TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Vay vay vay. Yeni canopy yakıyor tek kelimeyle :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Mustafa Hacılar' Alıntı:
...Kırımdan sonraki son halimizde böyle diyelim :RCKolik:
Kanopiyi canlı canlı da görme şansım oldu, yakıyor resmen. :coolxf:

Keyifli günlerde kullan inşallah Mustafa. :halay:

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Canopy cidden çok güzelmiş , 700 için de var mı acaba aynısı? :rolleyes:

Gerçekten çok hoşuma gitti , kırımsız uçuşlar inşallah :)

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Doğukan Ocak' Alıntı:
Canopy cidden çok güzelmiş , 700 için de var mı acaba aynısı? :rolleyes:

Gerçekten çok hoşuma gitti , kırımsız uçuşlar inşallah :)
Jolly Bee diye aratırsan bulabilirsin Doğukan. ;)

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Türker abi var ama benim kasaya uygun yok , eski kasalar için mevcut :-\

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Doğukan Ocak' Alıntı:
Türker abi var ama benim kasaya uygun yok , eski kasalar için mevcut :-\
Fusuno'ya mail atarsan tahminimce yapıp gönderirler Doğukan.

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Türker Abi, Doğukan sağ olun. Kanopiyi görünce gözüm başka birşey görmedi zaten fena şekil yapmışlar ben birde indirimde yakaladım ;D . İnşallah bulursun sen de Doğukan

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Selamlar tekrar, hafta sonu trex 500 ile ufak bir kırım yaşadım, kırımda demek biraz fazla olacak gerçi ama helinin biraz sert ve görüş alanım dışında iniş yapması sonucu oluşan bir durum, ön tork tüp dişlilerinde hafif bir tıraşlanma oluşmuş ve bir kuyruk pali köşesinden kırılmıştı. Elimde ki yedeklerle dün tamire başladım, daha önceden elimde bulunsun diye aldığım trex 500 esp / pro tork tüp dişlileriyle başladım işe. Ancak dişlilerin boyutları farklı çıktı dişlinin yuvasını biraz tıraşlayıp uydurmaya çalıştım bu seferde ana dişli tarafından kurtarmadı 500 esp ve pro olarak satılan malzemeler demek ki uymayabiliyormuş. Aynı şekilde tork tüp dişli kutusu da enteresan bir şekilde esp ye 3-4 mm kadar ince geldi. Uzun lafın kısası uyumlu diye aldığım parçalar uymadı. Bakalım orijinal boyutlarda parçaları bulabilecekmiyiz şimdi?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Mustafa Hacılar' Alıntı:
...Uzun lafın kısası uyumlu diye aldığım parçalar uymadı. Bakalım orijinal boyutlarda parçaları bulabilecekmiyiz şimdi?
Kötü olmuş Mustafa, inşallah bulursun parçaları. :rolleyes:

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

500 ESP ve PRO arasında bazı farklar olduğunu biliyordum ama dişli konusunda böyle bir uyumsuzluk beklemezdim :rolleyes: İnşallah uygun bir dişli bulabilirsin Mustafa :-\

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Trex te o kadar çok model seçeneği varki maalesef durumda böyle oluyor. Dişlinin bulunmayacak bi parça olduğunu sanmıyorum, sadece doğru parça numarasını tespit etmek zor olsa gerek :)

Bu arada demeden geçemeyeceğim, senin şu durumu kurtarma adına yapmış olduğun işlemlere ve cesaretine hayranım ;D
Demek dişlinin yuvasını tıraşladın ve olsaydı modeli havalandıracaktın :thumbup:
Mustafa Hacılar' Alıntı:
dişlinin yuvasını biraz tıraşlayıp uydurmaya çalıştım bu seferde ana dişli tarafından kurtarmadı

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Aslında tespiti yaptım şafak, numara bu ALI-H50096A bir kaç yerde stokta olmamakla birlikte listede görünüyor, takip etcem artık belki stoğa girer.

M 0.6 olarak geçen dişliler var genelde listede, acaba bu dişlilere uygun ana dişli olabilir mi? Yani boyut olarak dişli sayısı olarak daha küçük bir ana dişli çapında tahminen 3-5 mm kadar küçük.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Aslında tespiti yaptım şafak, numara bu ALI-H50096A bir kaç yerde stokta olmamakla birlikte listede görünüyor, takip etcem artık belki stoğa girer.

M 0.6 olarak geçen dişliler var genelde listede, acaba bu dişlilere uygun ana dişli olabilir mi? Yani boyut olarak dişli sayısı olarak daha küçük bir ana dişli çapında tahminen 3-5 mm kadar küçük.
Manuallerde o kadar detay yok ne yazık ki ? Ben de zamanında 500 için düşünmüştüm. En güzeli ya nette aratıp daha önce deneyen var mı ona bakmak, ya da alıp kendin denemek. Onun harici emin olmak gerçekten zor.

Sağolsun Align hiç akla gelmeyen küçük bir değişiklik yapıyor, uyacak parça uymaz oluyor :-\