Trex 450 Dominatör Klonları : GT450L ve ALZRC - Devil 465

Yau hiç yoktan yere iddiaya bindi konu, o değil konu mundar olacak :D google'da bulabildiğim en eski x3 görseli 28.4.2013 tarihine ait, ki bu da bir fuar vs organizasyondan, demek ki birkaç gün öncesine ait bir resim. 450L için ise 15.7.2013 tarihli bir resim buldum, fuar falan yok, Align fabrikasındaki o meşhur odada çekilmiş bir resim.

Ama hepsini geçtim de, Align hakkaten bazı tasarım detaylarını bir yerlerden güpletiyor. Mesela 700E FL modeli çıktığında -bendeki model, V1 de derler- insanlar sürekli sıyıran ana dişliden şikayet edince Align daha sert bir ana dişli çıkarmış piyasaya, ama çözüm olmamış. HF'deki birkaç kişi kendi imkanlarıyla 3. bearing blok yerleştirmişler helikoptere. Hemen sonra çıkan V2 modelinde 3. bearing için delik yerleri hazır olarak çıkmış frame. Belki yanlıştır ama ben bu şekilde biliyorum konuyu. Speed fuselage'in neye benzediği zaten ortada. Yine diyorum, Align'a kalite açısından bişey demiyorum ama işin içine girmeden önceki Align'a bakışımla, şimdiki bakışım çok farklı. Ayrıca ben severim Align. :D

Emre Kaman' Alıntı:
Yine diyorum, Align'a kalite açısından bişey demiyorum ama işin içine girmeden önceki Align'a bakışımla, şimdiki bakışım çok farklı. Ayrıca ben severim Align. :D

Ben de severim Align, ondan dolayı Gaui ye geçtim ;D ;D ;D

Konunun mundarlığı kalmamış ki, fiyatlar ortada... Bir ara ben de niyetlendim ALZRC Devil 450 Fast modeline ama herşeyi üst üste koyup topladım align parası tuttu, vazgeçtim.

210 dolar kit fiyatı nedir ki??? Gaui x3 ün 210 dolar olduğu yerde??? Klonsan koy adam gibi maksimum 150 dolar, alıp deneyelim...

Diğer noname kit ise ancak Mesut abi gibi clonemaster ların elinde bir şeye benzer, bizim elimizde yazık olur emeğimize de zamanımıza da paramıza da... Sonuçta 100 dolar da güzel para, çöpe atılmaz :D