THK-01 Eğitim Model Uçak Kiti

Listesinde göremedim kaplama malzemesini de birlikte verselerdi k
İçeriği şu şekilde :

İçerik :
Lazer kesim 2mm kontra gövde
Lazer kesim Balsa,kontra kanat
Lazer kesim kuyruk dumenleri
4mm çelik ana iniş takimlari
Arka dönüş teker mekanizması
Sünger hafif tekerlekler
Kanat ve batarya kapak vidalari
Montaj kılavuzu
Plastik parça seti
Kaplama malzemesi olsaydı daha iyi olurdu....

Benzer bir model üzerinden örnek veriyorum;
THK nın modeli 130cm kanat açıklığı var, kanat dihedral açısı var. Altta linkini verdiğim model 120 cm düz kanat.

Plan linki :

1 Adet 3x300x1000 kontraplak 17 TL (Lazer kesim parçalar)
( )

4 Adet 2mm Balsa 23TL (Pakette 5adet var) (Lazer kesim parçalar)

5 Adet 4mm balsa 30TL (Kuyruk takımı, kanattaki çıtalar için.)
( )

Kadıköy de reklamcıların büyük bir bölümü lazer kesimin dakika ücreti için 2 TL fiyat veriyorlar, isteyen olursa direk adres veririm.
Kontraplak 10 dk , balsa plakaların tanesi de 3 dk gibi kesim süresi tutar.(Dk hesabı tecrübe ile sabit.),
22 dk lazer kesim, 44 TL (40 ver yeter :D )
En son Tiger2 kestirdim 3 ay önce iki kat malzeme vardı kesim 70 TL tuttu.

Aksesuarlar hariç, lazer artı ahşap 100TL

PARÇALARIN YERLEŞİMİ

You must be registered for see images attach

Şimdi fark ettim, bazı eksiklikler var, onları ekleyeceğim sonra tekrar hesaplarım :D

İki adet daha 2mm balsa plaka eklendi, artı 20TL daha oldu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:

merhaba siteden planı indiremedim bu planı lazer kesim yapan firmalara yaptırsak olurmu ve başka balsa modellere nasıl ulaşırız

Kadıköy de reklamcıların büyük bir bölümü lazer kesimin dakika ücreti için 2 TL fiyat veriyorlar,
Ankara'da kestirmek isteyen olursa Sokulluda Kyra Dizayn Lazer Kesimde dakikası 1 TL ye kesim yapılıyor. Kendisi de model uçaklarla ilgilenen Aykor bey çok kibar ve ilgili. Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ankara'da kestirmek isteyen olursa Sokulluda Kyra Dizayn Lazer Kesimde dakikası 1 TL ye kesim yapılıyor. Kendisi de model uçaklarla ilgilenen Aykor bey çok kibar ve ilgili. Bilginize.
öncelikle çok teşekkür ederim kendisine ulaştım Yakovlev yak 54 acrobatic elinde projesi varmış yapıcak çok sağol

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Şimdi fark ettim, bazı eksiklikler var, onları ekleyeceğim sonra tekrar hesaplarım :D

İki adet daha 2mm balsa plaka eklendi, artı 20TL daha oldu.

cengizhan bey bu yapmış olduğunuz çalışmayı paylaşırmısınız kyra dizayn aykor bey lazer kesim yapıcak dxf veya dwg dosyasında paylaşırmısınız mail adresim tan.ayhan@hotmail.com çok memnun olurum

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• Wing_DXFs.zip
    45.4 KB · Görülme: 35
  • Fuselage_DXFs.zip
    54 KB · Görülme: 28

merhaba siteden planı indiremedim bu planı lazer kesim yapan firmalara yaptırsak olurmu ve başka balsa modellere nasıl ulaşırız
instagramda vecihimodel diye bir sayfa var onlar kesim yapıyorlar plani da duzenliyorlar yada onlarin modellerine bakabilirsin ben kestirdim iyi insanlar

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
çok teşekkür ederim parçalar ayrı ayrı sizin autocad deki çalışmanızı paylaşırmısınız