TechOne Katana Epo Kit+Motor (107 cm)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçen hafta Yavuz ve Burhan Bey birer tane "TechOne Katana Epo Kit+Motor (107 cm)" uçağından aldılar. Maiden uçuşlarını göremedim ama telefonla görüştüğüm ve aldığım bilgiye göre uçaktan hem performans hem de dayanaklılık olarak çok memnunlar.

Buluşmalar kısmında paylaşılan bir konu olduğu için arada kaybolup gitmesin diye ayrı bir konu olarak paylaşayım istedim ;)

Her ne kadar uçakcı olmasam da yeni başlayanlar için çok sıkça tavsiye edilen "Wing Dragon" modeline bir türlü ısınamadım :embarras: Wing Dragon modeli güzel ve dayanaklı bir model ama test ettiğim kadarı ile uçuş karekteristiği olarak diğer normal modellerden çoook ama çook farklı.

Bu nedenle de sahada her gördüğüm yeni modelci arkadaşa, pilotajlarını geliştirmek adına forumumuzda da bolca planı EPO modelleri önerdim.

Bu modelde anlatığım kadarı ilk başlama sırasında çok fazla imalat işine girmeden uçar vaziyete getirilebilecek güzel ve dayanaklı bir model. O zaman neden yeni başlayan arkadaşlara bu modeli tavsiye etmeyelim o zaman, değil mi ama :laugh:

Satış Sitesi :
Fiyatı : 275 TL

TechOne Katana 3D Epo. Yüksek Kalite, Performans ve Dayanıklılık
Gövde: 1070mm (42.1in.)
Kanat: 1000mm (39.4in.)
Uçuş ağırlığı: 570-620g (batarya dahilken)
Motor: AS2216 KV1250 (Dahil)
Pervane: 10x4.7 SF (Dahil)
Uzatma kablosu ve Y kablolar kutuda mevcuttur.

Gerekli Ekipmanlar:
ESC: 30Amp
Servo: 8-10g mikro servo x 4 adet
Radyo kumanda: 4 kanal
Batarya: 11.1v 3S 1000mAh-1300mAh Li-po 20C ve şarj aleti

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni başlayanlar için Uçak Tavsiyesi : TechOne Katana Epo Kit+Motor (107 cm)

bu kadar hareketli ve agresif bir modeli yeni başlayanlara tavsiye edebiliyorsan söyleyecek hiçbirşeyim yok.

wing dragon ile çok kötü anıların var sanırım. :lollol: :lollol: :lollol:

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
bu kadar hareketli ve agresif bir modeli yeni başlayanlara tavsiye edebiliyorsan söyleyecek hiçbirşeyim yok.

wing dragon ile çok kötü anıların var sanırım. :lollol: :lollol: :lollol:
Valla Burhan Bey Wing Dragon ile ilgili herhangi bir anım yok çok şükür, senin uçuşun hariç :laugh:

Modelin uçuşunu henüz görmedim ama Yavuz Bey ile telefonda görüştüğümde bu modeli oğlu için aldığını söylemişti. Belki de ben yanlış anlamışımdır.

Gelelim Hareket ve Agresiflik konusuna ; modeli siz uçurdunuz ben henüz görmedim bile ama uçuş videolarına bakılır ise model gayet yavaşta uçabiliyor. Ayrıca gerekli EXPO ve DUAL ayarları ile modeli yavaşlatmak mümkündür diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi benimki sadece düşünce. Belki de erken açılmış bir konu :laugh: Tatil dönüşü sizin ya da Yavuz Bey'in modeli sahada görüp, inceleyip gerekirse konuyu sileriz problem değil ;)

Test edip emin oluncaya kadar konu başlığını dayanamayıp değiştirdim ;D

TechOne Katana Epo Kit+Motor (107 cm)

Model gayet başarılı görünüyor ve fiyatıda oldukça ulaşılabilir. %p
Şahsen bende Mehmet abiyle aynı fikirdeyim. Bu işe yeni başlayacak olsam kesinlikle böyle bir model edinirdim. Wing Dragon'la pilotaj öğrenilebileceğini düşünmüyorum. Uçulur mu elbette uçulur, hem çokta keyiflidir muhtemelen ama eğitim uçağı değil bence. :(p