Tamiya CC01 - Land Cruiser 40

Mesut, eline sağlık! Çok hoş görünüyor. Uçan araçlar için sıkıntıların artmaya başladığı şu zamanda, hiç ilgimi çekmese de bir kurtarıcı olarak görünüyor.

Yalnız, o bakır boruları nereden temin ettin? Bizim yakıt boruları için bir ara aramış, ama bulamamıştım.

Eline sağlık Mesut abi, güzel olmuş. Aksesuarlar hava katıyor. :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, eline sağlık! Çok hoş görünüyor. Uçan araçlar için sıkıntıların artmaya başladığı şu zamanda, hiç ilgimi çekmese de bir kurtarıcı olarak görünüyor.

Yalnız, o bakır boruları nereden temin ettin? Bizim yakıt boruları için bir ara aramış, ama bulamamıştım.

Abi ben lehim makinesi için buna benzer 6 lık bakır telleri hurdacılardan bulabiliyorum, olmadı 6 lık kablonun içindende alınabilir. Bana daha küçük geldi ama o boyutlar. Kabloların içerisinden alınabilir, ama o boyuttaki kabloları parça satarlar mı bilemiyorum.

Mesut ustam döktürmüşün Maşallah..Sen ne yapsan yakışıyor zaten , araba dediğin gibi uçan modellerin yanında ikinci plan kalsa da , bu kadar güzel bir iş ve emeğe ancak şapka çıkarılır...Scale scaledir , gerçekten başka bir güzel ve tatlı olmuş...Ellerine sağlık... :saygilar:

Abi eline sağlık modelcilikte sınır tanımıyosun vallahi ne yapsan sana yakışıyor saygılar[emoji122]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstad eline sağlık, her zamanki gibi maharetlerini konuşturmuşsun yine. :bravo: :bravo:

Omer Erkan' Alıntı:

Abi teşekkür ederim öncelikle , boruları gebze sanayide kestamit ve teflon malzeme satan bir dükkandan aldım gaz borusu diye geçiyormuş , 2 3 4 5 6 8 10 mm şeklinde çeşitleri mevcut içi boş , daha önce Smoke sistem için almıştım 50cm kadar, bu aracada böyle bişey yapmaya karar verince dükkana uğradım adlım , gramajla satılıyor , kilosu 6mm in altındakiler için 44 tl idi 250 gram almışım :D 2 şer metre. 6mm üstündekilerin kilosu 32tl idi :D

Uçan araçlardan daha çok İHA lar sıkıntılı yani drone yada quad diğer adıyla, biz helici ve uçakçıları alakadar etmiyor şu aşşağıda eklediğim formdaki doldurulması zorunlu alanlara bakarsan uçak ve heli ile alakalı hiçbirşey göremiyeceksin :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kadir Kurt' Alıntı:
Eline sağlık Mesut abi, güzel olmuş. Aksesuarlar hava katıyor. :)

Kadir çok teşekkür ederim :) dün akşam ön koruma tamponu yaptım aluminyumdan onada biraz daha estetik bi görüntü verince burda paylaşırım :)

Doğuş' Alıntı:
Abi ben lehim makinesi için buna benzer 6 lık bakır telleri hurdacılardan bulabiliyorum, olmadı 6 lık kablonun içindende alınabilir. Bana daha küçük geldi ama o boyutlar. Kabloların içerisinden alınabilir, ama o boyuttaki kabloları parça satarlar mı bilemiyorum.

bunlar içi doldulu tel şeklinde değil bildiğimiz bakır boru, klima sistemlerinde vs kullanılan.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Mesut ustam döktürmüşün Maşallah..Sen ne yapsan yakışıyor zaten , araba dediğin gibi uçan modellerin yanında ikinci plan kalsa da , bu kadar güzel bir iş ve emeğe ancak şapka çıkarılır...Scale scaledir , gerçekten başka bir güzel ve tatlı olmuş...Ellerine sağlık... :saygilar:

Hakan abi teşekkür ederim yorumun için, havalar kötü olunca zor oluyor uçağ alana götür kur , yakıttır ayardır vs , akşam tekrar hepsini topla :D bu yağmurlu ve soğuk havalar için eğlencelik bi çözüm :)

Mustafa Atabek' Alıntı:
Abi eline sağlık modelcilikte sınır tanımıyosun vallahi ne yapsan sana yakışıyor saygılar[emoji122]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa teşekkür ederim yorumun için :) ama bu iştede dehşet detaycı ve becerikli ustalar var benim için araba işi çok eski bir uğraş olsada Scale Off Road yeni bi dal :)

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad eline sağlık, her zamanki gibi maharetlerini konuşturmuşsun yine. :bravo: :bravo:

Teşekkür edrim Türker, çok maharet gerektiren bir olay değil aslında , hobby ile uğraşan herkes bunu yapabilir diye düşünüyorum :)