Tekne için motor seçimi

İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar,
Abimle sürekli balık tutuyoruz ama geçen gün quad toplayıp onunla tutacaktık ama uçuş süresi pek bizi tatmin etmediği için tekne yapmaya karar verdik. Gövde olarak 6 tane 5lt lik su şişelerini dizip (3x2 şeklinde) yapıştıracağız. Merak ettiğim iki nokta var.

A)Motor Seçimi
Daha önce hiç tekne yapmadım o yüzden nasıl bir motor seçmeliyim pek emin değilim ancak şu linkteki motorlardan 2 tane kullansam nasıl olur.

B) Pervane Yeri
Pervaneler suyun altında olmasıyla hava ile itmenin nasıl farkları var ? Pervaneler suyun altına girse acaba balıklar kaçar diye endişeliyim. O yüzden suyun üstünde tutmayı planlıyorum ama yine de sizlerden dinlemek isterim.

Not: Balığı tekne ile tutmayacağız, tekne sadece misinayı bırakacak.

Sizinki daha çok hovercraft olucak gibi eğer pervane suyun dışında duracaksa fırçasız motor kullanmak en mantıklı çözüm olabilir quaddaki motorlardan bir veya iki tanesini kullanabilirisiniz. Ama onlarda baya ses yapıyor.
pet şişeler kullanmak yerine strafor veya köpük ile daha aerodinamik daha güzel bir gövde yapılabilir.
Daha ayrıntılı bilgiyi tekne konusundaki daha tecrübeli üyelere bırakıyorum

Sizinki daha çok hovercraft olucak gibi eğer pervane suyun dışında duracaksa fırçasız motor kullanmak en mantıklı çözüm olabilir quaddaki motorlardan bir veya iki tanesini kullanabilirisiniz. Ama onlarda baya ses yapıyor.
pet şişeler kullanmak yerine strafor veya köpük ile daha aerodinamik daha güzel bir gövde yapılabilir.
Daha ayrıntılı bilgiyi tekne konusundaki daha tecrübeli üyelere bırakıyorum
Aslında fırçasız motor kullanacaktık fakat ilk başta suya batarsa pek üzülmeyeceğimiz bir motor kullanalım dedik o yüzden fırçalı motoru ilk başlangıç için düşündük.
Hovercraft gibi planladık ama kıyıdan ortalama 100m mesafeye açılmayı planlıyoruz bir de Karadenizin suyu insanı sürekli şaşırtıyor o yüzden daha önce basit bir amaç için kullandığım malzeme daha sağlıklı sonuç verir diye düşündüm (pet şişeleri bir araya getirip basit bot yapmıştım ama onu da bot saymak biraz saçmalık gibi bir şey olur??). Ama acaba şişme bot alıp gövde olarak onu kullansam nasıl olur(bu fikirdeki sıkıntı ise taşıma sırasında şişme bot zarar görmeye çok açık. Bir yere azıcık sürtsek püüüğğğ sesleri duymayı da istemiyorum açıkçası ?)