Thk filamingo planörü motorlu yapmayı deniyorum

Iste bu kadar, kendi sordugun soruya kendi hesaplarinla cevap bulmus oldun, hatta benim yanlis gordugum yeri de duzelttin... 🥇

Yani, en makulu bu olur. Ucagin ideal olmadigi konusunda hem fikiriz. Eldeki imkanlarin farkindayiz...

Simdi kendi tecrubemden yorum yapayim, 9 kanat yuklemesi yuksek olmasina karsin motor yeterli gelirse bu alet ucar. Keyif verir mi ? Orasi soru isareti, bence vermez...Kontrolu de oldukca zor olur...
aslında okulumda imkanlar var malzemede var ancak bunu ben tamamen kendi imkanlarımla yapıyorum ondan dolayı kısıtlı (birde ahşaptan yaptığım ilk uçak ve masraf yapsam bu uçağa çokda değmez) okulda yanmış bir fırçasız motor var 2200 kv onu tekrar sarıp onla deneyebilirim. daha da yapacak pek birşey yok. umarım uçar. uçuşa gittiğim zaman videoyu paylaşacağım. bu haftasonu olabilir. yardımınız için tekrardan teşekkürler.

Aklında olsun patlar motorlu Phoenix kitler MMY Hobby'de baya ucuz. Ben bir ay önce bir tane accipiter kaptım hemen :) Motor içinse Hobbytime'dan 46'lık kaptım ucuza. Ama bir stokçu geçen hafta hepsini kaptı şimdi iki katına sahibinden'de satmakla meşgul. En azından 55'lik motor stokta 5300 liraya. Fiyat makul bence. Aman stokçular görmesin amannn :D