Tarot ZYX Kurulum ve Ayar Videoları

bu arada aileron yönündeki geç gelme normal, elinle hızlı sallayınca tepkisiz kalmasıda normal ama elevatör neden normal hızda geri dönüyor anlayamadım :( tarot üniteyide verdimki kontrol edip yazayım :(

Ynt: Tarot ZYX Kurulum ve Ayar Videoları

Mesut AKIN' Alıntı:
Şafak sorun hangisi ? aileronun yavaşlayarak düzelmesimi ? elevatörün hızlı düzelmesimi ? yoksa elinle sağ sol hızlı hareket ettirince tepkisiz kalmasımı ?
Abim aileronun elevator gibi olmasini istiyorum yani tepkileri almiyor aileron videoda goruldugu gibi beni deli ediyor :)
Hafif gec biraksa tamam ama neredeyse 7 8 saniyede sifirliyor tepki yok anlamadim :)

Mesut AKIN' Alıntı:
bu arada aileron yönündeki geç gelme normal, elinle hızlı sallayınca tepkisiz kalmasıda normal ama elevatör neden normal hızda geri dönüyor anlayamadım :( tarot üniteyide verdimki kontrol edip yazayım :(
O hareket normalmi tamam abim ben tarotu ilk aldim bilmiyorum tam diyerini cozmem lazim o zaman :)

safak bozdag' Alıntı:
Abim aileronun elevator gibi olmasini istiyorum yani tepkileri almiyor aileron videoda goruldugu gibi beni deli ediyor :)
Hafif gec biraksa tamam ama neredeyse 7 8 saniyede sifirliyor tepki yok anlamadim :)

güzel kardeşim bak ne diyorum :D bu geç gelme normal, asıl elevatörde sorun var, model uçmazken tepkinin böyle yavaş olması normaaaal, ayrıca elinle hızlıca sağ sol yaptığında buna tepki vermemeside normal, tarotta böyle

Mesut AKIN' Alıntı:
güzel kardeşim bak ne diyorum :D bu geç gelme normal, asıl elevatörde sorun var, model uçmazken tepkinin böyle yavaş olması normaaaal, ayrıca elinle hızlıca sağ sol yaptığında buna tepki vermemeside normal, tarotta böyle
evet abı m tarotta oyleymıs ızledıgım videolarda simdi diyerini nasıl duzeltcem onu cozmem lazım o zaman hıhı : )

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Buraya kadar getirdin kalanı da çözersin :thumbup:

hallettım abım bakalım sımdı neler cıkacak karsıma daha kuyrugu takmadım servosu yarın 450 den sokucem servo takıldıgında extream 3d kırım ıcın hazırım :) cok sacma bı yontemle cozdum ama ıse yaradı orjınal programında sayfa kaydettım ayarları baska bır programda ayarları al yaptım tak servo oturdu resmen cok sacma yontemlerle cozuyorum olayları 3gx tede boyle olmustu e barda da :)

Merhaba arkadaşlar,

RC heli hobisine yeni başlayan biri olarak en kurulumun ilk aşaması ile ilgili bir soru soracağım. Kumandam JR DSX7, yeni model tanımlayarak swashtype seçtiğimde kendiliğinden kanalları mix ediyor ve kanalların ilerleme aralığını kısıtlı tutuyor. Bütün mix ayarlarını sıfırlasam da kanallar birbiri ile etkileşimli çalışıyor. Fakat kurulum videosunda tüm kanalların -100 den 100 e gidecek şekilde olduğu ve birbirinden bağımsız çalıştığını görüyorum. Pitch kontrolü de ayrıca tam aralıkta kontrol edebiliyor. Nerede hata yapıyorum anlamadım helikopter değil de uçak seçtiğimde kumandadan yazılımda istenen bağımsız ve tam aralıkta çalışan kanallar oluşuyor tabi pitch çalışmıyor bu sefer.

Teşekkür ederim yardımlarınız için

Burak YEŞİLDAĞ' Alıntı:
....... Kumandam JR DSX7, yeni model tanımlayarak swashtype seçtiğimde kendiliğinden kanalları mix ediyor ve kanalların ilerleme aralığını kısıtlı tutuyor.
Teşekkür ederim yardımlarınız için
Burak Bey,

Tarot kullanmadım ama büyük ihtimal sorununuz "Swashtype" seçimi. Kumanda da modeli heli seçtiğinizde otomatik olarak "swashplate" tipi H3 gelir. Bunu H-1 veya Normal yaparsanız, o zaman mixleme otomatik olarak kalkacaktır.

Takıldığım sorun kumandadan kaynaklanıyor, ben daha önce kendim heli kurmadığımdan mixlemenin zorunlu olabileceğini de dusunmustum swashplate hareketi için. Swash type seçiminde 1 servo norm, 3 servos 90, 3 servos 120 ve 2 servos 180 den baska bir secenek yok. Ben de 120 derece 3 servo seçmiştim bendeki modele uygun olarak. H1, H3 gibi bir seçenek yok. Çok tesekkur ederim cevabınız için madem mixleme kalkabiliyor bir sekilde onu arastırayım kumandaya göre.

1 servo norm seçince düzeldi, h1 bu anlama geliyormus zaten degil mi? Ben açıları 120derece ve 3 servoyla kontrol ediliyor diye hep 3 servo 120 seçmem gerektiğini düşünmüştüm. Bu sekilde devam edeyim o zaman. Throttle verince pitch de aynı oranda artıyor, bu da normal sanırım. Çok tesekkur ediyorum ilginiz için.

Tarot hic kullanmadım, yukarıdaki videoları da izlemedim. Videoyu takip etmenizi öneririm. 1 servo norm H1 karşılık geliyor. Temel prensip FBL ünitesi mix işlemini Kendisi yapıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Videoyu izledim ama anlayamamıştım bu noktayı, sayenizde çözmüş oldum, tesekkur ederim tekrar.

Arkadaslar, belki konu icinde vardir, ama ben goremedim, bende tarot zyx s2 var, alma sebebim uh 60 4 palli scale modelimde multi rotor kullandigimda standart ayarla skinti yasarsam bununla multi rotor secenegini kullanmakti, ve satildigi her yerde bu ozelligini aktif etmek icin yaziliminin uprage edilmesi gerektigi yaziyor, ne yazikki bir cok varyantla aramalar yapmama ragmen bu uniteye yazilim yukleme ile alakali hic bir bilgiye rastlamadim, belki ben yanlis yoldan gitmisimdir, konu ile alakali bilgisi olan arkadaslar varsa ve yardim ederlerse sevinirim,.

GUncell.....