Trex 700N DFC Nitro Heli Toplama -1: Main Rotor (Ana Pal Tutucu) Montajı

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Yapımına başladığım Aling Trex 700N DFC kitinin Main Rotor (Ana Pal Tutucu) montaj videosunu sizlerle iki parça halinde paylaşacağım. Bu ilk videolar acemilik sebebiyle biraz fazla uzunca oldular. :embarras:

Daha sonraki videolarda elden geldiğince kısa süreli derlemeler yapamaya gayret edeceğiz. :laugh: Videolarda unutulan, atlanan şeyler mutlaka olmuştur bu eksikleri de açtığımız konularda yazılı olarak gidermeye çalışacağız.

Umarız faydalı olur.

Mehmet Bey'e bu süreçte bana vermiş olduğu destek için teşekkür etmeden geçemeyeceğim. :saygilar:

Main Rotor (Ana Pal Tutucu) Videosu Bölüm 1 :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Main Rotor (Ana Pal Tutucu) Videosu Bölüm 2 :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eveeet beklenen montaj serimiz başlıyor :bravo:

Bu kadar detaylı ve açıklayıcı montaj videoları ile sayende sanki bizler de ILK nitro helimizi toplamış olacağız Türker'im. Eline koluna sağlık %p

:saygilar:Muhteşem güzel bir anlatım,sipariş öncesi kendime olan güvenimi artırdı,çok teşekkürler Türker....Türker bu arada ben bu motoru şipariş vereceğim(O.S. GT15HZ Heli Gasoline Engine),malum kullanım kolaylığı ve benzinin ucuz ve bulunabilir olması açısından.En çok merak ettiğim konu ise motoru çalıştırırken,kumandadan ateşlemeli Walkera V18G01 V2 Nitro automatic ignition starter otomatik ateşleyicisini bu modele aplike edebilir miyim,zira model ölçülerini tam bilemiyorum.Eğer başarabilirsem muhteşem olur.Endişem bu modelde starter girişi elevatör mekanizmasına yakın ve aynı bölgede servo var, bu sebepten dolayı önerirmisin,bu mümkünmüdür?

Ahmet bey güzel geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim. Faydası olduysa ne mutlu bana. :)

Söylediğiniz dönüşümle alakalı malesef yardımcı olamayacağım, bu konuda hiç bilgim yok. :rolleyes: Nitro modelleri benzinliye çeviren dönüşüm kitlerinin satıldığını duymuştum, tavsiyem ancak bu kite uygun olduğu bilgisini alabileceğiniz bir ürünü tercih etmeniz olabilir. Uygun olmayan bir ürünü modifikasyonlarla uydurmaya çalışmak gerçekten çok zor bir iş olacaktır bence. :saygilar:

Türker Bey,
video yu yeni gördüm, gerçekden elinize sağlık bu rulmanların açıklaması oldukça faydalı oldu,,, aklımday ken kullandığınız alyen takımı nedir şu ara kaliteli bir alyen takımı almak istiyorum topro,align yada outrage markaları var aklımda siz ne tavsiye edersiniz fiyat performans olarak alınabilecek birşey?

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
video yu yeni gördüm, gerçekden elinize sağlık bu rulmanların açıklaması oldukça faydalı oldu,,, aklımday ken kullandığınız alyen takımı nedir şu ara kaliteli bir alyen takımı almak istiyorum topro,align yada outrage markaları var aklımda siz ne tavsiye edersiniz fiyat performans olarak alınabilecek birşey?
Kullandığımız alyen seti "Fastrax Sertleştilimiş Uçlu Alyan Seti". Biraz pahalı ama gerçekten çok kaliteli. Bir kere al ve unut cinsinden. TOPRO Alyan Seti de iyidir. Ama Fastrax çok daha iyi ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tüm videoları dikkatle izledim.Montaj,heli olayında bel kemiği bir konu.Mehmet Bey'in de videolarını izledim.Aynı kalite ve öğreticilikte.Arkadaşlar,herikinize de sonsuz teşekkürler.Yabancı sitelerde de araştırdım,ama hiçbiri bu kadar sade ve anlaşılır değil.inanılmaz bir iş başarmışsınız.Birincil olarak emek, ama daha önemlisi modelcilikle uğraşan diğer insanlara olan saygı ve yardım severliğiniz konusunda sonsuz teşekkürler.inanın bu kaynakları para ile satın alabilmek mümkün değil.Türker bey ve Mehmet bey'i saygı ile selamlıyor,başarılarının devamını diliyorum..... :saygilar:

Ynt: Trex 700N DFC Nitro Heli Toplama -1: Main Rotor (Ana Pal Tutucu) Montajı

Tesekkurler Mehmet bey sanal pazarda uyguna buldm bir tane alayim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AHMET TANER CANTİMUR' Alıntı:
Tüm videoları dikkatle izledim.Montaj,heli olayında bel kemiği bir konu.Mehmet Bey'in de videolarını izledim.Aynı kalite ve öğreticilikte.Arkadaşlar,herikinize de sonsuz teşekkürler.Yabancı sitelerde de araştırdım,ama hiçbiri bu kadar sade ve anlaşılır değil.inanılmaz bir iş başarmışsınız.Birincil olarak emek, ama daha önemlisi modelcilikle uğraşan diğer insanlara olan saygı ve yardım severliğiniz konusunda sonsuz teşekkürler.inanın bu kaynakları para ile satın alabilmek mümkün değil.Türker bey ve Mehmet bey'i saygı ile selamlıyor,başarılarının devamını diliyorum..... :saygilar:
Ahmet Bey inanin bunlari sizlerden duymak tum harcadigimiz emege ve cabaya deyiyor. Guzel geri bildirimleriniz icin esas biz Tesekkur ederiz :saygilar:

AHMET TANER CANTİMUR' Alıntı:
Çok teşekkürler, şuan vermiş olduğumuz emeğin boşa olmadığını görmek inanın herşeye değer. :saygilar:

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
Kadir bey Mehmet abiye katılıyorum bence de Fastrax tercih edin derim. %p