trex 700E için lipo pil önerisi

kenan özendi

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
iyi akşamlar, Trex 700E modelimin pilsiz ağırlığı 3500 gram kadardır. Optipower 5000 mah 30C lipo 830 gram gelirken optipower 4300 mah 700 gram gelmektedir. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 5000 mah 120 pound ve 4300mah 90 pound fiyat farkı da merak edenler içim söyleyeyim:p

Ben olsam 5000mah olanı tercih ederim böyle bir modelde. Eğer low rpm uçuş hedefi falan yoksa ağırlık farkı kafadan ihmal edilebilir.

Fiyat farkı için bir yorum yapamam az veya çok diye, göreceli bir durum. :)

5000 mah'lık pilin artısı 500 - 600 sınıfı modellerinizde de rahatlıkla tek tek kullanabilecek olmanız ve makul uçuş süreleri elde edebilmenizdir. Neredeyse standart haline gelmiş bir kapasite diyebiliriz.

Son olarak ne kadar akım çekeceğinize göre değişir ama eğer bütçe elveriyorsa 30C'den daha yüksek bir pil tercih etmenizi öneririm. :saygilar:

iyi akşamlar, Trex 700E modelimin pilsiz ağırlığı 3500 gram kadardır. Optipower 5000 mah 30C lipo 830 gram gelirken optipower 4300 mah 700 gram gelmektedir. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 5000 mah 120 pound ve 4300mah 90 pound fiyat farkı da merak edenler içim söyleyeyim:p

Merhabalar,
Bence optipower çok kaliteli piller ama 120pound+kargo+gümrük biraz pahalı 30C pil için, Eğer sert uçulmuyorsa 30C maçı götürecektir 12s setupta, ancak bir 550-570-600 içerisinde 6s setupta şişecektir uçuşa bağlı olarak.

Bu arada setup olarak nasıl bilemiyorum, hafif bir makinaysa 4300mah ile 1900rpm civarı kafa turuyla sert uçmuyorsanız rahat 5dk almanız gerekir. Benim 700x ile 3300mah ile 3.5 dk uçmuşluğum var :lol: Hafiflik çok önemli sonuçta, ama 700x genel itibari ile çok hafif bir makina.

yorumlarınız için teşekkur ederim:saygilar:
pilleri trex 550L icinde kullanmayi düşünüyordum.
trex 700E'de align 700m 510kv motor, castle 160A HV esc mevcut. Su an çok yumusak hover veya scale tarzı uçabiliyorum. Anlaşılan 5000 mah daha yüksek pil araştırmam lazım:)

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Bu pilleri nereden temin ediyorsunuz? Ben yurtiçinde bir yer bulamadım. hatta bangood da bile satan yer bulamadım. link paylaşımı yapabilir misiniz?

revolectrix den vincent ve afifah ile 5 hazirandan beri 5000mah 6s 70c lipo icin mesajlaşıyorum daha bi sonuc alamadim. 1 aydir hic bir mesajima geri dönüş bile yapmıyorlar. Aliexpress den infinity marka 5000 mah pil alayim bare dedim, adamlar kargoya lipo pili veremiyorlar. bugün modelhelicopters.co.uk tan optipower 5000 mah 6s 50C 2 adet siparis verdim. düşük fiyat beyan edebilirmisiniz diye de rica ettim. 270 pound yerine 49 pound yazdilar. üstelik hemen kargoya verdiler. tek sorun 2 adet 5000 mah pilin UPS kargo ile gelecek olması? gelismeleri buradan bildircem...

revolectrix den vincent ve afifah ile 5 hazirandan beri 5000mah 6s 70c lipo icin mesajlaşıyorum daha bi sonuc alamadim. 1 aydir hic bir mesajima geri dönüş bile yapmıyorlar. Aliexpress den infinity marka 5000 mah pil alayim bare dedim, adamlar kargoya lipo pili veremiyorlar. bugün modelhelicopters.co.uk tan optipower 5000 mah 6s 50C 2 adet siparis verdim. düşük fiyat beyan edebilirmisiniz diye de rica ettim. 270 pound yerine 49 pound yazdilar. üstelik hemen kargoya verdiler. tek sorun 2 adet 5000 mah pilin UPS kargo ile gelecek olması? gelismeleri buradan bildircem...
Çok riskli bir hareket ben olsam o topa girmezdim şahsen, umarım, sorunsuz gelir, bazı arkadaşlar ups in yaptırımları ile ilgili mücadele verdi, alacağını aldı, belki akıllanmış olabilirler

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Pilleriniz gümrükten geçmezse çökmeye çalıştıklarını, dava edeceğinizi belirtmekten çekinmeyin, ups - ünsped çok can yaktı, bunlara göz açtırmayın

Ah o ünsped benim avucumun içi kadar 600tl lik motoruma 1200tl vergi istedi
Amaçları kargonuzu teslim alamayın, gümrüğe terk edin, onlar da ihale ile satsınlar, gümrük malları satanlar da bunları alıp sağda solda satıyor. Organize bir suç söz konusu, sadece bizim malzemeler değil , ekran kartı , pc bileşenleri gibi maddi değeri olan malzemeler için de aynı şeyleri yapmışlar. Bir arkadaşın malzemesine sürekli mailleşmesine rağmen takip kodundan bakınca ürün gümrüğe terk edildi yazıyordu. Zamanında benim vcontrolde denediler, yine bir arkadaşın fbl ünitesinde denediler ama başaramadılar. Malesef bunlar yetkilerini kötüye kullanan organize bir grup.

Amaçları kargonuzu teslim alamayın, gümrüğe terk edin, onlar da ihale ile satsınlar, gümrük malları satanlar da bunları alıp sağda solda satıyor. Organize bir suç söz konusu, sadece bizim malzemeler değil , ekran kartı , pc bileşenleri gibi maddi değeri olan malzemeler için de aynı şeyleri yapmışlar. Bir arkadaşın malzemesine sürekli mailleşmesine rağmen takip kodundan bakınca ürün gümrüğe terk edildi yazıyordu. Zamanında benim vcontrolde denediler, yine bir arkadaşın fbl ünitesinde denediler ama başaramadılar. Malesef bunlar yetkilerini kötüye kullanan organize bir grup.
Kesinlikle katılıyorum sarı sitede, gümrük mallları satan satıcıya bakıyorum, hiç biri gümrüğe terk edilecek mallar değil çoğuda güncel ürünler, toplamışlar insanlardan satıyor şerefsizler.

• Beğen
Son yurtdışı alışverişimde bazı sıkıntılar nedeniyle kargom dhl tarafından getirilmişi. Kargo ülkeye girince sms ile bilgilendirildim. Daha sonra müşteri hizmetlerini arayıp gümrük işlemlerini başlattım. Benden birkaç evrak mail atmamı istemişlerdi. Benden istenildiği gibi satıcıdan da fatura istemişler. Ürünü yaklaşık 25 dolara almama rağmen satıcı bunlara 45 dolarlık fatura göndermiş. Süreç sonunda 200 tl lik malzemeye 80tl vergi ödedim. Alırken gümrük sigortası yaptırdığım için çok sorun olmamıştı gümrük ücretini geri iade almıştım.

Sizde gümrük sigortası olmadığını varsayarsak umarım sıkıntılı bir süreç yaşamazsınız.

• Beğen
23 temmuz da verdigim 5000 mah lipo pillerim 27 temmuzda geldi. 10 agustosta tarafima urunun fiyati nedir icerigi nedir? diye e mail ile donus yaptilar. dürüst olarak 320 poundluk alisverisim oldu ama adamlar 49 pound yazdilar diye resim vekip yolladim.
Bugün tarafıma 145 tl vergi cikarildi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol