Trex 450 Plus DFC vs ALZRC 420 Fast Süper Combo

Serkan Demirkesen

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Asagida açıklayacağım konu hakkında değerli görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Yeni model ve kumanda icin yaklaşık 5000 TL bütçe ayırmıştım. Planım malum yurtdışı sitelerden alzrc 420 fast süper combo almaktı. (Yaklaşık 3000 TL ) ilave olarak da radiomaster tx 16s kumanda almayı planlıyordum. ( yaklaşık 1500 TL). Bugün öğrendim ki neredeyse iki farklı vergi olmak üzere toplamda yaklaşık % 45 gibi vergi eklenecek ve bütçemin dışına çıkacağım.

Alternatif olarak, sadece deneme uçuşu yapılmış, özel taşıma çantası, orjinal bataryası, tüm orjinal elektroniği üzerinde olan ve futaba t6 kumandası ile birlikte algın Trex 450 plus DFC modeli karşıma çıktı. Bana toplam maliyeti 3200 TL

Gelelim soruya, siz olsanız ne yapardınız?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model temiz görünüyor , ama fotolara bakıp karar vermek yanlış olur. Diyelim ki sağlam , ve güvenilir , tabii ki de alınır. 6 kanal kumanda ve temiz de olsa artık eski model diyebileceğimiz güzel bir combo, risk yok....
Diğer yanda kanal sayısı fazlaca ve biraz daha güncel bir model , bütçe uygunsa , combo yerine kumanda ayrı model ayrı alınıp , risk bölünebilir.
Gümrük işi tamamen kumar , model için kayıt vs prosedür , kumanda için ötv, kdv, trt bandrol,damga ve gümrük vergileri gibi uygulamalara maruz kalma durumu.
Karar size ait , ben doğrusu model modeldir deyip , riski göze almadan , satan arkadaştan da biraz daha güvence alıp , yırtiçini tercih ederdim , fiyat konusunda ise kesinlikle yorum yapamam.
Ancak dışardan alırım, beklemeyi de , tüm riskleri de göze alırım diyene de kesinlikle birşey diyemem, o da yanlış bir tercih sayılmaz :saygilar:

Model temiz görünüyor , ama fotolara bakıp karar vermek yanlış olur. Diyelim ki sağlam , ve güvenilir , tabii ki de alınır. 6 kanal kumanda ve temiz de olsa artık eski model diyebileceğimiz güzel bir combo, risk yok....
Diğer yanda kanal sayısı fazlaca ve biraz daha güncel bir model , bütçe uygunsa , combo yerine kumanda ayrı model ayrı alınıp , risk bölünebilir.
Gümrük işi tamamen kumar , model için kayıt vs prosedür , kumanda için ötv, kdv, trt bandrol,damga ve gümrük vergileri gibi uygulamalara maruz kalma durumu.
Karar size ait , ben doğrusu model modeldir deyip , riski göze almadan , satan arkadaştan da biraz daha güvence alıp , yırtiçini tercih ederdim , fiyat konusunda ise kesinlikle yorum yapamam.
Ancak dışardan alırım, beklemeyi de , tüm riskleri de göze alırım diyene de kesinlikle birşey diyemem, o da yanlış bir tercih sayılmaz :saygilar:
Çok teşekkür ederim. Ben de benzer düşüncelerdeyim ??

450 plus kesinlikle tavsiye etmem. Çoğu yeri plastik bir iki kere sökmede hemen yalama oluyor. Üzerindeki 3gx mrs ünitedende hiç memun değilim. Kuyruk servolarında genel bir arıza olduğunu forumdaki birisi söylemişti ama dikkate almamıştım. 2 kere kuyruk servosunun takılması sebebiyle kırım geçirdim. Swashplatenin bir kısmı metal bir kısmı plastik zamanla orasıda yalama yapıyor. Pil hiç iyi değil şuanda çin malı pil kullanıyorum o bile daha kaliteli. O fiyata çok daha güzel bir model alabilirsiniz sakın acele etmeyin.

450 model ve ıvır zıvırlar için 3200 biraz fazla değil mi :)
[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim. İste aslında bu sorunun cevabını arıyorum. Daha doğrusu bu parayı çöpe mi atıyorum eski ve kullanışsız birsey alarak. Diğer taraftan 5000 TL yi gecen bütçe söz konusu. O da fazla fazla değil mi? Çok karasız kaldım ???

450 plus kuyruk servosu sıkıntılı havada kitlenebiliyor,align pillerde belli bir noktadan sonra kendini bırakıyor iyi piller değil maalesef.3gx mrs de ona keza.Kuyruk boom her inişte içeri girerek kayışın gevşemesine neden oluyor.Ben onu boom a vida atarak çözdüm.Fiyat oldukça yüksek.

-----------------450 model ve ıvır zıvırlar için 3200 biraz fazla değil mi :)-------------

Çok teşekkür ederim. İste aslında bu sorunun cevabını arıyorum. Daha doğrusu bu parayı çöpe mi atıyorum eski ve kullanışsız birsey alarak. Diğer taraftan 5000 TL yi gecen bütçe söz konusu. O da fazla fazla değil mi? Çok karasız kaldım ???
Fiyat konusunda yorum yaptığım için silmek istedim postu. Seçenekler arasında o fiyatla o model ve parçaları olmamalı bence. Hatta yine sildiğim postta yazdığım gibi devil 420de seçenekler içerisinde olmamalı. (Kırım masrafı ve fiyat)
Ben olsam kumandayı kesinlikle istediğim ve sevdiğim bir markadan alırdım. Senelerce kullanacağım bir kumanda yani. Model olarak ucuz fakat uçar halde bir 450 alırdım. Yada 550lik bir model düşünülebilir. Tabi yine kırım masrafı ve fiyat ortaya çıkıyor. Ama güzel bir ünite ve disiplinle en az zararla acemilik atlatılabilir.

Ben de dikkat ettiyseniz fiyat konusuna hiç yorum yapmadım.Bu iş göreceli.
Daha değerli yorumlar , bu modeli kullanıp artı ve eksilerini yazan arkadaşların yorumları.Dolar uçtuğu için ve sahibindenin kabartma tozlu fiyatlarını gördükçe , bu karma karışık ortamda,fiyat konusunun baş ağrıtması normal.Biraz daha pazarlık edilebilir.Ancak , artık eskisi gibi mütevazi ve minik sıfırlı rakamlar da hayal bana göre.Ali expreste bile fiyatlar tuzlanmışken , temiz ve kondüsyonlu bir model için , alçakgönüllü satıcılar aramak da fazla iyimserlik olur.
Al bir tarot 450 , bir tane radiolink kumanda , bir tane de KBar , kıra kıra uç , daha ne diyeyim :D

O kumandanın menüleri de oldukça sabit ve kullanımı pratik değil. Yerinde olsam bu kumandanıyla kesinlikle almazdım.

Model ve üzerindeki ünite hakkında zaten arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar :saygilar:
Teşekkürler Mehmet abicim, bu konudaki kararımı verdim zaten. İki alternatiften de vazgeçtim. Biraz daha inceleyeceğim. Gorus bildiren herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu forum benim iyi şansım ??