Turnigy 9xr İçin Hangi Modüller?

genckanat

Yeni Uye
Arkadaşlar herkese merhaba

Multicopterler konusunda araştırma yapıyorum şu an ve alınacak malzeme listemi hazırlamaya çalışıyorum. Kumanda olarak Turnigy 9xr'i seçtim ancak bu bildiğiniz gibi modülsüz satılıyor. Uzun vadede kullanmak için hangi modül grubunu kullanmamı önerirsiniz? Modül konusunda çok bilgim yok maalesef...

Frsky modüller yaygın görünüyor ancak alttaki iki modül arasındaki farkı anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

benimde takıldığım bir yer fly sky nasıl bir model ben ikisi arasında kararsızım fly sky 9x mi turnigy 9 x mi ikiide hemen hemen aynı fiyata gelir

Emre Bey,

Takip edebildiğim kadarı ile gerek mesafe, gerekse güvenirlik ve üstüne istenirse Telemetri özelliğinden dolayı sizin de belirtiğiniz gibi FrSky en çok tercih edilen modul. Dolayısıyla modul markası tercihiniz, yorumlara göre doğru ;)

Gelelim 2 modul arasındaki farka. Her ikisinin de modulü Telemetri özelliğini destekliyor. Fakat ucuz olan sette V8 serisi alıcıların Telemetre özelliği yok imiş. Şayet Telemetri özelliğini kullanmak istiyorsanız, tahmin edeceğiniz üzere hem modül hem de alıcının bu özelliği desteklemesi gerekiyor. Bu durumda da Pahalı olan setin içindeki D serisi alıcıya ihityacınız olacak.

Ucuz olan set için sorulan benzer soruya verilen cevap

(This combo is NONTELEMETRY! Tx module is, but V8 series receiver not. So TX has no idea that RX is out of range. For this function you need telemetry capable receiver (any D series frsky receiver)

tayip demir' Alıntı:
benimde takıldığım bir yer fly sky nasıl bir model ben ikisi arasında kararsızım fly sky 9x mi turnigy 9 x mi ikiide hemen hemen aynı fiyata gelir
Turnigy 9X'de, HK kendisi yeniden bir protokol veya kumanda üretmedi. Hazırda var olan Flysky kumanda ve haberleşmesinde sadece etiket değişikliği yaptı. Dolayısıyla bildiğim kadarı ile Turnigy 9X Orj Alıcı = Flyskey Alıcı.

Çok teşekkür ederim Mehmet Bey ilginiz ve cevabınız için :)p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Turnigy 9X'de, HK kendisi yeniden bir protokol veya kumanda üretmedi. Hazırda var olan Flysky kumanda ve haberleşmesinde sadece etiket değişikliği yaptı. Dolayısıyla bildiğim kadarı ile Turnigy 9X Orj Alıcı = Flyskey Alıcı.

ben sadece alıcı değil kumanda olarak alıcı olarak hangisi daha iyidir onu sordum şimdilik quad tolicam sonrada 450 heli ilk kumandam olucak uygun olarak bumları gördüm hangisini alsam diye teredütte kaldım

tayip demir' Alıntı:
ben sadece alıcı değil kumanda olarak alıcı olarak hangisi daha iyidir onu sordum şimdilik quad tolicam sonrada 450 heli ilk kumandam olucak uygun olarak bumları gördüm hangisini alsam diye teredütte kaldım
Turnigy 9X ve 9XR birbirine göre avantaj ve dezavantajları var. Bunları incelemek lazım.

Mesela her ikisinin de içini açanlar 9X işçiliğini daha başarılı buluyorlar. Diğer taraftan 9XR her modulu destekliyor, 9X de bazı hardware işlemler gerekebiliyor.

9XR yazılımı daha esnek ama heliye pek uygun değil. 9X menüleri heliye uygun ama bazı menülerde tuhaflıklar var, ayar yaparken dikkat etmek lazım.

Özetle bu karar size ait. O yüzden biraz daha araştırıp, size en uygun olanı seçmenizi ya da sizi en az uğraştıracak olanı tercih etmenizi öneririm.

Şahsi fikrim ise mesela temiz Spektrum DX6i almak bu ikisine göre kat ve kat daha iyidir.