Sunnysky 4108s 380 KV Motor problemi

Selçuk bey doğru sıralama :RCKolik:

Ömer bey.
Öncelikle tabi Esclerinizin BEC devrelerini iptal etmeniz gerekiyor.
ve ardından Naza asistant programından Motor Idle Speed' i en yükseğe getirin. Motorunuz düzgün çalışmaya başlayacaktır. :saygilar:

Ümit Piriştina' Alıntı:
Ömer bey,pervaneler ağır geliyor gözüküyor :)

Ümit Bey daha önce bu konfigle uçan quad görmüştüm. Ondan dolayı pervaneler ağır gelmiyor sanırım. Zaten Selçuk Bey'in belirttiği şekilde ayarladım şu anda motor pervane ile dönüyor teşekkürler :)

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
E hiç uçuş yapmadım diyosunuz, önceki mesajında defalarca kez önceden böyle bağladım diyosun??? hiç uçmadan kartın esclerin sağlam olup olmadığını bilemezsin. :-\

Ayrıca unutmadan ESC Throttle calibrasyonlarınıda yapmayı unutma. Nasıl yapılacağının videosu aşağıda.
Genelde ESC ler bu şekilde calibre edilir.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

eve gidince önce şu kırmızı kablodan kurtulup pinlerin - olanına toprak olanına uygun şekilde bi bağla. sonra birdaha bak bakalım. temennim kart yanmasında gerisini hallederiz sanırım

Selçuk Bey evet daha önce hiç uçuş yapmadım fakat birçok kez deneme amaçlı bu şekilde bağlantı yaptım. Belirttiğiniz gibi kırmızı kabloyu çıkarttım sadece üstte - ve altta sinyal kablosu kalacak şekilde nazaya girdim. Pervaneyi motora bağladım. Şu anda çalışmasında herhangi bir problem yok. Öncelikle bu uyarı için teşekkür ediyorum. Ayrıca ESC'leri SimonK ile programladım. Tüm ayarlar koda gömülü olduğu için ekstra bir ayar gerekmiyor diye biliyorum doğrumudur?

Buğra Kabakçı' Alıntı:
Ömer bey.
Öncelikle tabi Esclerinizin BEC devrelerini iptal etmeniz gerekiyor.
ve ardından Naza asistant programından Motor Idle Speed' i en yükseğe getirin. Motorunuz düzgün çalışmaya başlayacaktır. :saygilar:

Buğra Bey;

Bunu sizler sayesinde öğrendim. İyi ki yazmışım foruma :) Idle Speed Recommended'ta bıraktım. Bu şekilde de düzgün çalışmaya başladı. Teşekkürler :saygilar:

Evet maksimuma almaniza gerek yok idle speede. Recomendde kalsin. Sorunu cozmene sevindim. Dedigim gibi kirmizi kablolardan kaynaklaniyomus ;)

Evet simonk yukluyse esc ayarina gerek yok fakat onemli bi bilgi. Dusuk kv motorlarda eger ucuz esc kullaniliyorsa motor senkronize sorunu yasayabilirsiniz simonkta. Yani ilk calistirmada pervanelerin hepsinin ayni anda calismamasi. Olacak diye birsey yok ama eger olursa esc leri BLHELI ile programlayip cozebilirsin

Selçuk Bey teşekkürler. 4 pervaneyi de takıp power board ile enerjiyi de dağıttıktan sonra senkronize sorununun olup olmadığını kontrol edeceğim ;)

Hayda :) durduk yere bişi daha öğrendim bak :)

Şimdi benime esc'lerde de 4 3tane kablo var naza m lite kullanıyorum model daha şuan toplanma aşamasında alıcı bekliyorum malum. O gelene kadar kırmızıyı söksem mi? ilk duydum bunu korktum biraz da
youtubede izlediğim videolarda hep 3 kablo bağlıyorlardı afro 30 amp esclerim bunda da 1 kabloyu iptal etmemiz gerekiyor mu
bu da o videolardan birisi

konuyu açan arkadaşın konusunu böldüysem afola

Yok rica ederim. Ben sorunu hallettim :) Bende tum izledigim videolarda 3 kablo bagliyorlardi. Ogrendigimde bende sasirdim.

Konuşmam güzel olsa kamera karşısında heycanlanmasam iyice öğrenince 450 500 lük bir model toplama videosu çeksek süper olacak. 1-2 günümüzü alır fakat en azından Türkçe kaynak olmuş olur. Youtubeye bakıyorum hep ingilizce kaynaklar adamlar detaylarına kadar video çekmişler. Sağolsunlar forumda da ellerinden geldiğince yardımcı oluyor abiler, kardeşler ama video gibi olmuyor yazılananı anlamak biraz zor oluyor ama video ile kısa sürede anlıyorsun. Birazda çekingen olduğumuzdan kaynaklanıyor videolarda utanıyoruz, onlardaki özgüven yok :D

Gercekten video olayı cok guzel olur Sedat :halay: Heyecan konusuna gelirsek. İnan ilk 5 dak sonrası kamera önü bir alışkanlık yapıyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynen bu konularda Türkçe video kaynağı yok denecek kadar az. Şöyle baştan sona ayrıntılı bir video hazırlamak lazım :halay:

Sedat Byzt' Alıntı:
Hayda :) durduk yere bişi daha öğrendim bak :)

Şimdi benime esc'lerde de 4 3tane kablo var naza m lite kullanıyorum model daha şuan toplanma aşamasında alıcı bekliyorum malum. O gelene kadar kırmızıyı söksem mi? ilk duydum bunu korktum biraz da
youtubede izlediğim videolarda hep 3 kablo bağlıyorlardı afro 30 amp esclerim bunda da 1 kabloyu iptal etmemiz gerekiyor mu
bu da o videolardan birisi

konuyu açan arkadaşın konusunu böldüysem afola

Afro escler üzerinde de yanlış hatırlamıyorsam 0,5v var. dolayısıyla onlarında her birinin kırmızı kablosunu çıkartıp takın. mantık şu, zaten 3a 5v ile PMU dan beslenen karta ekstradan her output pininine niçin voltaj vereceğiz? sizcede mantıksız değil mi?

Neyse evet video çekilde güzel olurda şu bir gerçek her bir toplama işi ayrı bir tecrübe demek, bir videoya sığacak şeyler değil tecrübeler lakin Genel Geçer şeylerin anlatıldığı bir Multi videosu çekmek için söz vereyim o halde en azından 2 gündür bir çok kişinin sorduğu soruların cevapları orada olur zaten. sorulara videoyu yapıştırırız izlerler olur biter. :agreed:

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Afro escler üzerinde de yanlış hatırlamıyorsam 0,5v var. dolayısıyla onlarında her birinin kırmızı kablosunu çıkartıp takın. mantık şu, zaten 3a 5v ile PMU dan beslenen karta ekstradan her output pininine niçin voltaj vereceğiz? sizcede mantıksız değil mi?

Neyse evet video çekilde güzel olurda şu bir gerçek her bir toplama işi ayrı bir tecrübe demek, bir videoya sığacak şeyler değil tecrübeler lakin Genel Geçer şeylerin anlatıldığı bir Multi videosu çekmek için söz vereyim o halde en azından 2 gündür bir çok kişinin sorduğu soruların cevapları orada olur zaten. sorulara videoyu yapıştırırız izlerler olur biter. :agreed:

Video olayı çok güzel olur, tam anlamıyla toplayınca baştan sona söküp video ile tekrar mı toplasam napsam fazla videodan zarar gelmez :)

Ben volt olayını anlamadım genel olarak bilgim kısıtlı

Escleri zaten direkt 12 volt ile besliyoruz nazayı besliyoruz
ee o zaman neden bu esclerde 3 kablo var ? 3 kabloyla çalıştıranlar nasıl çalıştırıyor sanırım kısa devreye neden olmuyor fakat bozmalara falan mı neden oluyor yo da onu naza algılamıyor mu valla anlamadım tam bu konuyu anlayabileceğim bir şekilde anlatabilir misiniz

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Süperrr :halay: Şimdiden teşekkür ederiz o zaman Selçuk :bravo: :thumbup: :RCKolik: