Trex 250 Pro DFC & Hughes MD500E fuselage giydirme...

Nefis ilmus kuyruk, eline saglik Hakan abi,

Abi Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olacak kuyruktan belli paylaşımlarıni iple çekeceğim.

O falçatayla ben muhtemelen en fazla elimi keserdim Hakan abi. :lollol:

Eline sağlık valla heykel traş gibi işlemişsin ağacı. Epey bir heyecan sardı bizi doğrusu. :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
O falçatayla ben muhtemelen en fazla elimi keserdim Hakan abi. :lollol:

Eline sağlık valla heykel traş gibi işlemişsin ağacı. Epey bir heyecan sardı bizi doğrusu. :halay:

Eski ustalarda ne kadar mütevazi , bilemiyorum da , sanırım bu yaptığım kanattan , normal bir uçak modelinin kanat sinirlerini yaparken , herhalde bir 50 tane kadarını yapmışsındır Türker'im.. ;) Amman Sümer abi duymasın...Hişşşşşş :p :lol:

Beğenmene çok sevindim , ama senden daha gerçekçi yorumlar bekliyorum , Hakan abi o kuyruk şu sebepten tutmayabilir ,kuyruk palini büyüt , gaini kıs ya da aç , ünite varsa kasanın da vibrasyonu ile her an herşey olabilir , tahtadan kuyruk olmaz abi , helikopter ile ahşap , iki farklı bünye , tabiatlarına teeers gibi , insanı daha iyisine yapmaya zorlayan eleştiriler bekliyorum... :D :lollol:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
... Beğenmene çok sevindim , ama senden daha gerçekçi yorumlar bekliyorum , Hakan abi o kuyruk şu sebepten tutmayabilir ,kuyruk palini büyüt , gaini kıs ya da aç , ünite varsa kasanın da vibrasyonu ile her an herşey olabilir , tahtadan kuyruk olmaz abi , helikopter ile ahşap , iki farklı bünye , tabiatlarına teeers gibi , insanı daha iyisine yapmaya zorlayan eleştiriler bekliyorum... :D :lollol:
Valla Hakan abi bu dediklerini keşke öngörebilecek kadar bilgim ve tecrübem olsaydı. :laugh: Hep birlikte yaşayıp göreceğiz bence. :) Ama zaten scale heli de amaç daha ziyade bu yoldan keyif almak bana göre. :thumbup:

Biliyorsun scale bir heli yaptık (Agusta), seninde emeğin çoktur. 40 saat yapımına ayırdıysak uçuşuna 4 dakika falan anca ayırmışızdır. :lol: :lol: :lol:

Scale işi ayrı bir dünya. :RCKolik:

Hakan'cım hünerini konuşturmuşsun yine her zamanki gibi. :thumbup:

Hakan Abi ellerine sağlık.
Süper olmuş ama sendeki bu scale hastalığını bana da bulaştıracak gibisin.
Ne zaman bir scale konusu görsem içim pır pır oluyor :laugh:
500 lüğü en son scale yapıp bir 700lük toplayacaz herhalde %p
Maideni sabırsızlıkla bekliyorum abi :saygilar:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hakan'cım hünerini konuşturmuşsun yine her zamanki gibi. :thumbup:

Estağfurullah Tevfik abi , beğenmene sevindim , inşallah uçar da , seni de scale için kandırırım belki...Sağolasın canım abiciğim.. :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hakan Abi ellerine sağlık.
Süper olmuş ama sendeki bu scale hastalığını bana da bulaştıracak gibisin.
Ne zaman bir scale konusu görsem içim pır pır oluyor :laugh:
500 lüğü en son scale yapıp bir 700lük toplayacaz herhalde %p
Maideni sabırsızlıkla bekliyorum abi :saygilar:

Teşekkür ederim İbrahim kardeşim , bu güzellikleri görüp de , içinde heli sevgisi olan kişinin pır pır etmemesi mümkün mü , inan uçmasa bile , karşıma alıp , oyuncağının eskimesine kıyamayan çocuklar gibi öööyle seyrediyorum... :laugh:

Aslında senin 500'lüğe bir scale yakışır , hem 3D yapsan da çevrendekiler bizim helileri pek heliye benzetemiyorlar , hiç olmazsa izleyicilerine görsel olarak bir keyif sunarsın... :D
Maideni ben de sabırsızlıkla bekliyorum...Uçuralım da , artık azcık da scale konuları aktifleşir belki bu sayede... ;) :halay:

2. mesaj güncellenmiştir arkadaşlar........... :saygilar: :RCKolik:

Tadını çıkar dedik, abim çoktan bitirmiş bile :D

Kırımsız uçuşların olsun Hakan abi, üzerine yapılacak modifikasyonları da merakla takip ediyor olacağız.

Ben de bitirdim kuyruk tarafını, epoksi gibi pis işleri de aradan çıkardım.

Hakan abi maşallah, uçuşunu görmek için çok fazla sabretmemize gerek kalmamış model hazır bile. :thumbup:

Giydirmeden önce ve giydirdikten sonra tartma şansın oldu mu ? Ne kadar fazladan ağırlaştık acaba...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
2. mesaj güncellenmiştir arkadaşlar........... :saygilar: :RCKolik:
Vay Hakan'ım ne yaptın, bitirmişsin sen :thumbup: :bravo: Model gerçekten çok şık olmuş :halay:

Tavsiye kısmına gelince :

-- Öncelikle orjinal kuyruk pali ne ise onu tak. Ilk uçuş bence kesinlikle orjinal kuyruk pali ile yapılmalı
-- Ağırlık merkezi kısmına bence bu kadar takılma. FBL üniteler bu kısmı rahat rahat hallediyor. Ama olmadı test amaçlı öne küçük bir ağırlık koyarak deneme yaparsın ilerleyen zamanlarda.
-- Muhtemelen Curve değerleri ile oynaman gerekecek. Yani devri arttıp, açıları biraz daha kısman ya da belli bölgelerde bunu yapman gerekebilir, aklında bulunsun ;)
-- Ilk uçuşu tam pil süresi olarak değil de arada inerek yap kardeşim. Böylece ESC ısınma durumunu falan kontrol etmiş olursun.
-- Valla ışıklandırma harici benim de aklıma fazla bir şey gelmiyor. Ama ışıklandırma bile modelin havasını oldukça değiştiriyor

Maiden videosunu mutlaka bekliyoruz, yoksa foruma almayız ona göre :lollol: :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Tadını çıkar dedik, abim çoktan bitirmiş bile :D

Kırımsız uçuşların olsun Hakan abi, üzerine yapılacak modifikasyonları da merakla takip ediyor olacağız.

Ben de bitirdim kuyruk tarafını, epoksi gibi pis işleri de aradan çıkardım.

Napayım Rasim , baktım sen kuyruğu masaya yatırdın , dedim Rasim bugün bunu komple toparlar , ben de bitivereyim dedim..... :D
Para olsa modifikasyonları da çabucak yapacağım , 5 palli rotor var mesela , 135 dolarcık... :eek: , ama gel gör ki , yılbaşı piyango çekilişini bekliyorum... :laugh: :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Hakan abi maşallah, uçuşunu görmek için çok fazla sabretmemize gerek kalmamış model hazır bile. :thumbup:

Giydirmeden önce ve giydirdikten sonra tartma şansın oldu mu ? Ne kadar fazladan ağırlaştık acaba...

Malesef Türkerim :( , evde aslında bulunması gereken önemli aletlerden birisi hassas terazi , hele hele böyle işlerle uğraşıyorsan , ama bende olmadığı için tartamadım.Çıplak hali yaklaşık 300-330 gr geliyormuş , batarya ile birlikte... (netten şmdi baktım :D ) Bitmiş halini de , bir ara bakkala götürüp tarttırıp buraya eklerim.. :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay Hakan'ım ne yaptın, bitirmişsin sen :thumbup: :bravo: Model gerçekten çok şık olmuş :halay:

Tavsiye kısmına gelince :

-- Öncelikle orjinal kuyruk pali ne ise onu tak. Ilk uçuş bence kesinlikle orjinal kuyruk pali ile yapılmalı
-- Ağırlık merkezi kısmına bence bu kadar takılma. FBL üniteler bu kısmı rahat rahat hallediyor. Ama olmadı test amaçlı öne küçük bir ağırlık koyarak deneme yaparsın ilerleyen zamanlarda.
-- Muhtemelen Curve değerleri ile oynaman gerekecek. Yani devri arttıp, açıları biraz daha kısman ya da belli bölgelerde bunu yapman gerekebilir, aklında bulunsun ;)
-- Ilk uçuşu tam pil süresi olarak değil de arada inerek yap kardeşim. Böylece ESC ısınma durumunu falan kontrol etmiş olursun.
-- Valla ışıklandırma harici benim de aklıma fazla bir şey gelmiyor. Ama ışıklandırma bile modelin havasını oldukça değiştiriyor

Maiden videosunu mutlaka bekliyoruz, yoksa foruma almayız ona göre :lollol: :lol:

Teşekkür ederim Mehmedim , bu altın değerindeki tavsiyeleri değerlendireceğim , eski 37'lik pallerini yine takayım o zaman , ama 3 mm'lik pal farkı nasıl bir değişiklik yapar ki acaba...Ağırlık merkezi zaten o kadar abartılı kaymış değil , bir de ağırlık eklemek istemiyorum aslında , şu an açılar 10 derece , belki 9'a düşürüp , dediğin gibi kafa devrini hızlandırmak gerekebilir , bu noktada sizin tecrübelerinize başvuracağım zaten....En geç bu hafta sonuna maideni yapmış olurum inşallah.... :saygilar:

Modifikasyonlara gelince , 5 palli rotor olabilir (benim için şu anda fantezi ) simüle edilmiş search light olabilir , gerçeğe uygun tonlarda navigasyon ışıklandırma olabilir.İçine yapılabilecek hiç birşey yok , çünkü yer yok .. :D

Maiden bekliyoruz. :saygilar:

Elinize sağlık Hakan abi, model şahane olmuş, kırımsız uçuşlar. :saygilar:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi