ts832 üzerinde (diyot yada direnç) yandı .yardımınız lazım

İlgi Alanı
Uçak
dvr bağlantısı yaparken yaptığım hata yüzünden kartın üzerinde bulunan (direnç yada diyot) hangisi anlayamadığım bir ekipman var .yardımcı olursanız çok sevinirim.(((((sol alt köşedeki audio ın yazısının üzerindeki 0 yazan parça))):embarras:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İnce uçlu havya ile söküp ohmmetre ile ölçmek gerekli. Direnç sıfır veya sıfıra yakın bir değer gösteriyorsa sağlamdır.

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
SMD dirençler için şöyle bir tanımlama kılavuzu var:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buna göre söylediğin eleman sıfır ohm bir direnç. Eğer onun sorunlu olduğunu düşünüyorsan ince bir havya ile iki ucu arasına bir tel lehimleyebilirsin. Ancak bu tür sorunlarda genelde tek bir eleman bozulmaz ve bozulan elektronik elemanların illa da yanık görüntü vermeleri beklenmez. Tamamen normal görünen bir eleman bozuk olabilir.

dvr bağlantısı yaparken yaptığım hata yüzünden kartın üzerinde bulunan (direnç yada diyot) hangisi anlayamadığım bir ekipman var .yardımcı olursanız çok sevinirim.(((((sol alt köşedeki audio ın yazısının üzerindeki 0 yazan parça))):embarras:

Eyüpcan kardeşim ; yaptığın hata ne?, sonrasında oluşan sorun ne?, sıfır ohmluk direncin arızalandığına nereden kanaat getirdin?, eğer gerçekten o direnç arızalı ise ki bence tamamen ihtimal dışı, sümer abide yazmış zaten direncin 2 ucunu birbirine lehimle olsun bitsin ama yazdıklarından hiç bir şey anlaşılmıyor.:rolleyes:

Bana kalırsa o direncin solundaki kondansatorler yanmış. Büyük ihtimalle kondansatorleri degistirince de sorun duzelmeyecek. Çünkü kondansatörü yakan diger parcalari da degistirmek gerekir. Ama yinede denemeye değer.

Yaptığını söylediği hatayı anlaşılır ve ayrıntılı olarak yazsa belki fikir yürüteceğiz de... Falcılık isteyince olmuyor.
Cevap veremediğim için üzgünüm. Dvr ile bağlantı yaparken acemiliğime ve aceleciliğime geldi +- bağlantı yaptım saniye bile sürmedi duman çıktı direk çıkarttım daha sonra çalışmamaya başladı ekranda kanal vs yazıyor fakat gidiç gelişi yok. Dediğiniz gibi 0 ohm luk direncin iki ucunu da lehimledim. Yanındaki kondansatörü de değişeceğim. Hangisini değiştireyim.