Duyuru Tapatalk neden kullanımdan kaldırdık.

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar,

Her ne kadar bazı konularda bahsetmiş olsakta, özelden gelen sorulardan bunun gözden kaçabildiğini tespit ettik ve konu olarak tekrar paylaşalım istedik.

Şu aşamada TAPATALK uygulaması özellikle foruma entegre edilmemiştir.

Son dönemlerde malum Tapatalk tarafında sürekli bazı sorunlar yaşadık. İşin kötü tarafı Tapatalk firması nerede ise 1-2 senedir rapor edilen hataları pek dikkate almıyor.

Eski platform mobil uyumlu olmadı için başka çaremiz olmadı için mecburen Tapatalk kullanıyorduk. Şimdi ki platform ise tamamen mobil uyumlu. Şahsen ben 2 gündür ara ara forumu mobil üzerinden takip ediyorum.

Dileğimiz Tapatalk hiç bulaşmadan mobil üzerinden devam etmek. Elbette baştan, yılların alışkanlığı nedeniyle, mobil uygulama biraz tuhaf gelecek. Ama bizce bir şans verelim mobil uygulamaya.

Şöyle 2 hafta sonra hala Tapatalk ile ilgili talep gelirse, hataları ve sorunları ile beraber Tapatalk sistemi ilave ederiz, hiç sorun değil. Yeter ki sizler isteyin :RCKolik:

Web de kilitlenmeler oluyordu arada, tapatalk sağlam kalıyordu.

Bu platform daha sıkıntısız olsa gerek, çok kesinti olmaz. Ben de özlemem haliyle :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Web de kilitlenmeler oluyordu arada, tapatalk sağlam kalıyordu.
Webde kilitlenme sorunu SMF'de bir şekilde ortaya çıkan ve çözümü epey vakit alan "Beyaz Sayfa" hatasıydı. Normal şartlarda SMF'de de bu sorun yaşanmıyor. Bizde bir hata oluşmuştu ve çözümü uzun sürmüştü. Son 6 ay zaten bu sorunu yaşamamıştık.

İnşallah burada da böyle bir şanssızlık yaşamamış.

Hazır konu gündeme geldi yeniden bir geri bildirimde bulunayım. Kendi adıma chrome ile cepten forum kullanımından çok memnunun, tapatalktan çok daha iyi bence. Kendi adıma söyleyebilirim ki tapatalk tekrar hiç aktive edilmezse hiçbir şikayetim olmaz :)

Bakın cepten :RCKolik: ikonu ve gerektiğinde :RCKolik: fotoğrafları bile yükleyebiliyorum :) kısacası webden yapabildiğim herşeyi cepten yapabiliyorum!

Benim için tapatalk vs bir önemi yok, hangi uygulama olursa olsun fark etmiyor ama tapatalk da resim leri tık diye yüklüyordum yeni sistemde bana göre sorun , akşam yeni projektör çalışmamı yükleyeyim dedim hala önceki helikopter resmini yüklüyor mecburen mesajı sildim.

Sanıyorum en büyük avantajı bu. Resimleri hem hızlı hızlı hem direkt yüklüyor. Web arayüzünde resim yükle veya rckolik yükle deyip, sonra linkleri konuya kopyala butonunu tıklamak gerekiyor. Ve sanırım tapatalk 5mb lık bir fotoyu bile otomatik olarak daha düşük çözünürlüğe alarak daha hızlı yüklüyor, webde boyuta göre bir miktar beklemek gerekebiliyor.

Ama bu durum yeni konu açarken, bolca fotoğraf yüklerken sıkıntı. Onu da zaten masaüstü kullanarak yapıyorum cepten yeni konu açmıyorum. Günlük kullanımda gerekirse bir veya iki foto yükleme durumu oluyor, o da webde çok sorun olmuyor.

Umarım bir şekilde Tapatalk tekrar aktif olarak hayatımıza girer. Çok da önemli değil elbet. Lakin avantajı çok fazla. Özellikle bildirimler ve konu takibi konusunda bana çok avantaj sağlıyordu. Konuda da geçtiği gibi resimler de cabası. :)

• Beğen
Tepkiler: ishak parmak
Umarım bir şekilde Tapatalk tekrar aktif olarak hayatımıza girer. Çok da önemli değil elbet. Lakin avantajı çok fazla. Özellikle bildirimler ve konu takibi konusunda bana çok avantaj sağlıyordu. Konuda da geçtiği gibi resimler de cabası. :)
Şahsen bir tek avantajı var o da resim ekleme daha hızlı ve kolay.

Onun harici şu an ki uygulamanın konu takibi ve bildirim olarak hiç bir eksiği yok, fazlası var diye düşünüyorum.

Şahsen 1 haftadır ben de sürekli sizler gibi mobil olarak da forumu takip ediyorum, özellikle mesai saatlerinde. Yani beni de aktif bir mobil kullanıcı olarak kabul edebilirsiniz :)

Tapatalk bulunan yazılımsal hatalar harici, forumdan tamamen bağımsız çalışıyor olması sıkıntı. Yönetim tarafından yayınlanan hiçbir uyarı, bildilendirme gözükmüyor. Daha da kötüsü bazı yetki sınırlandırmaları da dikkate almıyor ne yazık ki.

Yani bariz 1 tek avantajı harici yönetimsel olarak bize yoran çok yönleri var :embarras: Eski platformdaki altyapı eski olunca el mahkum mecbur Tapatalk kullanıyorduk. Ama inanın şu an benzer platformu, yani xenforo kullanan forumların, çok büyük çoğunluğunda Tapatalk kurulu değil. Sırf bu yukarıda özetlemeye çalıştığım yönetimsel sıkıntılar nedeniyle.

Son düzenleme:
Benim için tapatalk vs bir önemi yok, hangi uygulama olursa olsun fark etmiyor ama tapatalk da resim leri tık diye yüklüyordum yeni sistemde bana göre sorun , akşam yeni projektör çalışmamı yükleyeyim dedim hala önceki helikopter resmini yüklüyor mecburen mesajı sildim.
İshak Hocam resim yükleme Web sayfasını kapatmadığınız için bu sorunmuş gibi gözüküyor. Oysa resim yükle penceresini kapatıp, yeniden resim yükle butonuna bassanız, eski resimleri görmeyeceksiniz.