Trex 450 plus servo ayar

tamam kardeşim saol araştırmaya devam ediyim o zaman videolar da farklı kumanda olduğu için tam anlaşılmıyor

BAŞLAYALIM..

1- Swash Type H1 olacak.

2-Throttle Kanalı Ters çalışıyor. 3. Kanalı REVERSE ise NORMAL yap, yada TAM TERSİ.

3-THROTLE CURVE değerlerini ayarlayalım.
NORMAL : 0 - 30 - 60 - 85 - 100
İDLE 1 : 85 - 85 - 85 - 85 -85
İDLE 2 : 100 - 100 - 100 - 100 -100
HOLD : 0 - 0 - 0 - 0 - 0

**** Throtle Kalibrasyonu için kumandanın gaz kolunu tam açık yani en üste alıyorsun.

Modelin pilini bağlıyorsun, Motordan bazı tonlar duyuyorsun bu tonlar duruyor

ve sonra ardından ilk duyduğun tondan sonra gaz kolunu en alta alıyorsun,

tekrar bir ton geliyor ve modelin pilini söküyorsun, kalibrasyon bitiyor.

4-PİTCH CURVE değerlerini ayarlayalım.
NORMAL : 0 - 25 - 50 - 75 - 100
İDLE 1 : 0 - 25 - 50 - 75 -100
İDLE 2 : 0 - 25 - 50 - 75 -100
HOLD : 0 - 25 - 50 - 75 -100

** Servo Ayarları:

MANUAL in (buradan indirebilirsin) :
27. ci sayfasından başlayıp,32.ci sayfanın sonuna kadar olan yönergeleri uygulaman gerekiyor.
Servoların yön ve 90 derece, swash'ı paralellik ve pallerin de açılarını ayarlamadan uçma sakın, ki ayarlı değiller.

bunları bir yap sonra tekrar bakarız.

Son düzenleme:
BAŞLAYALIM..

1- Swash Type H1 olacak.

2-Throttle Kanalı Ters çalışıyor. 3. Kanalı REVERSE ise NORMAL yap, yada TAM TERSİ.

3-THROTLE CURVE değerlerini ayarlayalım.
NORMAL : 0 - 30 - 60 - 85 - 100
İDLE 1 : 85 - 85 - 85 - 85 -85
İDLE 2 : 100 - 100 - 100 - 100 -100
HOLD : 0 - 0 - 0 - 0 - 0

**** Throtle Kalibrasyonu için kumandanın gaz kolunu tam açık yani en üste alıyorsun.

Modelin pilini bağlıyorsun, Motordan bazı tonlar duyuyorsun bu tonlar duruyor

ve sonra ardından ilk duyduğun tondan sonra gaz kolunu en alta alıyorsun,

modelin pilini söküyorsun, kalibrasyon bitiyor.

4-PİTCH CURVE değerlerini ayarlayalım.
NORMAL : 0 - 25 - 50 - 75 - 100
İDLE 1 : 0 - 25 - 50 - 75 -100
İDLE 2 : 0 - 25 - 50 - 75 -100
HOLD : 0 - 25 - 50 - 75 -100

** Servo Ayarları:

MANUAL in (buradan indirebilirsin) :
27. ci sayfasından başlayıp,32.ci sayfanın sonuna kadar olan yönergeleri uygulaman gerekiyor.
Servoların yön ve 90 derece, swash'ı paralellik ve pallerin de açılarını ayarlamadan uçma sakın, ki ayarlı değiller.

bunları bir yap sonra tekrar bakarız.
hoş geldin levent abi sabahtan beri seni bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Levent abi kesin biliyordur dedim öylede cıktı çok saol abi

Nesimcim estağfurullah, forumdaki helikopter modelciliği ile uğraşan çok kıymetli ve o ölçüde de bilgili ve tecrübeli bir çok dost var,
ben olmasam da birileri mutlaka yardım eder ve zaten gerek Mehmet Abin, gerekte arkadaşlar yol göstermiş.
Burada önemli olan şu, önceliğimiz GÜVENLİK. Bu doğrultuda ACELE etmek kesinlikle yok, yavaş ama öğrenerek gidiyoruz her şeyi.
Bu akşamlık yazdıklarımla uğraş, anlamadığın yerlerde de sor lütfen.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Esc kalibrasyon moduna girmiş.Herşeyi en başından yapman lazım.Kumandanın ilgili kanalını resetle.servoların konnektötlerini sök. önce esc yi programla.O motor inşallah aniden gaz almaz.Güvenlik konularından okumaya başlasan en iyi başlangıç olabilir.
Helinin manuelini indirip adım adım tüm mekanik ayarların doğruluğunu teyit ettin mi.
Mekanik ayar, esc kalibrasyon, daha sonra ünite ayarı, servolara ünite ayarının sonlarına doğru enerji vereceksin.Sonra ideal ayarlar, en son sahada test.Sana temiz 1 ay veriyorum , bu dediklerimi yapar ve düzenli sim çalışırsan , bir ay sonra hover yapabilirsin.:):RCKolik:

Esc kalibrasyon moduna girmiş.Herşeyi en başından yapman lazım.Kumandanın ilgili kanalını resetle.servoların konnektötlerini sök. önce esc yi programla.O motor inşallah aniden gaz almaz.Güvenlik konularından okumaya başlasan en iyi başlangıç olabilir.
Helinin manuelini indirip adım adım tüm mekanik ayarların doğruluğunu teyit ettin mi.
Mekanik ayar, esc kalibrasyon, daha sonra ünite ayarı, servolara ünite ayarının sonlarına doğru enerji vereceksin.Sonra ideal ayarlar, en son sahada test.Sana temiz 1 ay veriyorum , bu dediklerimi yapar ve düzenli sim çalışırsan , bir ay sonra hover yapabilirsin.:):RCKolik:
Sim çalışıyorum şuanda ama sahaya inemiyorum bir türlü modeli düzelte bilirsem inerim inşallah