TREX 450 MODEL KIRIM :(

İlgi Alanı
Heli
Bugün 10.uçuşumda birden rüzgardan dolayı olsa gerek paniğe kapıldım gaz stick çok aşşağıya indirdim ve helikopter pal ve ayakların takılma yeri kırıldı :) Parçaları teknomodel den temin edebilceğimi öğrendim ama hangi parça olduğunu bilmiyorum.Düşüş kötü oldu yakında videosunu atarım aşağıya fotoğrafları attım yardımcı olursanız sevinirim..Fotoğraflar biraz net değil ama isterseniz daha net çekip atabilirim.

NOT: BAŞKA GÜVENDİĞİNZ SİTE VARSA ORDANDA TEMİN EDEBİLİRİM PARÇA KONUSUNDA

You must be registered for see images attach

Ekli dosyalar

• c1fc7cb6-b5d0-426f-abda-11d7eafdeb09.jpg
    c1fc7cb6-b5d0-426f-abda-11d7eafdeb09.jpg
    184.1 KB · Görülme: 21
  • 033b18cd-9ef8-4a67-893e-0048a47eb2a7.jpg
    033b18cd-9ef8-4a67-893e-0048a47eb2a7.jpg
    189.6 KB · Görülme: 19
  • cf4e8be2-4637-47f6-9150-cd115e476035.jpg
    cf4e8be2-4637-47f6-9150-cd115e476035.jpg
    179.7 KB · Görülme: 18
  • Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Öncelikle geçiş olsun diyelim. Sen de erken bir zamanda bu hobinin diğer yüzü olan Kırımı tadmış oldun.

Yapacak bir şey yok, özellikle ilk zamanlar uçmak kadar tamir için de epey bir nakit ve vakit ayırmak gerekiyor.

Resimlerden bakarak bir şey söylemek zor, hele ki doğru parça seçimi. Bu nedenle sen şimdi aldığın modelin MANUAL bulup, internetten indirip, tek tek hasarlı parçaların parça numaralarını yazıp, bunları temin etmeye çalışıyorsun. Burada marka ve model çok önemli. Mesela Align 450 pro malzemeleri Align 450 sport modeline uymaz mesela.

Acele etmeden güzelce incele, oku ve araştır. Aksi takdirde yanlış parça için boş yere dünya para harcarsın. kolay gelsin.

Son düzenleme:
Sağol Tamer abi,bayadır da sim çalıştım bi hower yapalım dedik olmadı :).Mehmet abi mandalina derken anlayamadım internetten ne indireceğim.

MODELİM 450 PLUS

Bugün 10.uçuşumda birden rüzgardan dolayı olsa gerek paniğe kapıldım gaz stick çok aşşağıya indirdim ve helikopter pal ve ayakların takılma yeri kırıldı :) Parçaları teknomodel den temin edebilceğimi öğrendim ama hangi parça olduğunu bilmiyorum.Düşüş kötü oldu yakında videosunu atarım aşağıya fotoğrafları attım yardımcı olursanız sevinirim..Fotoğraflar biraz net değil ama isterseniz daha net çekip atabilirim.

NOT: BAŞKA GÜVENDİĞİNZ SİTE VARSA ORDANDA TEMİN EDEBİLİRİM PARÇA KONUSUNDA

You must be registered for see images attach

Tunahan, 10 uçuş sonrası bu olduysa, gayet başarılısın demektir. Devam...

parça numaralarına bakarsın.
ana şaft, fetring şaft, kuyruk şaftı kontrol ...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Levent Abi makaramı yaptın tebrik mi ettin anlayamadım :D.Okadar üzgünüm ki ama olsun yılmicam yolda devam

Niye makara olsun sevgili kardeşim, demek ki çalıştığın sim işe yaramış, ki 10 uçuş denemesi sonrası arıza çıkmış, zira normalde ilk uçuşta kırım beklenir.;)
Tabi ki devam etmelisin. Hepimiz kıra kıra öğrendik.:evil: ayrıca kırmazsan, toplamayı nasıl öğreneceksin. Modelcilik böyle bir şey.:coolxf:

Tunahan geçmiş olsun,uçuş olduğu sürece kırım olacaktır bu kaçınılmaz.nedirki bazan bir ay bazan bir yıl,benim ilk uçuşum kırım la sonuçlanmıştı .vazgeçme daha bi dikkkat ederek uç çok da zorlanma kendini bazan mola .bu arada elimde sıfır align pal ve iniş ayağı var ilgini çekerse bunu derken fırsatçı gibi düşünme beni geçmiş olsun.

Tunahan kardeşim, zaman zaman ne yazık ki hepimiz kırım yaşıyoruz fakat burada önemli olan nokta hatalarımızdan ders çıkarmaktır.Aslında insan bu şekilde geliştiriyor kendini modelcilikte.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Anladım Levent ve Tamer abi doğru diyorsunuz kırım olmadan toplamayı tamir etmeyide öğrenemem sadece parçaları nerden temin edebilirim birde kırılan parçaların ne olduklarını bilmediğim için konuyu açtım :)

İshak Abi iniş ayakları mevcut palde var teşekkürler sadece pal açısını iyi yapmam gerek :)

• Beğen
Tepkiler: ishak parmak