Sweden Post ve Banggood Lipo pil içeren siparişim

Mücahit Sarıgüzel' Alıntı:
Murat bey hangi ürün için pil arıyorsunuz.Türkiye'de de satan yerler var.Banggood'tan JJRC H11 D için verdiğim pil siparişim gelmeyince birkaç yerden pil maceram oldu.Aliexpress'ten sipariş ettim.Türkiye'ye gönderemiyoruz diye (heralde uçakla taşınma sıkıntısı vs. - Banggood ile aynı sebepten dolayı) iptal ettiler.Türkiye'deki platformlar aracılığı ile Türkiye'den satın aldığım piller de C değerlerinin düşük olmasından dolayı dronu kamerasıyla birlikte uçuramıyorlar.Kemarasız rahat uçuruyorlar.Bu nedenle pil ihtiyacımdan dolayı gearbest'ten 3 adet sipariş ettim.Pillerim kargoya verilmiş gözüküyor ancak 12.04.2016 dan beri "the item is pre-advised" olarak duruyor.Ordan da pek ümidim yok

"Pre-advised" ifadesinden dolayi bir sıkıntı yok bildiğim kadarıyla. AV yaptığımız sitede xx günde kargoya verilir benzeri ifade vardır. Mesela benim yaptığım son pil av de "5 günde kargoya verilir" şeklinde bir ifade vardı ve tam da dedikleri zamanda kargoya verdiler. Bir de aliexpreste satıcıyla chat opsiyonu var sipariş öncesi oradan da ek bilgi alın bence.

şimdi net bir şekilde bu pili hangi yabancı siteden almak gerekli :D

Türkiye'de maalesef yok. bulsak bile arada dağlar kadar fark var.