TREX 450L ile Futafa 8fg Ayarı hakkında birkaç Soru

tufanacay

Uye
Herkese merhaba.Adım tufan Acay

formdaki bütün ayaralar bölümünü okudum ,videolara baktım.bazı yerleri anlayamadım.450L kurulumunu yaptım. kumandan futaba 8fg.kumandada yeni bir model sectim ve sonra ayarları formatladım.

sorularım:

1) kumandamda sol stik ortada ,sağ stic ordada servo kolarını 90 derece ayarlarken kumandamda ipleup :0 dami yoksa 1 demi olucak.(izlediğim videolarda 1 olması gerek deniyor.

2) eyer iple 1 de servo 90 derece ayarını yaparsam 450L manuelde yazan ayarlar kısmında genel ayarlardaki acıları idle 1 yapıcam ve 3gx ayarlarını.idle 2 de manuelde yazan sport acı değerlerinmi giricenm.(İple o hiç bir sekilde uçmayacakmığım .

sorularım belki biraz size anlamsız gelebilir ama çok yeniğim kusura bakmağın :)

Lütfen Yardım

Tufan bey, çok kafanızı karıştırmayın. Kumandanızda normal ve idle modların ayarlarında siz değiştirene kadar gyro gain değeri hariç hiç bir ayarda fark yoktur, sıfırdan model seçtiyseniz mekanik ayarlamaları normal modda gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Idle-up'ları bütün ayarlar bittikten sonra, en son kısımda ayarlayacaksınız.

Yeni model açılır , helicopter ve h1 seçilir.
Tüm ayarlar normal modda yapılır. Throttle curve 0-100 , pitch curve 0-100 olacak şekilde iken ayarlar yapılır.
Tüm ayarlar bittikten sonra throttle curve , pitch curve istenen değerlere göre ayarlanabilir.

Idle 1 - 2 - 3 throttle ve pitch curvlerin farklı değerlerini barındıran programlardır. Uçuş esnasında kafaturu ve pal açılarını değiştirmek için kullanılır. Kalkışlar ve inişler normal modda yapılır.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için