Trex 450 hakkında

alk54

Yeni Uye
Ufak bir sorum olucak piyasa hakkında

buna 1.500 verilir mi uygun mudur evet derseniz hemen alıcağım.

Adamlar uçuş eğitimide vericeğini soyluyorlar nedir ne değildir her ne kadar bilmesemde eğitim sonuçta.

birde bu 4ü arasında tercihim hangisi olmalıdır?

1-)

2-)

3-)

4-)

yabancı bir sitede bunları buldum

5-)

6-)

7-)

:coolxf:

sizce kaç numaranın siparişini vereyim.

Trex 450 hakkında

Sami fiyatı için değip değmeyeceğiyle alakalı birşey söyleyemem. Sonuçta sende internet kullanıyorsun ve yurtdışı fiyatlarına bakmışsındır mutlaka.

Modeli soracak olursan gayet güzel bir model ama etrafından tecrübeli modelci arkadaşları olmayan ve hiç 6 kanal heli tecrübe etmemiş bir modelci için fazla bence. Bu işin birde kırım tarafını düşündüğün zaman pek ekonomik ve pratik olmayacaktır. Ekonomi tarafı benim için sorun değil diyebilirsin elbette, ona birşey diyemem.

Şuanki tecrübemle söylüyorum ki ben olsam bu modele geçmeden önce acele etmez, önce simulatörde kendimi geliştirir, bu arada bir V922 alır kendimi denerdim. Baktım herşey yolunda, keyif alıyorum, hazırım ve devam etmek istiyorum o zaman bu modeli alırdım.

Ama muhtemelen sende hepimizin yaptığı gibi içinden geleni yapacaksındır. :laugh:

Trex 450 hakkında

Türker abi sen bana v922 linki at hemen alıcağım o halde.

Trex 450 hakkında

Sami ben alım satım işlerine karışmıyorum. :)

Forumda yurt dışından alabileceğin yerlerle ilgili bilgiler var, onun haricinde daha çabuk olsun diyorsan Türkiye'de de bulabilirsin muhtemelen. ;)

Trex 450 hakkında

Türker Akgün' Alıntı:
Sami ben alım satım işlerine karışmıyorum. :)

Forumda yurt dışından alabileceğin yerlerle ilgili bilgiler var, onun haricinde daha çabuk olsun diyorsan Türkiye'de de bulabilirsin muhtemelen. ;)

yapma be hocam :) tahmini piyasası ne peki yani kac tl xxx-yyy formatında yazabilir misin?

Trex 450 hakkında

sami yılmaz' Alıntı:
yapma be hocam :) tahmini piyasası ne peki yani kac tl xxx-yyy formatında yazabilir misin?
Sami, genc kardesim benim, her seyi hazir beklemesek ;) Mesela ust ,menu de ARA butonu var, o sana her konu da yardima her daim hazir :)

Bu da yurtdisi temin ve urun inceleme sonusu. Ayrica SATIS bolumune de bakabilirsin.

Yurtdisi en ucuz $ 95 dolar. Yurticinde ise 200 tl civari.

Imkanina var ise yurtdisindan al. Zira bu hobide ekonomik olsun diyorsan yurtdisi sart. Asagida bolumde de detaylar var

Trex 450 hakkında

sami kardeş bende ilk trex 450 pro aldım 2. el gecen sene tüm heli ve kumanda ayarlarını Mesut Akın yapıvermişti çok heveslıydım hevesi kırılmasın diye :)

toplamda en fazla on kere yerden kalkmıstır oda en fazla 1 metre :(

tahmini 3 kere kalkarken yan yatıp ana palı kırdı :laugh: pal 5 dolar civarı yani sıkıntı yok :thumbup:

4. yatısta ana milide (main saft) egdi ;D ve tabiki feathering saftı :(

onlarda ucuz zaten 450 lik tavsiyesinde en büyük etken herkeste oldugundan her türlü teknik destegin anında bulunabilmesi ve yedek parçalarının çok ucuz olması

ama en ufak hata direk kırım demek hele bide benim gibi sim özürlüysen ;)

ana milin civatasının kafası yalama oldugundan alyanla sökemedim açıkçasıda ugrasmak istemedim sonucta saatlerce ugrasıp tamir edecegim ve ilk kalkısta büyük ihtimalle

yatıracam al sana baştan tekrar tamir ayar işleri

ben vakit fakiri ve üsengec bir adamım hiç sıkıntıya gelemem :lol:

en büyük sorun kırım en iyi çözüm kırlmayan mikro heli :)p mikronun en kralıda eflite blade dediler

gittim bi tane nano cpx aldım yurtdışı 149 dolar artı kargo ve % 20 gümrük kısaca bana 460 liraya maloldu yurt içinde de rtf 550 lira şimdi salonda her akşam sigara molasında iki

pil ucmaya çalısıp yaklasık 10 kere cıkan iniş takımını yerine takıyor sıkılınca kutuya kaldırıyorum acaip keyifli oluyor kırm korkusu olmayınca ;D ;D

ama genelde arkadaslar v 922 tavsiye ediyorlar çünki 200 liranın altında sonucta uçmayı bilmeyen inverte kalkmaz hover ögrense yeter akrobasiye gerek yok :) %p

istersen trex 450 proyu bi ton yedekle 600 e veririm yalama vidayıda dremelle cıkarırsın iki yedek mil olması lazım 5 veya 6 tanede ana pal olması lazım

zaten kırılan pal ve egilen mil harıcı pek yedek lazım olmuyor ha bide iniş takımı ondanda galıba 3 tane vardı :laugh:

ama sana tavsiyem ucuza v 922 al en iyisi olsun dersen mcpx veya nano cpx %p