SupraX Konnektör Bakımı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçen hafta sahada iken birden ESC takılı olan Suprax Konnektör dikkatimi çekti. Tıpkı aşağıdaki resimdeki gibi biraz leke ve kararma vardı :rolleyes:

Kendi kendime eve gidince şunu bir temizlemeye çalışacağım dedim ama unuttum tabii ki :D

Bugün Facebook dolaşırken Suprax Konnektör üretici "Rcproplus" aşağıdaki paylaşımına denk geldim :thumbup:

Özetle Konnektörlerinize ara ara bakım yapın diyor arkadaşlar ;)

Genelde arkadaşlar konnektör bakımını ve belli aralıkla yenilemeyi ihmal etmekteler.
Nem / toz ve normal hava şartlarına bağlı olarak konnektör kararabilmekte ve bu da direnç değerini arttırdığı için iletkenliğe olumsuz etki yapabilmektedir. Belirli aralıklarla şu bakımların yapılması tavsiye edilir.

1- Düzenli kullanımlarda her 20 gün, kullanılmadı durumlarda 30 günde bir temizlik yapılmalı
2- Sokup takma sırasında konnektörleri kontrol edin. Görsel acıdan bozulma varsa yenisi ile değiştirin.
3- Max 400 kullanım sonrası konnektörleri mutlaka yenileyin.

Temizlik için %75 Alkol ya da WD40 kullanılabilir.

------------------------------------------------------

Çinceden İngilizce Otomatik Ceviri Orjinal Metin

The connect is required to maintain and have a life-span.
Supra x connector connect warranty
Many flying friends often ignore the maintenance of the connect or even replace them regularly.
The Moisture / dust and the normal of the air and the normal wear and abrasion of the air will result in an increase in exposure to electrical impedance, resulting in a risk of high fever, which will result in the use of welding and low-quality finds to
So the routine maintenance of supra x connector is...
1. Clean-up of 20 days after the inserted or not use 30 days before use
2. Confirmed that the received force and the view of the finds dot crisp (it must be replaced)
3. Every 400 requests for replacement of new items (to be used within the specifications)
More than 75 % of the alcohol or wd40 can be used, but it must be done.
The Above-mentioned content is varied and adjusted for artificial usage
Wish you all safe use and enjoy flight fun

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SupraX Konnektör Bakımı

Abi ben kesin çarpılırım temizleyeyim derken. :lollol: :lol: :lol:

Şaka bir yana altın gibi kıymetli konnektörlerimize iyi bakmamız lazım bencede. :)

Üstelik malum lehim olayını da düşününce epey bir külfetli değiştirilmesi. :islik:

Paylaşım için teşekkürler abi. :saygilar:

SupraX Konnektör Bakımı

Ben temizlemeyip direk değiştirmiştim, Castle ESC takarken direk patlıyor ve konnektörleri karartıyor :(

Bu akşam eve gidince bi temizlik yapayım bari :D

SupraX Konnektör Bakımı

Türker Akgün' Alıntı:
Abi ben kesin çarpılırım temizleyeyim derken. :lollol: :lol: :lol:

Şaka bir yana altın gibi kıymetli konnektörlerimize iyi bakmamız lazım bencede. :)

Üstelik malum lehim olayını da düşününce epey bir külfetli değiştirilmesi. :islik:

Paylaşım için teşekkürler abi. :saygilar:

abı suprax lar da connector dunyasındakı en pahalı connectorler :) altın kıymetı gostemek normaldır :saygilar: