Spitfire // Warbird // Ep // Foam Board

Modelin kendisi, detaylı bol görsellikten konu paylaşımı tek kelime ile harika :bravo: Ellerine, emegine saglık Kadir :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eline sağlık Kadir, çok güzel olmuş %p

Pil sorununu dediğim gibi arkaya ağırlık yapıştırarak çözebilirsin fakat bu sefer küçük olan pil ile uçarken sıkıntı olur. O ağırlığı takıp cıkarilabilen bisi yapmak lazım ;)

hakan bakır' Alıntı:
eline sağlık Kadir. güzel işçilik olmuş : ) iniş takımı yapmayacaksan, inişlerde servo boynuzları çarpıp dişli kırabiliyor. oralara 30-60-90 üçgenine benzer bir parça kesip yapıştırırsankoruma için yeterli oluyor. güzelce uçar inşallah : ) motor açılarını unutma! : )
Teşekkürler. Servolarida kontrol ederim çok risk varsa dediginiz gibi birşeyler yaparım :)
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Modelin kendisi, detaylı bol görsellikten konu paylaşımı tek kelime ile harika :bravo: Ellerine, emegine saglık Kadir :D

Teşekkürler Mehmet abi. Elimden geldiğince detayları vermeye çalıştım. Umarım faydalı olur :)
Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Eline sağlık Kadir, çok güzel olmuş %p

Pil sorununu dediğim gibi arkaya ağırlık yapıştırarak çözebilirsin fakat bu sefer küçük olan pil ile uçarken sıkıntı olur. O ağırlığı takıp cıkarilabilen bisi yapmak lazım ;)
Teşekkürler Kemal abi. :) Arkaya çıkarıp takılabilen kurşun ekleyeyim. Mustafa abide retract(açılıp kapanan iniş takım) varmış. Uyarsa onu alcam.

Kadir eline sağlık, çok güzel olmuş. Yapım aşamalarını da detaylı paylaştığın için ayrıca teşekkürler. :bravo:
Şimdiden kırımsız, keyifli maidenlar dilerim. :)

Kadir eline emeklerine sağlık :thumbup: , çok şirin ve güzel bir model olmuş...Kırımsız ve güzel bir maideni olur inşallah , bizlerde zevkle izleri... :RCKolik:

Kadir, ellerine sağlık! Uğraşmışsın ve güzel bir sonuç çıkmış. Uçuşunu merak ediyorum, sanki biraz zorlayacak gibi.

Elevatör ve rudder servolarının plandaki yeri orası mı? Arkayı zaten biraz ağırlaştırır gibi geliyor bana.

Bir de retract falan uğraşma, salla elinde gitsin!

Spitfire // Warbird // Ep // Foam Bo

Kadir çok güzel, detaylı bir paylaşım yapmışsın. :bravo: öncelikle eline sağlık. :RCKolik:

Uçakta gayet güzel görünüyor bence, bakalım uçuşu nasıl olacak. :coolxf:

Yalnız bende iniş takımı takıntısı olduğu için retraklı değil ama en azından telden bir iniş takımı olmalı bence. İniş takımı olmayan bir uçak seni tembelliğe alıştırır, adam gibi kalkıp inmek için pilotajını geliştirmeye uğraşmazsın. :-\ Sonra büyük bir uçak yaptığında kalkıp inerken bostanlarda ekin biçersin. ;D

Senin Atış/Düşüş değil de İniş/Kalkış yapanlardan olmanı umud ederim. :laugh: :lollol:

Not : Sözlerimin Ömer abinin yorumuyla hiç ilgisi yoktur, hatta pratiklik ve ağırlık anlamında söylediğine bende katılıyorum. Tanımayan, bilmeyen üyeler olabilir diye bu notu yazma ihtiyacı hissetim. :saygilar:

Ellerine sağlık Kadir güzel olmuş.

Ft modellerinde fotoblok kullanıyor ama fotoblok depronun ağırlığının 1.5 katı civarında geliyor. Birde damla şekil kanatlı olan Spitfire kanadı dolayısıyla daha çok ağırlık oluyor.

Ben fotobloğu sağlam durması, esnememesi gereken yerlerde kullanıyorum ileride tekrar yapacak olursan aklında bulunsun, ft'nin modelleri çok ağır oluyor. Depronu da plandaki katlama yerlerini es geçerek kesiyorum plandan hiç sapılmamış oluyor.

Uçuşunu görürüz umarım en yakın zamanda. Tebrik ederim. %p

Can Sismaneli' Alıntı:
Kadir eline sağlık, çok güzel olmuş. Yapım aşamalarını da detaylı paylaştığın için ayrıca teşekkürler. :bravo:
Şimdiden kırımsız, keyifli maidenlar dilerim. :)
Teşekkürler Can abi :) çok yazı yazmaktansa fotoğraf olsun istedim :D
Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Kadir eline emeklerine sağlık :thumbup: , çok şirin ve güzel bir model olmuş...Kırımsız ve güzel bir maideni olur inşallah , bizlerde zevkle izleri... :RCKolik:
Teşekkürler Hakan abi :) Simulator uçağın tamamen aynı karakteristiğini vermiyor ama yinede iyi kötü nasıl uçuşu olduğunu simde görüyoruz. Phoenixte el spitfire modelini uçuruyorum sorun yok. Gerçek uçuşta sorunsuz olur inşallah
Eymen Sercan' Alıntı:
Ellerine sağlık Kadir güzel olmuş.

Ft modellerinde fotoblok kullanıyor ama fotoblok depronun ağırlığının 1.5 katı civarında geliyor. Birde damla şekil kanatlı olan Spitfire kanadı dolayısıyla daha çok ağırlık oluyor.

Ben fotobloğu sağlam durması, esnememesi gereken yerlerde kullanıyorum ileride tekrar yapacak olursan aklında bulunsun, ft'nin modelleri çok ağır oluyor. Depronu da plandaki katlama yerlerini es geçerek kesiyorum plandan hiç sapılmamış oluyor.

Uçuşunu görürüz umarım en yakın zamanda. Tebrik ederim. %p
Teşekkürler :) evet foto blok deprona göre ağır. Burda depron bulamadım kapron buldum. Deprona göre biraz daha esnek o. İmzamdaki planörü kaprondan yaptım. Kanatlarda 1.5 m çıta var. Gövde içinde kare kare destek için sinirler var. Esnemesini önlemek için bunları yapınca yine ağırlaştı model. Karbon çubukların fiyatlarıda malum. Bu model pil hariç 600 g geldi. Planör pil dahil 700 g. Çokta fark yok aslında. Önerileriniz için teşekkürler :)

Omer Erkan' Alıntı:
Kadir, ellerine sağlık! Uğraşmışsın ve güzel bir sonuç çıkmış. Uçuşunu merak ediyorum, sanki biraz zorlayacak gibi.

Elevatör ve rudder servolarının plandaki yeri orası mı? Arkayı zaten biraz ağırlaştırır gibi geliyor bana.

Bir de retract falan uğraşma, salla elinde gitsin!
Teşekkürler Ömer abi :) warbird olduğu için mı zorlayacak Ömer abi ?
Evet rudder ve elevator servolarinin plandaki yeri orası bende o yüzden öyle yaptım. Hatta kendi yaptıkları uçakta servonun altına 7g kurşun koyuyorlar. Motor güçlü ve pervane büyük olduğu için uçağa yakın olmak istemiyorum açıkçası. O yüzden iniş takımı iyi olur diye düşündüm :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Kadir çok güzel, detaylı bir paylaşım yapmışsın. :bravo: öncelikle eline sağlık. :RCKolik:

Uçakta gayet güzel görünüyor bence, bakalım uçuşu nasıl olacak. :coolxf:

Yalnız bende iniş takımı takıntısı olduğu için retraklı değil ama en azından telden bir iniş takımı olmalı bence. İniş takımı olmayan bir uçak seni tembelliğe alıştırır, adam gibi kalkıp inmek için pilotajını geliştirmeye uğraşmazsın. :-\ Sonra büyük bir uçak yaptığında kalkıp inerken bostanlarda ekin biçersin. ;D

Senin Atış/Düşüş değil de İniş/Kalkış yapanlardan olmanı umud ederim. :laugh: :lollol:

Not : Sözlerimin Ömer abinin yorumuyla hiç ilgisi yoktur, hatta pratiklik ve ağırlık anlamında söylediğine bende katılıyorum. Tanımayan, bilmeyen üyeler olabilir diye bu notu yazma ihtiyacı hissetim. :saygilar:
Teşekkürler Türker abi :) Burda hava soğuk hala maiden için erken gibi. Bu zaman aralığında uyarsa retract denemek istiyorum. Güvenmezsem iniş takımlarına, inerken kapatırım kalkış/düşüş yaparım :lollol: Bundan önce lil ripperi yapmıştım onu elden attım havada elevator kırıldı :D buğday tarlasına zorunlu iniş yaptık sonra 30 dk uçağı bulmaya çalıştık. Küçük tarla yada otlar falan olursa riske girmeden inerim :saygilar:

Kadir Kurt' Alıntı:
Teşekkürler Ömer abi :) warbird olduğu için mı zorlayacak Ömer abi ?
Evet rudder ve elevator servolarinin plandaki yeri orası bende o yüzden öyle yaptım. Hatta kendi yaptıkları uçakta servonun altına 7g kurşun koyuyorlar. Motor güçlü ve pervane büyük olduğu için uçağa yakın olmak istemiyorum açıkçası. O yüzden iniş takımı iyi olur diye düşündüm :saygilar:
Teşekkürler Türker abi :) Burda hava soğuk hala maiden için erken gibi. Bu zaman aralığında uyarsa retract denemek istiyorum. Güvenmezsem iniş takımlarına, inerken kapatırım kalkış/düşüş yaparım :lollol: Bundan önce lil ripperi yapmıştım onu elden attım havada elevator kırıldı :D buğday tarlasına zorunlu iniş yaptık sonra 30 dk uçağı bulmaya çalıştık. Küçük tarla yada otlar falan olursa riske girmeden inerim :saygilar:

Model boyutları itibariyle biraz zor uçacak gibi geliyor.

İniş takımına gelince, ben olsam yapmazdım. Hele bir de retract falan, hem pahalıdır, hem de sana bol sorun çıkaracaktır! Asvalt veya beton pistin varsa tamam, ama tarla, ot falan çok da işe yaramayacaktır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Retractlar büyük geldi. Elden atışa devam :D

Eline sağlık, detaylı anlatım ve fotoğraflar için çok teşekkür.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Eline sağlık, detaylı anlatım ve fotoğraflar için çok teşekkür.
Teşekkürler. Yarın maiden var. Kazasız belasız uçar inşallah

Kadir Kurt' Alıntı:
Teşekkürler. Yarın maiden var. Kazasız belasız uçar inşallah
Daha uçmasına vakit var demiştin Kadir, yarın ki maiden supriz oldu. Şimdiden hayırlı maidenler :halay: