Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

semih Balkar' Alıntı:
selçuk bey normal şartlarda
bağlanılan cihazın çektiği amper kadar çeker
ama sizin kullandığınız jk pdb board da kullanılan transistör
normal şartlarda arkasına kalın bir soğutucu takılırsa ancak maximum 1 amper lik bir cihaz ile kullanabilirsiniz
ona güvenerek hiç birşey bağlamayın
Hayir semih bey daha oncede dedim ya iki adet ayri 12v bec kullaniyorum board uzerindeki cikislari kullanmiyorum.

+ çok ısındıktan onra kısa devre oluşuyor ve 12 volt yerine 22 volt vermeye başlıyor

o zaman tamam

voltaj düşürülür iken sistem boşta ise demir ve bakır ve ısı kayıpları dediğimiz olaydan dolayı çok aşırı olmaması kaydı ile normaldir

semih Balkar' Alıntı:
voltaj düşürülür iken sistem boşta ise demir ve bakır ve ısı kayıpları dediğimiz olaydan dolayı çok aşırı olmaması kaydı ile normaldir
Peki semih abi rd921 jr alicinin telemetry olayini biliyormusun. Voltaj sensoru kullaniliyormu. Dsx9 propo kumanda ekraninda gorebilmek icin ?

selçuk bey şöyle karşılaştırabilirsiniz
sizin pdb boardın üzerinde 4 adet yuvarlak kondansator var 12 ve 5 volt a indiren transistorler tam bunların arasında 78 l 12 ve 78 l 05 üzerinde yazar
elinizle kontrol edebilirsiniz boşta iken nasıl ısındıklarını

selçuk bey
maalesef zor soru sormayın daha oralara gelmedik
çalışmadığım yerden çıkıyor sorular :)

semih Balkar' Alıntı:
selçuk bey şöyle karşılaştırabilirsiniz
sizin pdb boardın üzerinde 4 adet yuvarlak kondansator var 12 ve 5 volt a indiren transistorler tam bunların arasında 78 l 12 ve 78 l 05 üzerinde yazar
elinizle kontrol edebilirsiniz boşta iken nasıl ısındıklarını
Yok semih bey o konuyu gectik zaten :) biliyorum merak etmeyin:) telemetry icin soruyorum bilginiz var mi

semih Balkar' Alıntı:
selçuk bey
maalesef zor soru sormayın daha oralara gelmedik
çalışmadığım yerden çıkıyor sorular :)
Benim sorularimi neden kimse cevaplamiyor halbuki kazikta degil o kadar :laugh:)

Sorunuzu 2 sayfa önce görmüştüm
ama maalesef bilgim yok

selçuk bey naza da osd yok mu ?

naza yı bilmiyorum sorum ondan

kumandanıza baktım çok güzelmiş Taklada atıyormu :)

Var Semih bey, iosd diye bir modul aliniyor, fpv verici ve naza ile baglantilar yapilinca fpv hazir.
Tr de baya pahali yurt disi fiyati eh iste 45 dolara falan bulunabiliyor.ben henuz almadim. Nazadaki enbuyuk eksik apm de ki gibi ekonomik bir ground station kurulamiyor, bayagi masraf yapip ardindan birde ipad kullanmak gerekiyor. Apmde bir telemetry modul ile 30 tl falan, kablosuz olarak multiye tam kontrol hakim olabiliyoruz ve tum bilgileri okuyabiliyoruz.