Trex 450 v2 Geldi

sedriq

Uye
Forumda uzun araştırmalar ve bilgi sahibi insanların yardımıyla ürünü satın aldım şuan için 10 pil bitirdim pilin birtanesi şişik olması alan turu için el altında duruyor kumanda seçimi için dx7s tercih ettim şuan için çok memnunum hover ve alan turu videolarını paylaşıp yorumlarınızı bekliyorum bu arada vakit buldukça sim çalışıyorum v922 den sonra 550 esp düşünüyordum ama şimdilik bu beni idare eder sanırım ;) herkese kırımsız uçuşlar diliyorum...;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Trex 450 v2 Geldi

Memnun olmanız ve keyif almanız çok güzel. Az da olsa katkımız olduysa ne mutlu bize. :thumbup:

Uçuş videolarını bekliyoruz. ;)

Trex 450 v2 Geldi

sedriq' Alıntı:
Forumda uzun araştırmalar ve bilgi sahibi insanların yardımıyla ürünü satın aldım şuan için 10 pil bitirdim ......... ama şimdilik bu beni idare eder sanırım ;) herkese kırımsız uçuşlar diliyorum...;)
Esas olan keyif almanız ki, siz de bunu başarmışsınız :thumbup: Gerisi detay ;) İlerleyen günlerde daha rahat uçuşlar yapacağınız için aldığınız keyif 2 kat artacak :D

Uçuş videolarınızı merakla bekliyoruz :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Trex 450 v2 Geldi

Tebrikler Serkan Bey gayet başarılı uçurmuşsunuz :bravo: darısı benim başıma

Trex 450 v2 Geldi

Tebrikler. Gayet güzel uçuş olmuş. Videonun başlığı "hover test" ama pek de öyle olmamış.

Merak ettim de neden uçmak için kapalı mekan seçtiniz?

Trex 450 v2 Geldi

Cahit bey kapalı mekan seçmemdeki sebep gündüz çalışıyorum fırsatım olmuyor akşamda spor salonunun spot ışıkları ve mekanın uçmaya birazda olsun elverişli olduğunu düşündüm ondan hover test yazdım çünkü pal açılarını iphonedeki uygulamadan yaptım çok başarılı olduğumu düşünmüyorum dijital pal açı ölçer alıp kumandadan ince ayar yapmam gerekiyor ama şuan için okadar bilgi sahibi değilim

Trex 450 v2 Geldi

Serkan Bey tebrikler. :bravo:

Kapalı bir alanda 450 sınıfı bir heliyi uçurabilmek ciddi anlamda bir kontrol ve pilotaj gerektirir. Buna sahip olduğunuzu görüyorum. %p
Normal şartlarda hiçbir yeni başlayan arkadaşıma 450 sınıfı bir heliyi kapalı alanda uçurmasını tavsiye etmem.

Heli gayet iyi görünüyor, ana pervanede ani devirlenmeler farkettim, bunu siz bilerek (deneme amaçlı olabilir) mi yapıyorsunuz yoksa " Throttle Curve "ünüzün fazla dik olmasından mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Ani devirlenmeye rağmen kuyruk gayet başarılı tutuyor görebildiğim kadarıyla.

Kırımsız uçuşlar dilerim, paylaşım için teşekkürler. :saygilar:

Trex 450 v2 Geldi

Bence de gayet başarılı bir uçuş olmuş :thumbup: Nose-In uçuş falan gayet güzel oturmuş, tebrikler Serkan Bey :bravo:Bu arada bu kacıncı uçuşunuz, yani ne zamandır 450 ile uçuyorsunuz ?

Türker kardeşimin tespitine ben de katılıyorım. Şu an kumandaya girdiğiniz Throttle eğrisi değerleri nedir acaba ?

Ayrıca açı ayarı konusunda yeterince bilgi sahibi değilim demişsiniz. Mardin'den Cahit arkadaş size yardımcı olabilir ama aşağıdaki konularda açı ayarlarını çok detaylı açıklamıştık. Anlaşılmayan noktaları sorabilirsiniz.

(Madde 4.7- ACI Ayarları )

Bu arada kapalı salon imkanı da oldukça güzel olmuş sizin için. Yeni mi yapılıyor yoksa tadilat halinde mi tam anlayamadım ama :rolleyes:

NOT: Sadece küçük bir hatırlatma, çekim yapan arkadaşlar sanki sahanın ortasına kadar gelmiş gibi geldi bana.
Ne olur ne olmaz. Bence kameraman her zaman uçanın 1 adım arkasında olmalı diye düşünüyorum.

Trex 450 v2 Geldi

Bu benim 10 pil tükettikten sonraki amatör uçuşum spor salonu tadilatta evet bizde fırsattan istifade ediyoruz kamera ile çeken arkadaş benim 10 adım arkamda çekiyor ben v922 den kendimi geliştirebildiğim kadarıyla kullanıyorum 450 yi artık 3d uçuşlar için ayrı bir ayar gerekiyor ama ben şuan o safhada değilim uzun bir ara alan turuna devam edicem ki gerçekten şuan için 3 pil aldım 4 cü pili almamak için kendimi zor tutuyorum servoyu pil bitiminde dinlendirerek kullanıyorum ama birtane pilim vasat bir durumda ama yinede 5 dk havada tutmak için bana yetiyor Türker bey bu arada ani gaz vermem test amaçlıydı kumandadan girmiş olduğum ayarları burdan paylaşıp sizin fikirlerinizide almak istiyorum.

Trex 450 v2 Geldi

Kumanda ayarlarım resimde görüldüğü gibi girilmiştir fakat nedense ani gaz verdiğimde kuyrukta ufakta olsa bir sapma oluyor ayarlarıyla fazla uğraşıp bozmakta istemiyorum böylede alan turu için iyi ama bir eksiklik var gibi geldi bana.

Trex 450 v2 Geldi

Serkan Bey,

Normal uçuş modunda örnek olarak Throttle ve Pitch Curve eğrilerin veriyorum. Pitch değerleri değişiklik gösterebilir, bunu açı ölçer ile kontrol etmek lazım ama Throtlle değerlerini aynen kullanabilirsiniz.

Siz de Gaz eğrisi lineer. Bu durumda ani gaz verdiğinizde kuyruk devri yeterli olmadığı için açı değişimlerini tolere edemeyip, kuyruk kısmı da olsa kaçırır. Unutmayın kafa devri ne kadar yüksek, kuyruk o kadar rahat tutar ;)

Trex 450 v2 Geldi

Mehmet bey çok tşk ederim bu değerleri kullanıp öyle denicem burdan sonuçları yazarım