özelliğinin kullanılmasına olanak sağlayacakmış.

Yeni Spirit GT ; "189,40 USD" fiyat ile Pre-Order (Ön Sipariş) olarak satışa sunuldu.

Ürüne dahil edilen 1'er Pascal Hassasiyetli "Basınç Sensörü" , gelecek yazılım güncellemeleri ile "auto rescue" özelliğinin kullanılmasına olanak sağlayacakmış.

Anladığım kadarıyla auto rescue olayını geolinke ihtiyaç duymadan yapacak potansiyele sahip olacak artık. Doğru mu?

• Beğen
Tepkiler: Yıldıray Peker
Anladığım kadarıyla auto rescue olayını geolinke ihtiyaç duymadan yapacak potansiyele sahip olacak artık. Doğru mu?
Evet Ali abi,şu ana kadar yaptıkları açıklama doğrultusunda Geolink olmadan Auto rescue özelliğini kullanmaya olanak sağlayan bir gelişme yapılmış gibi görünüyor.

Geofence gibi ek özellikler için zannediyorum ki Geolink'in satışına devam edecekler.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Evet Ali abi,şu ana kadar yaptıkları açıklama doğrultusunda Geolink olmadan Auto rescue özelliğini kullanmaya olanak sağlayan bir gelişme yapılmış gibi görünüyor.

Geofence gibi ek özellikler için zannediyorum ki Geolink'in satışına devam edecekler.
Bence 10 numara olmuş. Tabi bu ekledikleri yeni yükseklik ölçme aletinin diğerinden daha iyi iş çıkarttığını varsayıyorum. Eğer öyleyse gayet satın almayı düşünürüm açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: Yıldıray Peker
Selam arkadaşlar,
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Geçen hafta Spirit GTR elime geçti. Şimdi bunun Spirit versiyonlu Jeti DS-12 kumandayı temin etmeye çalışıyorum. O da gelince G700 üzerinde GeoLink ile beraber bütün bu fonksiyonları test edip videosunu paylaşacağım.
Gerçekten de harika bir konu olur. :thumbup: Şimdiden emeklerinize sağlık, videoyu merakla bekliyoruz. :RCKolik: